• Jadviga,
  • Laura
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Bordāns: Forma, kādā notiek krīzes vadība, ir sevi izsmēlusi. Kariņš nepiekrīt

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 20:22, 08.03.2021

Lēmumi par ierobežojumiem būtu jāpieņem operatīvās vadības grupai, lai pēc tam valdībā nebūtu vēlreiz jāatkārto tās pašas diskusijas, izriet no tieslietu ministra Jāņa Bordāna (JKP) sacītā šodien pēc Sadarbības sanāksmes sēdes.


Avots: LETA

Uz jautājumu, vai nepieciešami stingrāki ierobežojumi un kam tieši, Bordāns norādīja, ka rīt valdība uzzinās ekspertu viedokļus, iepazīsies ar veselības ministra ziņojumu un Operatīvās vadības grupas izstrādātajiem variantiem.

Tomēr tieslietu ministra ieskatā, krīzes vadībā nepieciešami uzlabojumi, un, viņaprāt, forma, kādā vada krīzi ir sevi izsmēlusi.

"Tā var turpināties un, iespējams, nenovedīs pie sliktākām sekām, bet, iespējams, nenovedīs pie labākām," teica Bordāns, piebilstot, ka, viņaprāt, nav īpaši produktīvi, ja Operatīvās vadības grupa, kurā ietilpst ministriju valsts sekretāri un viņu vietnieki izdiskutē visus svarīgos jautājumus, un valdība savās sēdēs to atkārto.

Bordāna ieskatā, šādām grupām būtu arī jāpieņem lēmumi. Viņš skaidroja, ka Operatīvās vadības grupa diskutē, bet nepieņem lēmumus, pēc kā eksperti turpina diskusijas valdības sēdēs, un arī tajās reizēm neizdodas pieņemt lēmumus.

Savukārt, komentējot konkrēti, vai ir nepieciešami sitngrāki vai vājāki ierobežojumi, tieslietu ministrs uzsvēra, ka viņam nav atbildes, jo viņam nav argumentācijas.

Tomēr Bordāna idejai nepiekrita premjerministrs Krišjānis Kariņš (JV), sakot, ka nevienā valstī nav cita lēmumu pieņēmēja, kā valstu valdības, un tā tam būtu jābūt. Ministru prezidents skaidroja, ka eksperti ir savas jomas eksperti ar savu redzējumu, taču tikai valdība šos redzējumus var salāgot kopā, izvērtēt plusus un mīnusus un pieņemt izvērtētāku lēmumu.

Viņaprāt, cits mehānisms nevar pastāvēt. Līdz ar to Kariņš uzsvēra, ka rīt Ministru kabinets uzklausīs ekspertus, uzklausīs informāciju par aktuālāko situāciju valstī un tam atbilstoši pieņems lēmumus,

Premjers arī akcentēja, ka valdības sēžu dokumenti tiks publicēti tiklīdz eksperti tos sagatavos. Acīmredzot, šobrīd notiek analīze, jo situācija ir mainīga, piebilda Kariņš. Tāpat viņš norādīja, ka viņš nesasauks sēdi, kamēr visi ministri nebūs iepazinušies ar izstrādātajiem dokumentiem, tomēr plānots, ka valdības sēde sāksies divas stundas vēlāk, nekā cerēts.

Kariņš arī uzsvēra, ka visi ir noguruši no šīs ilgās pandēmijas, vienlaikus norādot, ka Latvijai pavasarī un rudens/ziemas periodā ir izdevies izvairīties no straujiem uzliesmojumiem, atšķirībā no citām valstīm, kuras netiek galā ar Covid-19 saslimstību un augstajiem mirstības rādītājiem.

"Esam daudz kopīgiem spēkiem paveikuši, taču tagad saglabājas jautājums, kā visparizāk rīkoties, ņemot vērā, ka saslimstība mazinās, bet zinām, ka Latvijā izplatās arī lipīgākais Covid-19 paveids," norādīja premjers.

Kariņš klāstīja, ka valdībai nav rokasgrāmata, un kopumā politiķi ir balstījušies uz ekspertu ieteikumiem. Tāpat viņš uzsvēra, ka vakcinācija ir izeja no vīrusa, un informēja, ka valdība otrajā ceturksnī ir pasūtījusi papildus divus miljonus vakcīnu pret Covid-19 devas. No viņa teiktā izriet, ka vakcīnu būs vairāk nekā nepeiciešams, tāpēc šobrīd jākoncentrējas uz vakcinēšanas procesu.

Kopējai premjera nostājai piekrita arī zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (NA) sakot, ka rīt minstri uzklausīs ekspertus, un tad tiks pieņemti konsekventi lēmumi, izrietot no jau iepriekš pielemtā. Ja nepieciešams, varētu būt arī lēmumu precizēšana, teica politiķis.

Savukārt "KPV LV" Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Māris Možvillo ("Par cilvēcīgu Latviju") norādīja, ka viņa pārstāvētā partija joprojām neredz šo dažādo ierobežojumu ietekmi uz saslimstības mazināšanos, kaut vai pēdējā laikā, kad ļauts strādāt frizieriem un skaistumkopšanas speciālistiem.

Pēc viņa paustā, lielākā problēma ir tajā, ka uzņēmēji ir gatavi ievērot ierobežojumus, "taču vienīgie, kas salonos nekontrolē epidemioloģisko situāciju ir zivju inspektori un mežsargi". "Pārējās institūcijas, kam ir tiesības kaut ko kontrolēt ir bijušas ļoti daudz reižu un gandrīz katru dienu pārbauda uzņēmēju vēlmi un nevēlmi šos noteikumus ievērot," teica Možvillo.

Viņaprāt, ierobežojumiem jābūt skaidri saprotamiem, ar saprotamu mērķi un rezultātiem, tomēr šobrīd tā neesot. Iespējams saslimstība būtu kritusies ātrāk, ja ierobežojumi būtu kaut cik izprotami, uzskata Možvillo.

Tāpat viņš norādīja, ka viņa pārstāvētais politiskais spēks skatītos nevis "ierobežojumu mākslīgā pastiprināšanā", bet tajā, lai ierobežojumi būtu vērtīgi. "Nepārdomātos atceļam, ieviešam tādus, kas darbojas, ir viegli izpildāmi un saprotami," teica "KPV LV" Saeimas frakcijas priekšsēdētājs.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Rosina 2.martu noteikt par Nacionālo partizānu bruņotās pretošanās atceres dienu

"Nacionālās apvienības" Saeimas deputāti rosina veikt grozījumus likumā "Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām", 2.martu nosakot par Nacionālo partizānu bruņotās pretošanās atceres dienu.

Sabiedrība Nedēļas pēdējā diena būs saulaina, silta un sausa

Šīs nedēļas pēdējā diena pārsvarā būs saulaina, silta un sausa, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).

Sabiedrība Latvijā manāmi aktivizējušies kūlas dedzinātāji

Līdz ar nedēļas nogalē valdošajiem pavasarīgajiem laika apstākļiem ir manāmi aktivizējušies kūlas dedzinātāji, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Sabiedrība ES balvai literatūrā nominēti četri Latvijas autoru darbi
Rīga, 18.apr., LETA. Eiropas Savienības (ES) balvai literatūrā nominēti četri Latvijas autoru darbi - Janas Egles "Dzimšanas diena", Lauras Vinogradovas "Upe", Rasas Bugavičutes-Pēces "Puika, kurš redzēja tumsā"

Lasiet arī

COVID-19 Latvijā turpina augt Covid-19 saslimstības rādītājs

Aizvadītajā diennaktī Latvijā atklāti kopumā 337 Covid-19 gadījumi un saņemtas ziņas par piecu sasirgušo nāvi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotā informācija.

Sabiedrība Eksperts: videonovērošanas tīkls var izrādīties nevajadzīga naudas izsviešana

Ideja par vienotu visas valsts videonovērošanas tīklu nav slikta, tomēr ir vairākas nianses, kuras šo projektu var padarīt par milzīgas naudas nevajadzīgu izsviešanu, aģentūrai LETA atzina apsardzes kompānijas SIA "Koblenz drošība" valdes priekšsēdētājs Raivis Terinks.

Sabiedrība Pie Cēsu vakcinācijas centra "dzīvā rinda" jau ir piepildīta un slēgta

Svētdienas rītā pie masu vakcinācijas centra Cēsīs "dzīvajā rindā" stāvošo cilvēku skaits jau pirms centra atvēršanas pārsniedza solīto pieejamo pošu skaitu, tāpēc neilgi pēc plkst.8 rinda tika slēgta, novēroja aģentūra LETA.