• Henriete,
  • Henrijs,
  • Jete
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Latgales apgabaltiesa maijā skatīs lietu pret Zilupes mēru Agafonovu

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 15:23, 18.04.2021

Latgales apgabaltiesa 11.maijā plkst.10 plāno skatīt krimināllietu, kurā Zilupes novada domes priekšsēdētājs Oļegs Agafonovs (Latgales partija) apsūdzēts par izvairīšanos no nodokļu nomaksas.


Avots: LETA

Pērn rudenī Augstākās tiesas Senāts atcēla Latgales apgabaltiesas spriedumu daļā, kurā Agafonovs ir attaisnots par izvairīšanos no nodokļu nomaksas.

Senāts nodevis lietu šajā daļā jaunai izskatīšanai apelācijas instances tiesā. Pārējā daļā, proti daļā, ar kuru amatpersonas dzīvesbiedre Irina Agafonova atzīta par nevainīgu un attaisnota apsūdzībā par izvairīšanos no iedzīvotāju ienākuma nodokļa nomaksas, Latgales apgabaltiesas spriedums atstāts negrozīts.

Šogad lietā jau ir bijušas nozīmētas divas sēdes, taču bez rezultāta.

Senāts lietu kasācijas kārtībā izskatīja sakarā ar Ludzas rajona prokuratūras virsprokurores kasācijas protestu un cietušā - Valsts ieņēmumu dienesta (VID) - iesniegtu kasācijas sūdzību par apelācijas instances tiesas spriedumu.

Agafonoviem apsūdzība bija celta par to, ka viņi izvairījās no iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksājumu nomaksas, nodarot zaudējumus valstij lielā apmērā. Apsūdzībā norādīts, ka tādējādi pašvaldības vadītājs izvairījies no iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksāšanas par 2002., 2003., 2006. un 2007.gadu un nodarījis mantisku kaitējumu valstij 200 195,22 eiro apmērā, savukārt viņa sieva izvairījusies no ienākuma nodokļa maksāšanas par 2005. un 2007.gadu un nodarījusi mantisku kaitējumu valstij 9311,04 latu (13 248,42 eiro) apmērā.

Agofonoviem apsūdzību par izvairīšanos no nodokļu nomaksas cēla pirms aptuveni desmit gadiem. VID no Agafonova un viņa sievas vēlējies piedzīt teju 213 444 eiro kompensāciju.

Gan pirmās, gan otrās instances tiesa abus apsūdzētos attaisnoja.

Kā iepriekš aģentūrai LETA skaidroja prokuratūrā, VID savulaik bija konstatējis, ka Agafonovs savā amatpersonas deklarācijā nav norādījis ienākumus vairāku simtu tūkstošu latu apmērā. VID Zemgales reģionālajā iestādē veiktajā nodokļu aprēķina pārskatā konstatēts, ka Agafonovs izvairījies no nodokļu maksāšanas valsts budžetā par 2002., 2003., 2006. un 2007.gadu, slēpjot un samazinot ar ienākuma nodokli apliekamo objektu un nodarot zaudējumus valstij.

Lietā arī bija uzlikts arests naudas līdzekļiem - 39 430 eiro, 473 000 ASV dolāru un 8280 latu (11 829 eiro).

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Piektdien Latvijā saglabāsies lietus mākoņi

Piektdien daudzviet Kurzemē, Zemgalē un Vidzemē gaidāms lietus, lokāli iespējamas pērkona lietusgāzes ar krusu, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība Pirmreizējā reģistrācija četros mēnešos Latvijā veikta par 12% vairāk vieglo automašīnu

Latvijā pirmreizējā reģistrācija šogad pirmajos četros mēnešos veikta 18 076 vieglajām automašīnām, kas ir par 12% vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn.

Sabiedrība Lielā valsts daļā līņā
Rīga, 7.maijs, LETA. Piektdienas rītā daudzviet Latvijā līst, galvenokārt neliels lietus, Latgalē nav nokrišņu, liecina meteoroloģiskā informācija. Debesis pārsvarā apmākušās, daļā Latgales - skaidras. Pūš lēns l
Sabiedrība Akciju cenas ASV un Eiropā pārsvarā kāpj, bet vakcīnu ražotāju akcijas kļūst lētākas
Ņujorka, 7.maijs, LETA--AFP. Akciju cenas ASV un Eiropā ceturtdien pārsvarā pieauga, jo jauni dati liecināja par spēcīgu ASV ekonomikas atkopšanos no Covid-19 pandēmijas. Vakcīnu ražotāju akciju cenas turpināja k

Lasiet arī

Sabiedrība Par labu darbu apbalvoti 39 Latvijas tiesu nozares darbinieki

Turpinot iesākto tradīciju, Tieslietu ministrija (TM) šonedēļ apbalvoja labākos tiesu nozares darbiniekus, aģentūru LETA informēja Tiesu administrācijas tiesu iestāžu sabiedrisko attiecību speciāliste Ināra Makarova.

Sabiedrība Tiesas procesi klātienē notiks tikai neatliekamos gadījumos

Latvijā ārkārtējās situācijas laikā no šodienas tiesas procesi klātienē notiks tikai neatliekamos gadījumos, savukārt ieslodzīto pārvietošana uz tiesas namiem tiks pārtraukta.

Sabiedrība Apelācijas instances tiesa attaisno izspiešanā apsūdzēto Ogres mēru Helmani

Rīgas apgabaltiesa šodien nolēma attaisnot izspiešanā apsūdzēto Ogres novada domes priekšsēdētāju Egilu Helmani (VL-TB/LNNK) un tā brīža "Ogres televīzijas" īpašnieku Artūru Robežnieku.