• Lita,
  • Sibilla,
  • Teika
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Pansionāta "Zilaiskalns" vadībai var draudēt kriminālatbildība

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 10:22, 19.04.2021

Ja, veicot pārbaudes adventistu senioru namā "Zilaiskalns", tiks konstatēta apzināta nolaidība, tas var draudēt ar kriminālatbildību, tādējādi vēršoties pret pansionāta vadību, šorīt intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV).


Avots: LETA

Petraviča stāstīja, ka pašlaik pansionātā Veselības inspekcija (VI) un Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) veic visas nepieciešamās pārbaudes, lai noskaidrotu lietas apstākļus, jo pie brīvprātīgas vakcinācijas ir jāizvērtē, vai pansionāta klienti bija atteikušies paši, vai gluži pretēji iespaidoti, lai atteiktos no vakcīnas.

"Protams, tas savā ziņā ir kliedzošs notikums, bet ir jāizvērtē visi apstākļi un gadījumā, ja tiks konstatēti būtiski pārkāpumi, tad vainīgās personas var saukt pie kriminālatbildības, bet ministrija lemtu par "Zilākalna" izslēgšanu no attiecīgo pakalpojumu sniedzēju reģistra," sacīja ministre.

Uz jautājumu vai līdzīga situācija nav arī vēl kādā pansionātā, ministre uzsvēra, ka ministrijas rīcībā nav informācijas par nevienu sociālās aprūpes centru, kurš arī būtu atteicies no vakcinācijas pret Covid-19 un piebilda, ka līdz šai dienai ir vakcinēti 2500 sociālās aprūpes centru darbinieki, kas ir 93% no tiem, kuri piekrita vakcinēties. 6300 klienti saņēma pirmo vakcīnu, tas ir ap 73% no tiem, kuri bija izteikuši tādu vēlmi.

Jau ziņots, ka adventistu senioru nama "Zilaiskalns" vadība atteikusies savus klientus vakcinēt pret Covid-19, bet marta beigās ar šo slimību sasirguši gandrīz visi pansionātā mītošie sirmgalvji un desmit no viņiem miruši, vēstīja TV3 raidījums "Nekā personīga".

Senioru nams "Zilaiskalns" esot uzcelts par Septītās dienas adventistu baznīcas draudzes ziedojumiem. Tā atklāšanā 2016.gadā piedalījusies baznīcas augstākā vadība un ziedotāji no ārzemēm.

Dzīves apstākļi pansionātā esot bijuši labi, darbinieki - atsaucīgi, iemītnieki - apmierināti. Klienti neesot šķiroti pēc piederības baznīcai, uzņemti visi. Šī gada sākumā aprūpes iestādē dzīvojuši 33 seniori un strādājuši 25 darbinieki.

Kā vēstīja raidījums, marta beigās senioru tuvinieki uzzināja, ka "Zilajākalnā" uzplaiksnījis Covid-19, bet pēc tam iegūt ziņas par iemītniekiem kļuva arvien grūtāk - iepriekš atsaucīgie darbinieki telefonu vairs necēla.

"Zilaiskalns" par Covid-19 uzliesmojumu Labklājības ministrijai (LM) ziņojis 23.martā. Centrs informējis par kopumā 14 inficētajiem un diviem mirušajiem, taču raidījums noskaidrojis, ka vīrusa upuru skaits patiesībā bijis daudz lielāks.

Ar pansionāta direktori "Nekā personīga" neesot izdevies sazināties. Viņa pati esot saslimusi ar Covid-19 un slimojot joprojām.

Pansionāta telpās reģistrētās Zilākalna Septītās dienas adventistu draudzes mācītājs Viktors Geide "Nekā personīga" pastāstīja, ka pandēmijas laikā pansionātā ilgi nav konstatēts neviens Covid-19 gadījums, tomēr beigās vīruss tajā iekļuvis un pēc tam nomiruši desmit klienti.

Pansionāta īpašnieka - biedrības "Reach" - vadītājs Vitālijs Prihodko ar "Nekā personīga" sākotnēji apgalvojis, ka pansionātā vakcinācija ir bijusi, bet vēlāk precizējis, ka nevienam neliedza vakcinēties, ja to gribēja.

Zilākalna doktorātā raidījums noskaidrojis, ka "pansionātā vakcīnas nemīl". Arī pret gripu vakcinēšana tur netiekot organizēta. Iemītnieku ģimenes ārste infektoloģe Anna Mironovska, kura ikdienā strādā Vidzemes slimnīcas Covid-19 nodaļā, raidījumam apgalvoja, ka zvanījusi senioru nama direktorei un aicinājusi sagatavot vakcinējamo sarakstu, taču saņēmusi atraidījumu.

Uzliesmojums Zilākalna senioru namā sācies, kad no slimnīcas atvesta kāda pansionāta iemītniece. Viņa esot nevis izolēta, bet ievietoja kopējā telpā, taču beigās izrādījies, ka sieviete ir inficēta ar Covid-19. Ģimenes ārste uzskata, ka pansionātā plosījies kāds no jaunajiem, lipīgākajiem koronavīrusa paveidiem. Visi saslimuši teju vienlaicīgi.

"Saslimuši bija praktiski visi klienti, izņemot tos klientus, kas bija iepriekš jau slimojuši. Pārsvarā visiem bija vieglas slimības formas. Tos, kam bija smagākas slimības formas, es nosūtīju uz stacionāru, vairākus klientus arī nosūtīju ar Neatliekamo medicīnisko palīdzību. Šobrīd var teikt, ka visi klienti ir pārslimojuši, izveseļojušies, un situācija ir pilnīgi normāla," raidījumam pastāstīja ģimenes ārste.

Viņa precizēja, ka tieši ar Covid-19 nomiruši deviņi pansionāta klienti, bet desmitajai uzliesmojuma laikā mūžībā aizgājušajai sievietei neesot bijuši nekādi slimības simptomi.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Mediķi bažīgi par pašnāvību mēģinājumu skaita pieaugumu jaunieši vidū

Ir jādomā par jauniešu psihisko veselību, jo pieaug pašnāvību mēģinājumu skaits viņu vidū, otrdien valdības sēdē atzina Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas vadītājs Aleksejs Višņakovs.

Sabiedrība Darbavietā bez maskām varēs tikties ne vairāk kā 20 vakcinēti cilvēki

Nelietojot mutes un deguna aizsegus un neievērojot distancēšanās prasības, darba vietā vai vienā telpā varēs tikties ne vairāk kā 20 cilvēki, kuri ir vakcinēti vai ir pārslimojuši Covid-19, paredz Veselības ministrijas noteikumu grozījumi.

Sabiedrība Vidējā ātruma kontroles sistēmu Latvijā varētu ieviest 16 autoceļu posmos

Vidējā ātruma kontroles sistēmu Latvijā varētu ieviest 16 valsts autoceļu posmos, aģentūru LETA informēja VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

Sabiedrība Valdība atbalsta militārās vidusskolas dibināšanu ar 1.jūliju

Paredzēts, ka skola nākotnē atradīsies Rudbāržu muižā Skrundas novadā, taču ņemot vērā nepieciešamību muižas remontam un infrastruktūras pielāgošanai, patlaban skola atradīsies Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma telpās. Aizsardzības ministrija cer, ka 2023.gadā skola varēs sākt darbu Rudbāržos.

Lasiet arī

Sabiedrība Latvijā manāmi aktivizējušies kūlas dedzinātāji

Līdz ar nedēļas nogalē valdošajiem pavasarīgajiem laika apstākļiem ir manāmi aktivizējušies kūlas dedzinātāji, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Sabiedrība Pagājušajā diennaktī ceļu satiksmes negadījumos cietuši 10 cilvēki

Aizvadītajā diennaktī ceļu satiksmes negadījumos cietuši 10 cilvēki, no tiem četri bija velosipēdisti, aģentūra LETA uzzināja Valsts policijas (VP) Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Sabiedrība Divu auto sadursmē Līvānu novadā gājis bojā pagaidām nenoskaidrots vīrietis

Sestdienas vakarā divu automašīnu sadursmē Līvānu novadā gāja bojā pagaidām nenoskaidrots vīrietis, aģentūru LETA informēja Valsts policijā.