• Ilvija,
  • Marlēna,
  • Ziedone
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


LIZDA vērsusies pie 119 Latvijas pašvaldībām par darba samaksu pedagogiem

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 17:26, 02.05.2021

Latvijas Izglītības un zinātnes arodbiedrība (LIZDA) vērsusies pie 119 Latvijas pašvaldībām, lūdzot katrā konkrētajā reģionā izvērtēt, vai pedagogu darba apmaksa tiek veikta atbilstoši normatīvo aktu prasībām, liecina arodbiedrības mājaslapā publiskotā informācija.


Avots: LETA

LIZDA rīcībā ir nonākusi informācija, ka atsevišķās pašvaldībās pedagogiem, kas aizvieto prombūtnē esošu pedagogu, tiek maksāta piemaksa par papildu darbu, pamatojoties uz Darba likumu, neņemot vērā to, ka šī papildu darba veikšanai tiek nostrādātas arī papildus stundas.

LIZDA vērš uzmanību, ka piemaksu par papildu darbu var maksāt, ja papildu darbu, attiecīgi kādu laika periodu intensīvāk strādājot, darbinieks var veikt sava darba līgumā noteiktā darba laikā. Arodbiedrība uzsvēra, ka pedagogiem situācija ir atšķirīga, jo mācību stundas un nodarbības cita pedagoga vietā parasti nav iespējams novadīt līgumā noteiktā jeb tarificētā darba laikā. Tāpēc par mācību stundu un nodarbību vadīšanu pedagogam ir jāveic papildu samaksa saskaņā ar Ministra kabineta noteikumiem par pedagogu darba samaksu.

Pēc arodbiedrības sacītā, Ministru kabineta noteikumi nosaka, ka samaksai par mācību stundām vai nodarbībām pedagogam (izņemot pedagogus koledžās un augstskolās), kas ne ilgāk kā mēnesi aizvietojis slimības vai citu iemeslu dēļ promesošu pedagogu, piemēro stundu atalgojumu. Ja aizvietošana turpinās ilgāk par mēnesi, atalgojumu pedagogam maksā sākot ar pirmo aizvietošanas dienu, par visām faktiski nostrādātajām darba slodzes stundām.

Ministru kabineta noteikumos noteikts arī, ka piemaksu par papildu pedagoģisko darbu, kas nav iekļauts pedagoga amata aprakstā (darba apjoma palielināšanās, izņemot promesošu pedagogu aizvietošanu), pedagogam piešķir un piemaksas apmēru nosaka attiecīgās izglītības iestādes vadītājs iestādes darba samaksas fondā.

LIZDA norādīja, ja pedagogs sava tarificētā darba laikā, strādājot intensīvāk, bet nestrādājot papildu stundas, spēj un, vienojoties ar darba devēju, uzņemas veikt papildus pienākumus, kas nav saistīti ar pedagoģisko darbu, tad piemaksa tiek noteikta vispārīgā kārtībā.

Savukārt, ja pedagogs, veicot papildu darbu, pārsniedz Darba likumā noteikto normālo darba laiku - 40 stundas nedēļā, tad par papildus virs normālā darba laika nostrādātajām stundām veicama samaksa par papildus nostrādātajām stundām pēc likmes un piemaksa par virsstundām saskaņā ar Darba likumu.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Otrdienas saullēktā skaidrs un dzestrs laiks
Rīga, 24.maijs, LETA. Agrā otrdienas rītā debesis virs Latvijas ir skaidras, liecina meteoroloģiskā informācija.
Sabiedrība Reģionālo attīstības centru apvienība informēs par izaicinājumiem pašvaldībās Ukrainas kara bēgļu uzņemšanā
Rīga, 24.maijs, LETA. Šodien plkst.11 notiks Reģionālo attīstības centru apvienība (RACA) organizēta tikšanās ar medijiem, pārrunājot izaicinājumus pašvaldībām, nodrošinot Ukrainas kara bēgļu uzturēšanos mūsu valstī.
Sabiedrība Deputāti spriedīs par kontracepcijas pieejamību Latvijā
Rīga, 24.maijs, LETA. Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā šodien paredzēts spriest par kontracepcijas pieejamību Eiropā un Latvijā.
Sabiedrība Konservatīvie rosinās rīkot jaunu konkursu uz KNAB vadītāja amatu

Saeimas "Konservatīvo" frakcija rosinās rīkot jaunu konkursu uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītāja amatu, pirmdien pēc koalīcijas partiju sanāksmes žurnālistiem paziņoja partijas līderis, tieslietu ministrs Jānis Bordāns (K).

Lasiet arī

Ekonomika Algu subsīdijas maksās tikai vakcinētajiem

Atbalstam uzņēmējiem un algu subsīdijām krīzes apstākļos mēnesī būs nepieciešami 152 miljoni eiro, liecina Ekonomikas ministrijas (EM) iesniegtā informācija uz trešdien gaidāmo ārkārtas Ministru kabineta sēdi.

Sabiedrība Varētu celt algas pedagogiem, ārstiem, policistiem un kultūras darbiniekiem

Nākamgad varētu celt atalgojumu pedagogiem, medicīnas, iekšlietu sistēmas un kultūras nozares darbiniekiem, aģentūrai LETA pastāstīja Nacionālās apvienības (NA) līderis Raivis Dzintars.

Ekonomika 1. ceturksnī vidējā alga pirms nodokļu nomaksas – 1 207 eiro mēnesī

2021. gada 1. ceturksnī mēneša vidējā bruto darba samaksa valstī par pilnas slodzes darbu bija 1 207 eiro, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.