• Agne,
  • Agnese,
  • Agnija
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Latvija piešķīrusi patvērumu 19 Baltkrievijas pilsoņiem

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 11:14, 06.04.2021

Latvija kopš pagājušā gada vasaras beigām nolēmusi piešķirt patvērumu 19 Baltkrievijas pilsoņiem, savukārt vēl par vairākiem desmitiem kaimiņvalsts pilsoņu lēmums nav pieņemts.


Avots:

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP) aģentūra LETA noskaidroja, ka laikā no pagājušā gada 1.augusta līdz šī gada 30.martam saņemti iesniegumi no 54 Baltkrievijas pilsoņiem par patvēruma piešķiršanu.

Līdz šim pieņemti lēmumi 24 personu lietās - alternatīvais statuss piešķirts 19 personām, vienas personas lietā pieņemts lēmums pārsūtīt personu uz Poliju, bet vienas personas iesniegums noraidīts, jo tas bija iesniegts atkārtoti.

Trīs personas noformējušas iesniegumus par atteikšanos no patvēruma procedūras, no kurām divas atgriezušās Baltkrievijā, bet viena turpinās uzturēties ES teritorijā, jo saņems Polijas vīzu.

Patlaban izskatīšanā atrodas 30 personu iesniegumi.

Pēc alternatīvā statusa piešķiršanas personai tiek izsniegta termiņuzturēšanās atļauja uz vienu gadu. Ja gada laikā situācija izcelsmes valstī nav mainījusies, tad, pamatojoties uz personas iesniegumu, tiek izsniegta jauna uzturēšanās atļauja.

Tikmēr Valsts drošības dienests (VDD) savā pagājušā gada darbības pārskatā norāda, ka, ņemot vērā situācijas saasināšanos Baltkrievijā pēc 9.augustā notikušajām prezidenta vēlēšanām, aizvadītajā gadā viens no VDD uzdevumiem ciešā sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Baltkrievijā bija izvērtēt to Baltkrievijas pilsoņu pieteikumus, kuri tā dēvētajā patvēruma programmā vēlējās saņemt vīzu ieceļošanai Latvijā.

Šī programma Baltkrievijas pilsoņiem dod iespēju pieprasīt Latvijas ilgtermiņa vīzu, pamatojoties uz humāniem apsvērumiem, proti, saistībā ar esošiem vai iespējamiem draudiem veselībai un dzīvībai, bailēm no vajāšanas un vardarbības un citiem apstākļiem, kuru dēļ personai nav droši uzturēties Baltkrievijā.

Tāpat Baltkrievijas pilsoņi var pieprasīt termiņuzturēšanās atļauju, lai pārceltu savu uzņēmējdarbību uz Latviju, radot vai attīstot inovatīvu informācijas tehnoloģiju produktu.

VDD aizvadītajā gadā saņēma informāciju par vairāk nekā 130 Baltkrievijas pilsoņiem, kuri vēlējās saņemt humanitāro vīzu ieceļošanai Latvijā. VDD pārbaudot šīs personas, trīs gadījumos saistībā ar konstatētiem riskiem tika sniegta negatīva atbilde.

Aizvadītajā gadā pēc situācijas saasināšanās Baltkrievijā aktualizējās jautājums par vairāku Baltkrievijas uzņēmumu vēlmi pārcelt savu darbību uz Latviju. Vairāki uzņēmumi izrādīja vēlmi pārcelt visu saimniecisko darbību uz Latviju, bet atsevišķi uzņēmumi to vēlējās darīt formāli, lai varētu izmantot Latviju tikai kā uzņēmuma juridisko reģistrācijas vietu un izmantot Latvijas finanšu sistēmu, teikts VDD pārskatā.

VDD sadarbībā ar citām institūcijām vērtējis šo uzņēmumu patieso vēlmi darboties uzņēmējdarbībā, lai novērstu ļaunprātīgu Latvijas finanšu sistēmas izmantošanu.

Pārbaudot personas no Baltkrievijas, kuras vēlējās pārcelt savu uzņēmējdarbību uz Latviju, VDD sniedza 36 pozitīvas atbildes saistībā ar uzturēšanās atļaujas izsniegšanu.

Baltkrievijas pilsoņu kopumu, kas aizvadītajā gadā vēlējās saņemt vīzu ieceļošanai Latvijā, galvenokārt veidoja uzņēmēji, kuri vēlas pārcelt vai attīstīt uzņēmējdarbību Latvijas jurisdikcijā, mazkvalificētu profesiju pārstāvji, kā arī bezdarbnieki.

Pārbaudot Baltkrievijas pilsoņus, kuri vēlējās izmantot patvēruma programmas sniegtās iespējas, VDD vadījies no dažādiem kritērijiem, tostarp vērtējot riskus šo programmu izmantot ļaunprātīgi, kā arī ārvalstu specdienestu interesēs. Tāpat VDD vērtēja to, lai minētajā programmā Latvijā neieceļotu radikāli noskaņotas personas.

9.augustā Baltkrievijā notika valsts prezidenta vēlēšanas. Valsts iestāžu paziņoto vēlēšanu rezultātu nesakritība ar nevalstisko organizāciju veikto aptauju rezultātiem, kā arī neskaitāmie pārkāpumi pirmsvēlēšanu laikā un vēlēšanu dienā, tostarp kandidātu un aktīvistu apcietināšana, iebiedēšana un pret civiliedzīvotājiem vērstā vardarbība, ir izraisījusi plašus Baltkrievijas sabiedrības protestus, iepriekš uzsvērusi Latvijas Ārlietu ministrija.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Tukuma novadā ātruma pārkāpējs mapē nodod policistam 30 eiro kukuli

Trešdien Tukuma novadā aizturēts ātruma pārkāpējs, kurš, izvairoties no atbildības, mapē nodevis policistam paredzēto 30 eiro kukuli, informēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Dace Kalniņa.

Sabiedrība Diennaktī atklāti 4885 Covid-19 gadījumi (+INFOGRAFIKA)

Trešdien Latvijā konstatēti 4885 jauni Covid-19 gadījumi un reģistrēti 14 ar šo slimību sasirgušo nāves gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotā informācija.

Sabiedrība Tuvākajās stundās Kurzemē gaidāma sniegavētra; putenis arī citviet valstī

Tuvākajās stundās Kurzemē, īpaši reģiona rietumos, plosīsies sniegavētra, tādēļ iedzīvotājiem ieteicams uzturēties telpās, brīdina sinoptiķi.

Sabiedrība Rīgā no 24.janvāra mainīs atsevišķu autobusu maršrutu nosaukumus

Lai uzlabotu pasažieru orientēšanos Rīgas sabiedriskā transporta tīklā, no pirmdienas, 24.janvāra, mainīs 10., 29. un 47.autobusa maršruta nosaukumi, aģentūru LETA informēja "Rīgas satiksmes" pārstāve Inese Rozīte.

Lasiet arī

Pasaule VDD apstiprina informāciju par irākiešu evakuāciju no Baltkrievijas

Polijas medijos izskanējusī informācija par irākiešu evakuācijas lidojumiem no Minskas uz Bagdādi Latvijas Valsts drošības dienestam (VDD) ir zināma, taču patlaban dienests atturas sniegt plašākus komentārus saistībā ar minēto.

Pasaule Baltkrievija sākusi transportēt migrantus atpakaļ uz Irāku

Turpinoties krīzei uz Baltkrievijas robežas ar tai kaimiņos esošajām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, Minska uzsākusi migrantu atpakaļevakuāciju uz Bagdādi, pavēstījis Polijas izlūkdienestu koordinatora preses sekretārs Staņislavs Žarins.

Pasaule Baltkrievija izraidījusi Francijas vēstnieku

Francijas vēstnieks Baltkrievijā svētdien pametis valsti, kuram varasiestādes Minskā bija likušas doties prom no Baltkrievijas līdz pirmdienai, pavēstīja vēstniecība.