• Lita,
  • Sibilla,
  • Teika
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Circene: vakcinācijas birojs ir pilnīgi lieka institūcija

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 13:53, 14.04.2021 1

Vakcinācijas projekta birojs ir pilnīgi lieka institūcija, kas kavē vakcinācijas tempu, uzskata bijusī veselības ministre, "MFD veselības grupas" galvenā ārste Ingrīda Circene.


Avots: LETA

Viņa aģentūrai LETA norādīja, ka, ņemot vērā savu ārstes un veselības aprūpes vadītājas pieredzi, nebūtu darījusi neko no tā, kā pašlaik valstī tiek organizēta vakcinācija pret Covid-19.

Circenes ieskatā, tas, kā patlaban tiek organizēta pedagogu vakcinācija, ir nepareizi. Ir iesaistītas vairākas institūcijas, kas saskaņo datus dažādās datu bāzēs, kas ir liekas darbības. Viņasprāt, tā vietā skolas vadība varētu iesniegt vakcinējamo sarakstu mobilajai brigādei, kura atbrauktu uz skolu un visus pedagogus un darbiniekus savakcinētu.

"Es jau kopš februāra esmu teikusi, ka pamatkodols vakcinācijas procesa organizēšanai ir ģimenes ārsti. Viņiem ir noslēgti līgumi ar Nacionālo veselības dienestu un viņu pienākums būtu savus pacientus vakcinēt," sacīja Circene.

Viņa uzsvēra, ka katram ģimenes ārstam ir visa nepieciešamā informācija par saviem pacientiem, proti, gan kontaktinformācija, gan informācija par vecumu un hroniskajām slimībām. Ievadot meklētāja vecumu vai slimības kodu, ģimenes ārsti atlasītu tos pacientus, kas konkrētajā laikā atbilst prioritārajai grupai, un medmāsa viņiem piezvanītu. "Viss tas, kas pašlaik tiek organizēts caur trijām vai četrām institūcijām, tikai paildzina vakcinācijas procesu," sacīja bijusī veselības ministre.

Viņa atzina, ka daudzām ģimenes ārstu praksēm nepietiek cilvēkresursu un platības, tādēļ jau februārī viņa rosinājusi, ka vakcinācijas procesā vajadzētu iesaistīt pašvaldības, kuras varētu gādāt par telpām un koordinatoriem, kuri uzaicina uz vakcināciju, veic pierakstus, ievada datus par vakcinētajiem, tādējādi palīdzot ģimenes ārstu praksēm. "Tagad tas tiek darīts, taču to varēja izdarīt jau agrāk," sacīja Circene.

Viņa piebilda, ka vajadzības gadījumā ģimenes ārstiem varētu palīdzēt privātie medicīnas uzņēmumi, tādējādi varētu pilnībā nodrošināt vakcināciju visā valstī.

"Bezjēdzīgām reklāmas kampaņām, kurām nav reālas atdeves, paredzēto finansējumu vajadzētu ieguldīt mobilām vakcinācijas brigādēm, kuras aizbrauktu tur, kur ir pietiekamā skaitā vakcinējamo," sacīja Circene.

Bijusī ministre kritizēja arī "dzīvās rindas" pieeju, jo tā bijusi mākslīgi apgrūtināta ar dažādām nevajadzīgām formalitātēm, kas neveicinājusi cilvēku interesi par vakcinēšanos.

Viņas ieskatā pašlaik svarīgi ir iespējami ātrāk iegūt kolektīvo imunitāti, taču mediķei esot informācija no kolēģiem dažādos Latvijas novados, ka ģimenes ārsti prasīto 40-60 devu vietā saņem vien desmit, kā rezultātā nav iespējams produktīvi organizēt vakcināciju.

"Ja vakcinācija būtu uzticēta ģimenes ārstiem un viņi nodrošināti ar pieprasīto vakcīnu daudzumu, tad jau šodien rezultāts būtu četras līdz sešas reizes labāks, nekā tas ir patlaban," uzskata Circene.

Bijusī veselības ministre kā neveiksmīgas vakcinācijas cēloni minēja arī to, ka gan Veselības ministrijā (VM), gan valdībā trūkst cilvēku ar medicīnisko izglītību, kas saprastu, kā efektīvāk organizēt un vadīt vakcinācijas procesu, turklāt "nozari vadošais ministrs domā, ka viņš ar saviem darba pienākumiem tiek galā un savas spējas neapšauba".

Kā vēstīts, otrdien valdības sēdes laikā Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) neslēpa sašutumu par vakcinācijas pret Covid-19 gauso gaitu un norādīja uz veselības ministra Daniela Pavļuta (AP) atbildību. Pēc valdības sēdes gan Kariņš pauda pārliecību, ka VM ar vakcinācijas procesu tiks galā.

"Ministrijai ir pilna atbildība noorganizēt šo procesu. Ja to nevarēs izdarīt, tad valdībai vienmēr ir plāns "B", bet tas nav tas, uz ko jātiecas. VM esošajā struktūrā jātiek galā ar šo izaicinājumu. Esmu pārliecināts, ka tiks. Bet esmu noraizējies, ka tas ir pārāk tālā nākotnē," sacīja Ministru prezidents, piebilstot, ka viņš turpinās mudināt paātrināt vakcinācijas procesu.

Kariņš arī aicināja nevērtēt pārāk zemu līdz šim paveikto vakcinācijas procesa nodrošināšanā. Premjers pozitīvi vērtēja VM paveikto attiecībā uz vakcinācijas infrastruktūras izveidi, nodrošinot vakcināciju pie ģimenes ārstiem un masu vakcinācijas centros. Tāpat tiek nodrošināta vakcīnu loģistika un ir labota iepriekš VM pieļautā kļūda ar vakcīnu piegādēm.

Tajā pašā laikā Kariņš uzsvēra, ka premjera galvenā mēraukla ir tā, lai vakcinācijas temps notiktu raiti.

Pavļuts šajā sakarā sacīja, ka "diemžēl dusmošanās un sašutuma izrādīšana nekādā mērā vakcinācijas tempu nepaātrina". Tāpat viņš piebilda, ka tas arī nemazina sabiedrības neapmierinātību ar valdību un bažas par vakcinācijas procesu.

Pēc viņa paustā, šobrīd Latvijā ir maz vakcīnu, un pēc pagājušās nedēļas, kad vakcīnu bija vairāk, palicis tikai aptuveni vienas nedēļas apjoms, kura izlietošana jau esot saplānota.

Lasīt visus komentārus (1)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
  • Skolnieciņš no svētbirzs 14.04.2021 17:12
    Pašlaik ārkārtējā situācija Latvijas Republikā ir beigusies. No 2021. gada 7. aprīļa ārkārtējā situācija Latvijā vairs nav spēkā, tomēr kovid-19 (covid-19) sērga vel joprojām turpinās, tāpēc mūsu valstī turpina darboties valdības noteiktie drošības pasākumi un ierobežojumi (avots: mfa.gov.lv/konsulara-informacija/jaunumi/66928-par-arkartejas-situacijas-izsludinasanu-latvija). Būsim saprotoši un apzinīgi! Ievērosim visus epidemioloģiskās drošības pasākumus. Regulāri mazgāsim rokas ar ziepēm un ūdeni. Publiskās vietās lietosim higiēniskās sejas maskas un ievērosim 2 metru distanci viens no otra. Par laimi, kovid-19 (covid-19) pandēmija iet uz beigām, jo mūsu valstī ir sākusies aktīva vakcinācija pret šo nejauko vīrusu (avots: vm.gov.lv/lv/jaunums/liela-meroga-vakcinacijas-centri-gatavi-darbam). Pavisam nesen liela mēroga vakcinācijas centri uzsāka savu darbību visā Latvijas teritorijā. Pagaidām vakcinācijas process notiek nesteidzīgi. Taču lai tiktu pie vakcīnas pēc iespējas ātrāk, iesaku katram Latvijas iedzīvotājam piereģistrēties vakcīnas saņemšanai portālā manavakcina.lv vai zvanot uz bezmaksas tālruni 8989. Vakcinācijas process ir ļoti nozīmīgs kovid-19 (covid-19) krīzes pārvarēšanai. Savlaicīga vakcinēšanās palīdzēs mūsu sabiedrībai sasniegt pūļa imunitāti, tādējādi Latvija sekmīgi uzvarēs šo nelūgto vīrusu. Vakcinācija mūsu valsts iedzīvotājiem notiek bezmaksas, tāpēc izmantosim šo Latvju Dievu sniegto iespēju palīdzēt savai valstij un tautai. Nezaudēsim ticību šajā grūtajā pārbaudījumu laikā. Turpināsim ticēt sentēvu Dieviem. Turpināsim ticēt Latvju Dieviem. Lūgsim Latvju Dievu svētību no visas sirds. Lai Latvju Dievi stāv mums klāt! Lai Latvju Dievi mūs svētī! Lai Latvju Dievi pasargā mūs no ļauna! Saticību un sapratni mums visiem vēlot, Skolnieciņš no svētbirzs [Latvju Dievu dēls] ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-) Skolnieciņš® ™Skolnieciņš Latvju Dievi mūžam viedi. #kovid-19 #covid-19 #koronavīruss #kroņvīruss # SARS-CoV-2 #vakcinācija #imunitāte #drošība #patriotisms #Tēvzeme #Latvija #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība #pacietība #veselība #drosme #Skolnieciņš #svētbirzs
    Ziņot redaktoram Atbildēt
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Raidījumu vadītāji un dalībnieki varēs nelietot maskas

Masu informācijas līdzekļu raidījumu vadītāji un dalībnieki raidījuma laikā varēs nelietot mutes un degunu aizsegus, šodien lēma valdība.

Sabiedrība Mediķi bažīgi par pašnāvību mēģinājumu skaita pieaugumu jaunieši vidū

Ir jādomā par jauniešu psihisko veselību, jo pieaug pašnāvību mēģinājumu skaits viņu vidū, otrdien valdības sēdē atzina Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas vadītājs Aleksejs Višņakovs.

Sabiedrība Darbavietā bez maskām varēs tikties ne vairāk kā 20 vakcinēti cilvēki

Nelietojot mutes un deguna aizsegus un neievērojot distancēšanās prasības, darba vietā vai vienā telpā varēs tikties ne vairāk kā 20 cilvēki, kuri ir vakcinēti vai ir pārslimojuši Covid-19, paredz Veselības ministrijas noteikumu grozījumi.

Sabiedrība Vidējā ātruma kontroles sistēmu Latvijā varētu ieviest 16 autoceļu posmos

Vidējā ātruma kontroles sistēmu Latvijā varētu ieviest 16 valsts autoceļu posmos, aģentūru LETA informēja VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

Lasiet arī

COVID-19 Zinātnieku grupa žurnālā «The Lancet» apšauba «Sputnik V» datus

Vairāku valstu biologu un epidemiologu grupa publikācijā vienā no pasaules vadošajiem medicīnas žurnāliem "The Lancet" paudusi nopietnas šaubas par datiem, kas sniegti par Krievijas Covid-19 vakcīnas "Sputnik V" klīnisko izmēģinājumu trešo fāzi, un secinājumiem, kas, balstoties šajos datos, izdarīti par vakcīnas efektivitāti un drošību.

Pasaule Vairāk nekā ceturtā daļa pieaugušo ES iedzīvotāju nevēlas vakcinēties

Vairāk nekā ceturtā daļa pieaugušo Eiropas Savienības (ES) iedzīvotāju nevēlas vakcinēties pret jauno koronavīrusu, liecina ceturtdien publiskota aptauja.

COVID-19 Latvijā saņemta informācija par vienu mirušo pēc vakcinēšanās pret Covid-19

Aizvadītajā nedēļā atbildīgās iestādes saņēmušas informāciju par vienu mirušo pēc vakcinēšanas pret Covid-19, bet cēloņsakarība ar vakcinēšanas faktu līdz šim nav apstiprināta, ceturtdien valdības sēdē informēja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).