• Jadviga,
  • Laura
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Latvijā plānots atvieglot elektrības pieslēguma ierīkošanu un atjaunošanu

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 13:14, 06.04.2021

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) sadarbībā ar AS "Sadales tīkls" paredz atvieglot elektrības pieslēguma ierīkošanu un atjaunošanu, liecina informācija SPRK mājaslapā.


Avots: LETA

SPRK vēsta, ka jaunais regulējums, ko paredzēts ieviest, būs lietotājiem draudzīgāks, saprotamāks un vienkāršāks, kas būtiski ietaupīs pieslēguma ierīkošanas laiku.

SPRK norāda, ka pēdējo trīs gadu laikā pieteikumu skaits pieslēgumu izveidei ir audzis par 120%, bet izbūvētais pieslēgumu skaits gadu no gada paliek nemainīgs, tam liecinot par nepieciešamību procesus pilnveidot.

Noteikumi paredz vienkāršot pieslēguma maksas aprēķinu pieslēgumiem, kas ir līdz 100 ampēriem un atrodas attālumā līdz 50 metriem no zemsprieguma līnijas. Pieslēguma maksu turpmāk veidos maksa par vienas slodzes vienības izbūvi, ampērmaksa, ko nosaka pēc tā, cik liela slodze pieslēgumam nepieciešama un izmaksas par pieslēguma pieslēgšanu pie sistēmas operatora sistēmas. Sarežģītākiem pieslēgumiem plānots izmaksas noteikt tāpat kā līdz šim.

Ampērmaksu sadales sistēmas operators publicēs oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", un tās katru gadu stāsies spēkā no 1.maija un būs spēkā līdz nākamā gada 30.aprīlim. SPRK izvērtēs tās ekonomisko pamatotību.

Neatkarīgi no tā, vai pieslēguma izmaksas tiek noteiktas, ņemot vērā ampērmaksu vai individuāli, par pieslēguma ierīkošanu izmaksas turpmāk visi sistēmas operatori un lietotāji segs vienādās daļās - 50% no būvdarba izmaksām vai slodzes vienības izbūves izmaksām.

SPRK skaidro, ka noteikumi attiecas arī uz pieslēguma atjaunošanu, ja elektrības piegāde uz laiku ir bijusi pārtraukta, kā arī uz pieslēgumiem, kam jāmaina tehniskie parametri, piemēram, slodzes ampēri no 200 uz 100.

Līdz šim SPRK noteikumi paredzēja, ka lietotājs var atteikties no pieslēguma jaudas līdz sešiem mēnešiem, un par šo laika periodu nemaksāt jaudas uzturēšanas maksu. Jaunie noteikumi paredz neierobežot laiku atjaunošanai, bet par laiku, kamēr lietotājs pieslēgumu neizmanto un elektroapgādes tīkls saglabājies, norēķinās atbilstoši jaudas uzturēšanas maksai. Brīdī, kad lietotājs izlemj atjaunot pieslēgumu, pieslēgumam ir jābūt tehniskā kārtībā un tīklā ir jābūt pieejamai jaudai.

Saistībā ar paredzētajam izmaiņām komisija izsludinājusi konsultāciju un par to viedokli aicina sniegt līdz 21.aprīlim, nosūtot e-pastu uz "sprk@sprk.gov.lv".

Noteikumu projekts varētu stāties spēkā šā gada 1.jūlijā.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Eksperts: videonovērošanas tīkls var izrādīties nevajadzīga naudas izsviešana

Ideja par vienotu visas valsts videonovērošanas tīklu nav slikta, tomēr ir vairākas nianses, kuras šo projektu var padarīt par milzīgas naudas nevajadzīgu izsviešanu, aģentūrai LETA atzina apsardzes kompānijas SIA "Koblenz drošība" valdes priekšsēdētājs Raivis Terinks.

Sabiedrība Pie Cēsu vakcinācijas centra "dzīvā rinda" jau ir piepildīta un slēgta

Svētdienas rītā pie masu vakcinācijas centra Cēsīs "dzīvajā rindā" stāvošo cilvēku skaits jau pirms centra atvēršanas pārsniedza solīto pieejamo pošu skaitu, tāpēc neilgi pēc plkst.8 rinda tika slēgta, novēroja aģentūra LETA.

Sabiedrība Rosina 2.martu noteikt par Nacionālo partizānu bruņotās pretošanās atceres dienu

"Nacionālās apvienības" Saeimas deputāti rosina veikt grozījumus likumā "Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām", 2.martu nosakot par Nacionālo partizānu bruņotās pretošanās atceres dienu.

Sabiedrība Nedēļas pēdējā diena būs saulaina, silta un sausa

Šīs nedēļas pēdējā diena pārsvarā būs saulaina, silta un sausa, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).

Lasiet arī

Pasaule Baltkrievija sākusi elektroenerģijas ražošanu Astravjecas atomelektrostacijā

Baltkrievija otrdien sākusi elektroenerģijas ražošanu netālu no Lietuvas robežas uzceltajā Astravjecas atomelektrostacijā (AES), paziņojis Lietuvas elektropārvades sistēmas operators "Litgrid".

Ekonomika Apstiprināta metodika, kas liegs Latvijā nonākt Astravjecas AES elektrībai

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi metodiku, kas nepieļaus Astravjecas atomelektrostacijā (AES) saražotās elektrības nonākšanu Latvijā, aģentūru LETA informēja SPRK vadītājs Rolands Irklis.

Ekonomika Nākamgad OIK samazināsies par 23%

Otrdien valdība atbalstīja Ekonomikas ministrijas (EM) priekšlikumu 2021.gadā samazināt obligātā iepirkuma komponenti (OIK) līdz 17,51 eiro par megavatstundu (MWh) līdzšinējo 22,68 eiro par MWh vietā, tādējādi OIK nākamgad samazinātos par 23%.