• Lita,
  • Sibilla,
  • Teika
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


LIZDA vērsusies pie 119 Latvijas pašvaldībām par darba samaksu pedagogiem

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 17:26, 02.05.2021

Latvijas Izglītības un zinātnes arodbiedrība (LIZDA) vērsusies pie 119 Latvijas pašvaldībām, lūdzot katrā konkrētajā reģionā izvērtēt, vai pedagogu darba apmaksa tiek veikta atbilstoši normatīvo aktu prasībām, liecina arodbiedrības mājaslapā publiskotā informācija.


Avots: LETA

LIZDA rīcībā ir nonākusi informācija, ka atsevišķās pašvaldībās pedagogiem, kas aizvieto prombūtnē esošu pedagogu, tiek maksāta piemaksa par papildu darbu, pamatojoties uz Darba likumu, neņemot vērā to, ka šī papildu darba veikšanai tiek nostrādātas arī papildus stundas.

LIZDA vērš uzmanību, ka piemaksu par papildu darbu var maksāt, ja papildu darbu, attiecīgi kādu laika periodu intensīvāk strādājot, darbinieks var veikt sava darba līgumā noteiktā darba laikā. Arodbiedrība uzsvēra, ka pedagogiem situācija ir atšķirīga, jo mācību stundas un nodarbības cita pedagoga vietā parasti nav iespējams novadīt līgumā noteiktā jeb tarificētā darba laikā. Tāpēc par mācību stundu un nodarbību vadīšanu pedagogam ir jāveic papildu samaksa saskaņā ar Ministra kabineta noteikumiem par pedagogu darba samaksu.

Pēc arodbiedrības sacītā, Ministru kabineta noteikumi nosaka, ka samaksai par mācību stundām vai nodarbībām pedagogam (izņemot pedagogus koledžās un augstskolās), kas ne ilgāk kā mēnesi aizvietojis slimības vai citu iemeslu dēļ promesošu pedagogu, piemēro stundu atalgojumu. Ja aizvietošana turpinās ilgāk par mēnesi, atalgojumu pedagogam maksā sākot ar pirmo aizvietošanas dienu, par visām faktiski nostrādātajām darba slodzes stundām.

Ministru kabineta noteikumos noteikts arī, ka piemaksu par papildu pedagoģisko darbu, kas nav iekļauts pedagoga amata aprakstā (darba apjoma palielināšanās, izņemot promesošu pedagogu aizvietošanu), pedagogam piešķir un piemaksas apmēru nosaka attiecīgās izglītības iestādes vadītājs iestādes darba samaksas fondā.

LIZDA norādīja, ja pedagogs sava tarificētā darba laikā, strādājot intensīvāk, bet nestrādājot papildu stundas, spēj un, vienojoties ar darba devēju, uzņemas veikt papildus pienākumus, kas nav saistīti ar pedagoģisko darbu, tad piemaksa tiek noteikta vispārīgā kārtībā.

Savukārt, ja pedagogs, veicot papildu darbu, pārsniedz Darba likumā noteikto normālo darba laiku - 40 stundas nedēļā, tad par papildus virs normālā darba laika nostrādātajām stundām veicama samaksa par papildus nostrādātajām stundām pēc likmes un piemaksa par virsstundām saskaņā ar Darba likumu.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Raidījumu vadītāji un dalībnieki varēs nelietot maskas

Masu informācijas līdzekļu raidījumu vadītāji un dalībnieki raidījuma laikā varēs nelietot mutes un degunu aizsegus, šodien lēma valdība.

Sabiedrība Mediķi bažīgi par pašnāvību mēģinājumu skaita pieaugumu jaunieši vidū

Ir jādomā par jauniešu psihisko veselību, jo pieaug pašnāvību mēģinājumu skaits viņu vidū, otrdien valdības sēdē atzina Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas vadītājs Aleksejs Višņakovs.

Sabiedrība Darbavietā bez maskām varēs tikties ne vairāk kā 20 vakcinēti cilvēki

Nelietojot mutes un deguna aizsegus un neievērojot distancēšanās prasības, darba vietā vai vienā telpā varēs tikties ne vairāk kā 20 cilvēki, kuri ir vakcinēti vai ir pārslimojuši Covid-19, paredz Veselības ministrijas noteikumu grozījumi.

Sabiedrība Vidējā ātruma kontroles sistēmu Latvijā varētu ieviest 16 autoceļu posmos

Vidējā ātruma kontroles sistēmu Latvijā varētu ieviest 16 valsts autoceļu posmos, aģentūru LETA informēja VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

Lasiet arī

Sabiedrība SEPLP locekļiem cels algas

Otrdien Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāti Kultūras ministrijai (KM) uzdeva sadarbībā ar Valsts kanceleju piedāvāt vairākus atalgojuma palielināšanas variantus Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) locekļiem, lai nākamnedēļ deputāti varētu izskatīt iespējas atalgojumu palielināt.

Pasaule EP deputāti aicina ES dalībvalstis noteikt "adekvātu minimālo algu"

Lai cīnītos ar nevienlīdzību un strādājošo nabadzību, Eiropas Parlamenta (EP) deputāti aicina Eiropas Savienības dalībvalstis noteikt "adekvātu minimālo algu" un nodrošināt vienlīdzīgus darba apstākļus tiešsaistes platformās strādājošajiem.

Ekonomika Paziņots vidējās algas apmērs 2019.gadā Latvijā

Pagājušā gada mēneša vidējā bruto darba samaksa valstī par pilnas slodzes darbu bija 1076 eiro, kas, salīdzinot ar 2018.gadu, bija par 72 eiro jeb 7,2% vairāk, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.