• Egita,
  • Emīls,
  • Monvīds
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Iedzīvotāji sāks saņemt pārrēķinātās minimālās pensijas un valsts sociālā nodrošinājuma pabalstus

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 06:55, 01.05.2021

Rīga, 1.maijs, LETA. No maija valsts pensiju un valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta izmaksu sāks izsniegt pēc pārrēķinātajiem apmēriem, aģentūru LETA informēja Labklājības ministrijā. Turklāt personas, kam pien

Rīga, 1.maijs, LETA. No maija valsts pensiju un valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta izmaksu sāks izsniegt pēc pārrēķinātajiem apmēriem, aģentūru LETA informēja Labklājības ministrijā.

Turklāt personas, kam pienākas šis atbalsts, saņems pārrēķinu par laiku no šī gada 1.janvāra līdz 30.aprīlim atbilstoši jaunajiem minimālo ienākumu sliekšņiem.

Labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV) norāda, ka beidzot arī "ir ieviests godīguma princips", ka pie pensijas aprēķina tiek novērtēts katrs darba stāža gads, nevis desmitgade - kā tas bija iepriekš.

No šā gada 1.janvāra ir paaugstināti minimālo valsts pensiju un nodrošinājuma pabalsta apmēri, tādējādi nosakot augstākus minimālos ienākumu sliekšņus. Kopumā izmaņas ietekmē aptuveni 115 000 cilvēku.

Tāpēc, lai sagatavotos jauno apmēru izmaksai un veiktu pielāgojumus informāciju tehnoloģiju sistēmās, no šā gada janvāra līdz aprīlim bija noteikts pārejas periods - minimālo pensiju un nodrošinājuma pabalstu izmaksu Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) nodrošināja atbilstoši apmēram un regulējumam, kāds bija noteikts līdz 2020.gada 31.decembrim.

Minimālās valsts pensijas vecuma invaliditātes un apgādnieka zaudējuma gadījumā, sākot ar 2021.gada maiju tiks izmaksātas jaunajā minimālajā apmērā. Vienlaikus kopā ar maija pensiju iedzīvotāji saņems pensijas starpību par periodu no janvāra līdz aprīlim.

Tāpat pārrēķins tiks veikts valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta saņēmējiem, un maijā tiks izmaksāta pabalsta starpība par gada pirmajiem mēnešiem. Labklājības ministrijā uzsver, ka vienlaikus ar pabalsta starpības izmaksu notiks pāreja uz nodrošinājuma pabalsta izmaksu par iepriekšējo mēnesi - šobrīd izmaksa ir par kārtējo mēnesi. Tādējādi tiks nodrošināts, ka maijā cilvēkam izmaksātais valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta starpības apmērs nav mazāks par 2021.gada aprīlī piešķirtā pabalsta apmēru.

Līdz ar to ministrijā uzsver, ka neviens valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta saņēmējs maijā nepaliks bez ienākumiem. Sākot ar jūniju, tas tiks izmaksāts par iepriekšējo mēnesi - valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta saņēmēji ik mēnesi saņems pabalstu par iepriekšējo mēnesi, un piemēram, attiecīgi decembra pabalstu cilvēki saņems nākamā gada janvārī.

Pāreja uz izmaksu par iepriekšējo mēnesi nepieciešama, jo cilvēkiem ar pirmās un otrās invaliditātes grupu, kas ir liela daļa no visiem valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta saņēmējiem, turpmāk pabalsta apmērs būs atkarīgs no iepriekšējā mēnesī fiksētajām dienām, kad persona ir bijusi nodarbināta vai nenodarbināta.

Jau ziņots, ka iepriekš "Attīstībai/Par!" (AP) Saeimas frakcijas deputāti mudināja Labklājības ministriju paātrināt šo pārrēķināto pensiju un pabalstu izmaksu.

Tomēr aģentūrai LETA norādīja VSAA direktore Inese Šmitiņa, pensiju un pabalstu pārrēķināšanu VSAA nevar veikt bez informācijas sistēmas atbalsta, tāpēc likumdevējs ir noteicis pārrejas periodu, kas nepieciešams, lai veiktu izmaiņas VSAA sistēmā.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Pirmdien gaidāma svelme līdz +34 grādiem; spēkā sarkanais brīdinājums

Pirmdien, gada garākajā dienā un astronomiskās vasaras pirmajā dienā, gaisa temperatūra Latvijā pakāpsies līdz +31..+34 grādiem, nedaudz mazāks karstums būs vien dažviet piekrastē, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība Mūža pensijas apdrošināšanā parakstīto prēmiju apmērs pirmajā ceturksnī samazinājies par 41,3%

Dzīvības apdrošinātāji mūža pensijas apdrošināšanā šogad pirmajā ceturksnī bruto prēmijās kopumā parakstījuši 10,262 miljonus eiro, kas ir par 41,3% mazāk nekā 2020.gada attiecīgajā periodā, liecina Finanšu un kapitāla tirgus komisijas dati (FKTK).

Sabiedrība Saulgriežu dienā gaidāma svelme līdz +34 grādiem; spēkā sarkanais brīdinājums
Rīga, 21.jūn., LETA. Pirmdien, gada garākajā dienā un astronomiskās vasaras pirmajā dienā, gaisa temperatūra Latvijā pakāpsies līdz +31..+34 grādiem, nedaudz mazāks karstums būs vien dažviet piekrastē, prognozē sinoptiķi.
Sabiedrība Darbu sāks trīs vakcinācijas punkti tirdzniecības centros Rīgā un Liepājā
Rīga, 21.jūn., LETA. Šodien darboties sāks vēl trīs vakcinācijas pret Covid-19 punkti tirdzniecības centros - divi Rīgā "Alfā" un "Akropolē", bet viens Liepājas lielveikalā "XL Sala".

Lasiet arī

Sabiedrība Saeima pavasara sesijā pieņēmusi 106 likumus

Šī gada pavasara sesijā - no 6.aprīļa līdz 21.jūnijam – 13.Saeima pieņēmusi 106 likumus: 17 jaunus likumus un 89 grozījumus likumos, lat.bb.lv informēja Saeimā.

Pasaule ES vienojas par sektorālām sankcijām pret Baltkrieviju

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu ārlietu ministri pirmdien vienojušies par sankcijām pret Baltkrievijas tautsaimniecības svarīgākajām nozarēm, blokam cenšoties pastiprināt spiedienu uz Aleksandra Lukašenko autoritāro režīmu pēc lidsabiedrības "Ryanair" lidmašīnas piespiedu nosēdināšanas, vēsta diplomāti.

COVID-19 Svētdien Latvijā nav saņemtas ziņas par Covid-19 nāves gadījumiem

Aizvadītajā diennaktī Latvijā atklāti 40 jauni Covid-19 gadījumi un nav saņemtas ziņas par ar šo slimību saistītiem nāves gadījumiem, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotie dati.