• Fanija,
  • Vēsma
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Policija īsteno pirmo starptautisko piedziņu par Rīgā piemērotiem sodiem

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 14:30, 04.04.2021

Rīgas pašvaldības policija (RPP) saņēmusi pirmo starptautisko apliecinājumu par divu sodu piedziņu saistībā ar divu Somijas pilsoņu ālēšanos uz kuģa Latvijas galvaspilsētas ostā, aģentūra LETA noskaidroja RPP.


Avots: LETA

Administratīvās atbildības likums, kas stājās spēkā 2020.gada 1.jūlijā, noteica kārtību kādā izpildāms Eiropas Savienības (ES) dalībvalsts nolēmums administratīvā pārkāpuma lietā un kādā Latvija prasa izpildīt ES dalībvalsti Latvijā pieņemtus nolēmumus. Viens no galvenajiem priekšnoteikumiem piedziņai - sodam jābūt vismaz 70 eiro apmērā.

Minētā piedziņa veikta par kādu 2020.gada 11.jūlija notikumu.

Toreiz policija bija saņēmusi izsaukumu uz Rīgas pasažieru ostu, kur divi prāmja pasažieri veic huligāniskas darbības. Ierodoties notikuma vietā ostas darbinieki Rīgas kārtības sargus aizveda līdz kuģa pagaidu aizturēšanas telpai, kur atradās divi manāmi iereibuši Somijas pilsoņi.

Pārrunu laikā noskaidrots, ka iereibušie tūristi uzbāzušies citiem atpūtniekiem un mēģinājuši izprovocēt kautiņu starp somu tūristiem un latviešu tūristiem.

Sākotnēji kuģa apsargi tūristiem aizrādījuši par uzvedību, aizveduši uz kajīti un lūguši izgulēt dzērumu. Drīz pēc tam iereibušie tūristi atgriezās kuģa koplietošanas telpās, kur mēģināja izprovocēt kautiņu. Vienam no šiem tūristiem tas arī izdevās.

Saistībā ar notikušo pret abiem huligāniem bija sākti administratīvo pārkāpumu procesi un uz vietas abiem piemēroti 100 eiro naudas sods.

Šādos gadījumos Rīgas pašvaldības policisti vienmēr lūdz sodus samaksāt uz vietas. Lielākā daļa tūristu sodus par administratīvajiem pārkāpumiem apmaksā uz vietas vai arī tie tiek samaksāti vēlāk, kad persona atgriežas mājās.

Atsevišķi tūristi ir lūguši sodu apmaksas termiņu pagarināt un sadalīt pa daļām. Līdz šim gan pašvaldības policijai nebija rīku kā administratīvos sodus varētu piedzīt piespiedu kārtā.

Šajā konkrētajā gadījumā sods netika samaksāts ne uz vietas, ne vēlāk norādītā termiņā, ne arī policija bija saņēmusi lūgumu par termiņa pagarināšanu un soda sadalīšanu daļās.

RPP abiem pārkāpējiem uz viņu norādītajiem e-pastiem septembra beigās bija nosūtījusi atgādinājumu par sodu apmaksas nepieciešamību, tomēr arī atgādinājumi netika ņemti vērā. Attiecīgi RPP sazinājās ar Somijas kompetento iestādi, lai sāktu starptautisko piedziņu.

RPP atgādina, ka starptautiskā piedziņa ES notiek abpusēji.

Balstoties uz starptautisko regulējumu, piedzītā summa gan netiek pārskaitīta tās valsts budžetā, kurā veikts pārkāpums, bet summa tiek ieskaitīta pārkāpēja izcelsmes valsts budžetā. Arī RPP īstenotais piedziņas process noslēdzies nevis ar Rīgas budžeta, bet ar Somijas budžeta papildināšanu.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Pēc vēsas nakts gaidāma pavasarīgi saulaina pirmdiena

Pēc aizejošās salīdzinoši vēsās nakts jaunās nedēļas pirmā diena atausīs saulaina un gandrīz tikpat silta kā iepriekšējās dienas, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).

Sabiedrība LTVC: Veikalos Covid-19 krīzes ietekmē parādās ļoti lielas atšķirības preču cenās
Rīga, 19.apr., LETA. Veikalos Covid-19 krīzes ietekmē parādās ļoti lielas atšķirības preču cenās, intervijā aģentūrai LETA atzina Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra (LTVC) vadītāja Ingūna Gulbe. "Covid-1
Sabiedrība Pēc vēsas nakts gaidāma pavasarīgi saulaina pirmdiena
Rīga, 19.apr., LETA. Pēc aizejošās salīdzinoši vēsās nakts jaunās nedēļas pirmā diena atausīs saulaina un gandrīz tikpat silta kā iepriekšējās dienas, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un
Sabiedrība Koalīcijā plāno apspriest šī gada skolēnu Dziesmu un deju svētku likteni
Rīga, 19.apr., LETA. Šodien koalīcija Sadarbības sanāksmes sēdē plānots diskutēt par iespējamo XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norisi. Par svētku sarīkošanu ir pretrunīgi viedokļi - kultūras j

Lasiet arī

Sabiedrība Diennakts laikā policisti pieķēruši 18 dzērājšoferus

Aizvadītajā diennaktī uz Latvijas ceļiem aizturēti 18 autovadītāji, kuri pie stūres bija sēdušies alkohola reibumā, un vienu, kurš transportlīdzekli vadīja, būdams lietojis narkotiskās vielas, aģentūra LETA uzzināja Valsts policijas (VP) Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Sabiedrība Policija Lieldienu brīvdienās strādās pastiprināti

Valsts policija Lieldienu brīvdienās pastiprināti uzraudzīs satiksmes drošību un Covid-19 ierobežojumu ievērošanu, aģentūru LETA informēja Valsts policija.

Sabiedrība Pandēmijas ietekmē Latvijā kāpušas narkotiku cenas

Pandēmijas ietekmē pērn Latvijas nelegālajā tirgū kāpušas narkotiku cenas un pavasarī bija vērojams neliels apreibinošo vielu deficīts, pirmdien Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē paziņoja Valsts policijas (VP) priekšnieks Armands Ruks.