• Gundars,
  • Knuts,
  • Kurts
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Latvijas kristīgo konfesiju vadītāji Lieldienās vēl nebaidīties no pandēmijas

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 15:16, 04.04.2021 4

Latvijas lielāko kristīgo konfesiju vadītāji šodien Latvijas Televīzijas 1.kanālā vēlēja nebaidīties no Covid-19 pandēmijas, kā arī ticēt nākotnei.


Avots: LETA

Romas Katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs novēlēja cilvēkiem atvērties augšām celtā Kristus klātbūtnei, jo viņš šeit un šobrīd esot sācis mūs pārveidot. "Mums nav jābaidās ne no nāves, ne no pandēmijas," uzsvēra Stankevičs, vēlot gaišus un cerības pilnus Kristus augšāmcelšanās svētkus.

Latvijas Pareizticīgo baznīcas metropolīts Aleksandrs, uzrunājot Latvijas iedzīvotājus, uzsvēra, ka šajā sarežģītajā situācijā, kuru piedzīvo visa pasaule, ir obligāti jāpilda visi Latvijas valdības pieņemtie lēmumi un rīkojumi, kā arī jāievēro higiēnas prasības.

Viņā pauda pateicību mediķiem, kuri šajos apstākļos cenšas palīdzēt ikvienam.

Aleksandrs norādīja, ka pat šajā sarežģītajā laikā nedrīkst ļauties panikai un krist izmisumā. Ticīgiem cilvēkiem ir jābūt optimistiem, jo dzīve turpinās, ārā spīd saule, nāk pavasaris, viņš teica.

Metropolīts aicināja lūgt Dievu par Latvijas zemi, par Valsts prezidentu, par valdību, par tautu, par katru cilvēku. Viņš novēlēja ikvienam garīgu prieku un stirpu veselību.

Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags vēlēja Latvijas iedzīvotājiem dzīvas un spēkpilnas Lieldienas.

"Jau veselu gadu dzīves īstenība mēģina mūs kā Kristus draudzi izklīdināt. Padarīt dievkalpojumus par senu notikumu atmiņām un augšāmcelto Kristu par tādu kā rēgu. Neļausim tam notikt," teica Vanags.

Viņš aicināja pretoties tam savās sirdīs un garā un aicināja neļaut atdzist ilgām reiz atkal dievkalpojumā satikties ar dzīvo Kristu un mācekļu pulkā dziedāt pateicības dziesmu.

Vanags savā uzrunā vilka paralēles mūsdienu dzīvei un notikumiem ar laiku, kad Jēzus kopā ar mācekļiem Eļļas kalnā mirkli pirms katastrofas dziedāja pateicības dziesmas. Mācekļi priecīgi dziedāja līdzi, jo viņi nezināja, kas tūlīt notiks. Bet Jēzus zināja un viņam vajadzēja būt nāves baiļu nomāktam. Tomēr viņš kopā ar draugiem dziedāja par glābšanu, kuru Dievs savai tautai bija sagādājis pirms gadu simtiem.

Savukārt Latvijas Baptistu draudžu savienības bīskaps Kaspars Šterns aicināja cilvēkus meklēt glābiņu tajā, kas ir mūžīgs, nevis tiekties pēc tā, kas ir pārejošs un laicīgs, pēc kā cilvēki piedzīvos vilšanos un vēl lielāku tukšumu.

Šterns vēlēja Latvijas iedzīvotājiem gaišas un priecīgas Lieldienas.

Lasīt visus komentārus (4)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība CVK nāk klajā ar svarīgu paziņojumu par balss nodošanu glabāšanā

Balss nodošana glabāšanā pirms vēlēšanu dienas ir īpaša procedūra tikai Saeimas vēlēšanām, ko Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) aicina neizmantot bez nopietna iemesla, šodien preses konferencē pavēstīja CVK priekšsēdētāja Kristīne Bērziņa.

Sabiedrība Vai augošā dzīves dārdzība vairo korupcijas riskus? Atbild KNAB

Lai arī strauji pieaug dzīves dārdzība, patlaban nav indikāciju, ka būtu auguši arī amatpersonu korupcijas riski, šādu vērtējumu sniedza Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB).

Sabiedrība Piketā pieprasīs nekavējošu ārkārtas situācijas ieviešanu uz Krievijas robežas

Rīt, 27.septembrī, no plkst.9.30 līdz 11 pie Ministru kabineta ēkas Nacionālā savienība "Taisnīgums" rīkos piketu, lai pieprasītu nekavējošu ārkārtas situācijas ieviešanu uz Latvijas-Krievijas robežas, informēja Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes Ārējas komunikācijas nodaļas vadītājs Uģis Vidauskis.

Sabiedrība CVK aicina mājās balsot tikai pie nopietna iemesla

Balss nodošana glabāšanā pirms vēlēšanu dienas ir īpaša procedūra tikai Saeimas vēlēšanām, ko Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) aicina neizmantot bez nopietna iemesla, šodien preses konferencē pavēstīja CVK priekšsēdētāja Kristīne Bērziņa.

Lasiet arī

Sabiedrība Kristīgā pasaule svin Jēzus Kristus augšāmcelšanos

Šodien kristīgā baznīca svin Lieldienas - Jēzus Kristus augšāmcelšanās svētkus.

Sabiedrība Jaungada uguņošanu atļauts rīkot arī pie daudzdzīvokļu namiem

Arī šogad pašvaldības Covid-19 apkarošanai noteikto ierobežojumu dēļ nedrīkstēs rīkot Jaungada uguņošanu, paredz valdības rīkojums par ārkārtējās situācijas izsludināšanu.

Sabiedrība 18.novembrī plāno lidmašīnu un helikopteru lidojumu pāri Vecrīgai

Nacionālie bruņotie spēki (NBS) Latvijas proklamēšanas 103.gadadienā, 18.novembrī plāno lidmašīnu un helikopteru lidojumu pāri Vecrīgai, noskaidroja aģentūra LETA.