• Dzelde,
  • Zelda,
  • Zenta
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


SEPLP locekļu amatam līdz šim pieteikušies astoņi kandidāti

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 13:17, 31.03.2021

Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) locekļa amatam pašlaik pieteikušies astoņi kandidāti, aģentūrai LETA atklāja Saeimas deputāts un Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš.


Avots: LETA

Taču šīs dienas laikā desmit Saeimas deputātiem vēl ir iespēja iesniegt Saeimas prezidijam sevis izraudzītos kandidātus SEPLP locekļa amatam. Kaimiņš gan pieļauj, ka vairāk iesniegumu par citiem kandidātiem varētu nebūt.

Kaimiņš norādīja, ka patlaban par esošajiem astoņiem kandidātiem SEPLP locekļu amatiem plašākas detaļas neatklās, jo deputāti iepazīstas ar katra kandidāta pieteikumu. Katra kandidāta pieteikums tiks vērtēts pēc noteiktajām Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likuma prasībām. Arī Kaimiņš patlaban vērtē iesniegtos kandidātu pieteikumus, tāpēc patlaban neizcels nevienu no pretendentiem.

Saeimas deputāts atzina, ka SEPLP locekļa atalgojums ir nekonkurētspējīgs, ņemot vērā, kādi būs šīs padomes locekļu pienākumi. Kaimiņš norādīja, ka atalgojums "uz rokas" jeb pēc nodokļu nomaksas 1700 eiro līdz 2050 eiro šādam amatam nav pietiekams, jo SEPLP locekļa "postenis" ir svarīgs - "tam ir nepieciešams augstas klases menedžeris".

"Saeimas lielākais uzdevums ir atrast šo menedžeri," sacīja Saeimas deputāts, piebilstot, ka otrdien, 6.aprīlī, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā deputāti diskutēs, kā rīkosies tālāk.

Vienlaikus Kaimiņš uzsvēra, ka visu kandidātu pieteikumi tiks izskatīti, bet negarantē, ka visi kandidāti tiks uzklausīti.

LETA jau ziņoja, ka kandidātus SEPLP locekļa amatam Saeimas deputāti varēs izvirzīt līdz 31.martam.

Kā aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā, SEPLP izveidi paredz Saeimā pagājušā gada novembrī pieņemtais Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likums.

Jaunais likums noteic, ka SEPLP sastāvā ir trīs locekļi, kurus apstiprina Saeima. Vienu locekli apstiprināšanai izvirza Valsts prezidents, vienu - Nevalstisko organizāciju un Ministru kabineta sadarbības memoranda īstenošanas padome un vēl vienu Saeima saskaņā ar Saeimas kārtības rullī noteikto kārtību. Kandidatūras šim amatam tādējādi var izvirzīt ne mazāk kā desmit Saeimas deputāti.

Jau ziņots, ka atbalsta gadījumā attiecīgos kandidātus Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāti kā savas kandidatūras iesniegs Saeimas Prezidijam līdztekus citu deputātu iesniegtajiem kandidātiem, iepriekš informēja Kaimiņš.

SEPLP locekļa mēnešalga plānota 2368 eiro apmērā pirms nodokļu nomaksas.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Valsts aizsardzības dienestā plānots iesaukt arī dubultpilsoņus, taču katru gadījumu rūpīgi vērtēšot
Rīga, 14.aug., LETA. Valsts aizsardzības dienestā (VAD) plānots iesaukt arī Latvijas dubultpilsoņus, aģentūrai LETA atzina Aizsardzības ministrijā (AM).
Sabiedrība Aglonā norisināsies Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki
Rīga, 14.aug., LETA. Šodien un rītdien Aglonā norisināsies Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki.
Sabiedrība LNOB sāks jauno sezonu ar koncertu "Inga Kalna. Verdi"
Rīga, 14.aug., LETA. Latvijas Nacionālā opera un balets (LNOB) šodien plkst.19 sāks jauno sezonu ar koncertu "Inga Kalna. Verdi", aģentūru LETA informēja LNOB pārstāve Irbe Treile.
Sabiedrība "Lidl" pāriet uz videi draudzīgu kases čeku papīru
Rīga, 13.aug., LETA. "Lidl" pāriet uz videi draudzīgu termisko kases čeku papīru, aģentūrai LETA pavēstīja SIA "Lidl Latvija" pārstāvis Ingars Rudzītis.

Lasiet arī

Sabiedrība Jānis Domburs ar raidījumu "Kas notiek Latvijā?" atgriežas Latvijas Televīzijā

Latvijas Televīzija (LTV) ir vienojusies ar žurnālistu Jāni Domburu par raidījuma "Kas notiek Latvijā?" atjaunošanu.

Sabiedrība NEPLP slēdz “Pirmo Baltijas Kanālu"

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) pieņēmusi lēmumu anulēt elektroniskajam plašsaziņas līdzeklim SIA “Pirmais Baltijas Kanāls”. Lēmums pieņemts, jo gada laikā PBK Latvija programmas darbībā konstatēti trīs būtiski Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma pārkāpumi. Tā lat.bb.lv paziņo NEPLP.

Izklaide Cinovskas vadībā televīzijas kanāls PBK piedāvās saturu latviešu valodā

Par "Pirmā Baltijas kanāla" (PBK) radošo direktori kļuvusi Žaklīna Cinovska, un no 27.septembra telekanāls skatītājiem piedāvās saturu latviešu valodā, aģentūru LETA informēja Cinovska.