• Lita,
  • Sibilla,
  • Teika
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Arvien biežāk vecāki šķiroties nespēj vienoties par bērna aizgādību

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 12:28, 18.04.2021

Ievērojami ir pieaugusi nepieciešamība sagatavot bāriņtiesu atzinumus lietās, kad vecāki šķiršanās gadījumā nespēj vienoties par bērna saskarsmes un aizgādības tiesībām, apkopojot bāriņtiesu sniegto informāciju par darbu aizvadītajā gadā, secinājusi Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI).


Avots: LETA

Kā aģentūru LETA informēja VBTAI pārstāvis Taivo Trams, vecāku strīdu rezultātā bieži vien bērns tiek ierauts ilgstošā tiesvedības procesā.

No bāriņtiesu sniegtajiem datiem VBTAI secinājusi, ka pagājušajā gadā Latvijas bāriņtiesās pieņemti atzinumi pēc tiesas pieprasījuma par bērna saskarsmes un aizgādības tiesībām par 934 bērniem, kamēr vēl 2019.gadā - par 842 bērniem. Pēc VBTAI paustā, arī iepriekšējā gadā jau tika novērots šādu lietu skaita pieaugums.

Bērnu traumatizēšanas vecāku savstarpējo konfliktu rezultātā jautājumu VBTAI aktualizēja 2020.gada pavasarī, rīkojot konferenci "Bērns - ķīlnieks vecāku strīdā" un iniciējot diskusiju par kaitējumu, ko bērnam nodara vecāku nespēja vienoties, turklāt izmantojot bērnu kā ieroci savstarpējos strīdos.

Kopumā bāriņtiesās pieņemti 10 766 lēmumi, tostarp 112 lēmumi par bērna vārda, uzvārda un tautības ieraksta maiņu, divi lēmumi par atļauju stāties laulībā pirms 18 gadu sasniegšanas un viens - par pilngadības piešķiršanu pirms termiņa.

No bāriņtiesu sniegtās statistikas secināms, ka pieaudzis arī ģimeņu, kurās netiek pietiekami nodrošināti apstākļi bērnu pilnvērtīgai attīstībai un par kurām informēts sociālais dienests, skaits. Pagājušajā gadā tādu bijis 1480, bet gadu iepriekš - 1438.

Aizgādības tiesības pērn pārtrauktas 1038 vecākiem, bet 2019.gadā - 1162 vecākiem, turklāt pērn par 296 personām šāds lēmums pieņemts atkārtoti, kamēr vēl 2019.gadā - par 318 personām.

Lielākā bērnu grupa, kuru vecākiem pārtrauktas aizgādības tiesības, ir vecumā no četriem līdz 12 gadiem. Gadījumos, kad konstatēta vardarbība pret bērniem, aizgādības tiesības pērn pārtrauktas 163 vecākiem, bet 2019.gadā - 175 vecākiem.

Bāriņtiesas pieņēmušas vienpersoniskos lēmumus par aizgādības tiesību pārtraukšanu vecākiem 377 reizes, kamēr 2019.gadā šāds lēmums pieņemts 394 reizes.

Ārpusģimenes aprūpē atrodas patlaban 6004 bērni. VBTAI no bāriņtiesu sniegtās informācijas secinājusi, ka šis skaits kopš 2019.gada ir sarucis no 6252 bērniem. No šiem 6004 bērniem audžuģimenēs dzīvo 1377 nepilngadīgie, aizbildnībā ir 4059 nepilngadīgie, bet ārpusģimenes aprūpes iestādēs - 568 bērni, kamēr 2019.gadā - bija 621 šāds bērns.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Raidījumu vadītāji un dalībnieki varēs nelietot maskas

Masu informācijas līdzekļu raidījumu vadītāji un dalībnieki raidījuma laikā varēs nelietot mutes un degunu aizsegus, šodien lēma valdība.

Sabiedrība Mediķi bažīgi par pašnāvību mēģinājumu skaita pieaugumu jaunieši vidū

Ir jādomā par jauniešu psihisko veselību, jo pieaug pašnāvību mēģinājumu skaits viņu vidū, otrdien valdības sēdē atzina Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas vadītājs Aleksejs Višņakovs.

Sabiedrība Darbavietā bez maskām varēs tikties ne vairāk kā 20 vakcinēti cilvēki

Nelietojot mutes un deguna aizsegus un neievērojot distancēšanās prasības, darba vietā vai vienā telpā varēs tikties ne vairāk kā 20 cilvēki, kuri ir vakcinēti vai ir pārslimojuši Covid-19, paredz Veselības ministrijas noteikumu grozījumi.

Sabiedrība Vidējā ātruma kontroles sistēmu Latvijā varētu ieviest 16 autoceļu posmos

Vidējā ātruma kontroles sistēmu Latvijā varētu ieviest 16 valsts autoceļu posmos, aģentūru LETA informēja VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

Lasiet arī