• Jadviga,
  • Laura
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Tavars komentējis Ikšķiles mēra atbrīvošana no amata: Izrēķināšanās ar opozīciju

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 18:27, 01.03.2021

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Artūra Toma Pleša (AP) lēmums par Ikšķiles domes priekšsēdētāja Induļa Trapiņa (LZP) atbrīvošanu no amata ir "acīmredzama koalīcijas politiķu izrēķināšanās ar opozīciju", aģentūrai LETA pauda Latvijas Zaļās partijas līderis, Saeimas deputāts Edgars Tavars (ZZS).


Avots: LETA

Tavars norādīja, ka ir jāņem vērā konteksts, ka bijušais reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP) un pašreizējais ministrs Plešs virzīja administratīvi teritoriālās reformas (ATR) īstenošanu. LZP priekšsēdētājs pauda, ka Ikšķiles iedzīvotāji esot bijuši pirmie, kuri sāka rīkot protesta akcijas pret to, kā viņu pašvaldību ietekmētu ATR.

Šajā laikā Ikšķiles domes priekšsēdētājs Trapiņš nolēma sarīkot iedzīvotāju aptauju par ATR, kas tika anulēta un par šo soli pie varas esošie viņam esot uzsūtījuši policiju, norādīja Tavars. Līdz ar to pozīcijas politiķis retoriski vaicā, kur ir "Attīstībai/Par!" "demokrātija, kur ir liberālisms? Tikai lozungos".

LZP līderis arī apgalvoja, ka daļa pārmetumu Trapiņam esot saistīti ar laiku, kad Ikšķiles domes vadītājs bijis saistīts ar partiju "Vienotība". Tavars pauž neizpratni, kāpēc šajā laikā, kad viņš bija kopā ar koalīciju, nedz "Vienotība", nedz toreizējais vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (NA) neesot redzējuši šos pašlaik veltītos pārmetumus.

LZP priekšsēdētājs uzskata, ka tagad tiekot īstenota pieeja "iedodiet cilvēku un pantu atradīsim".

Reizē gan Tavars arī pauž, ka Trapiņam veltītie pārmetumi "izskatās slikti", ka Tavaram nav tiem atspēkojuma, jo viņš nav no amata atbrīvotā Ikšķiles domes vadītāja advokāts. Tajā pašā laikā Saeimas deputāts domā, ka, ja Trapiņš nebūtu pretojies ATR, neviens par attiecīgajiem pārmetumiem neuzzinātu.

Tavara ieskatā šis lēmums arī parādot, ka Plešs esot "nekompetents ministrs", jo lēmumu vajadzējis atstāt Ikšķiles domes ziņā

Deputāts pieļauj diskusiju ar kolēģiem par likuma grozījumiem, lai lēmumu par pašvaldības vadītāja atbrīvošanu no amata nevarētu pieņemt politiski ievēlēta persona - ministrs, bet gan, ka šādus jautājumus izlemtu, piemēram, tiesa.

Politiķis pauž, ka Pleša pārstāvētajai "Attīstībai/Par!" der zināt, ka cilvēki pašvaldību vēlēšanās spēs atšķirt "graudus no pelavām".

LETA jau vēstīja, ka par dažādiem pārkāpumiem, kas ir konstatēti Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja darbā, Plešs pagājušajā nedēļā parakstījis rīkojumu par Ikšķiles pašvaldības vadītāja Trapiņa atbrīvošanu no amata.

Kā iepriekš preses konferencē informēja Plešs, lēmums par Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja atstādināšanu ir pamatots ministrijas ekspertu konstatētajos pārkāpumos, kur dominē korupcijas riski, nelikumīga un nelietderīga rīcība ar pašvaldības mantu, pilnvaru pārsniegšana un patvaļīga lēmumu pieņemšana pretēji sabiedrības interesēm.

Kā vienu no būtiskākajiem pārkāpumiem Trapiņa rīcībā, ministrs minēja vienpersoniski un patvaļīgi noslēgto līgumu ar komersantu par pašvaldībai piederošu autoceļa posmu atjaunošanu. Trapiņš 2020.gada 18.jūnijā ar komersantu, kas plāno veikt derīgo izrakteņu ieguves darbus tuvumā esošajā karjerā, vienojies par ceļa klātnes remontu ceļa posmā starp valsts reģionālo autoceļu Tīnūži-Koknese un valsts vietējās nozīmes autoceļu Turkalne-Tīnūži.

Savukārt Trapiņš pārsūdzēs tiesā Pleša rīkojumu par viņa atbrīvošanu no amata, aģentūrai LETA piektdien sacīja Trapiņš.

No domes priekšsēdētāja amata atstādinātais Trapiņš 26.februārī stāstīja, ka patlaban iepazīstas ar ministra "gara darbu" uz 30 lappusēm, taču jau tagad zina, ka ministra rīkojumu pārsūdzēs tiesā. "Esmu pārliecināts, ka dzīvojam tiesiskā valstī, tādēļ lai tiesa vērtē, kuram no mums - man vai ministram - ir taisnība," sacīja Trapiņš.

Trapiņš uzsvēra, ka šā gada 19.janvārī viņš Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai nosūtījis argumentētas atbildes uz visiem tās uzdotajiem jautājumiem.

Trapiņš atbrīvošanu no domes priekšsēdētāja amata saista ar administratīvi teritoriālo reformu, jo Ikšķiles novads esot aktīvi aizstāvējis savu iedzīvotāju intereses, veicot aptauju, kuru demisionējušais vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP) nelikumīgi aizliedza. "Jau kādu laiku apkārt virmoja runas, ka Plešs gatavo rīkojumu par manu atbrīvošanu no priekšsēdētāja amata," piebilda Trapiņš.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Nedēļas pēdējā diena būs saulaina, silta un sausa

Šīs nedēļas pēdējā diena pārsvarā būs saulaina, silta un sausa, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).

Sabiedrība Latvijā manāmi aktivizējušies kūlas dedzinātāji

Līdz ar nedēļas nogalē valdošajiem pavasarīgajiem laika apstākļiem ir manāmi aktivizējušies kūlas dedzinātāji, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Sabiedrība ES balvai literatūrā nominēti četri Latvijas autoru darbi
Rīga, 18.apr., LETA. Eiropas Savienības (ES) balvai literatūrā nominēti četri Latvijas autoru darbi - Janas Egles "Dzimšanas diena", Lauras Vinogradovas "Upe", Rasas Bugavičutes-Pēces "Puika, kurš redzēja tumsā"
Sabiedrība Nedēļas pēdējā diena būs saulaina, silta un sausa
Rīga, 18.apr., LETA. Šīs nedēļas pēdējā diena pārsvarā būs saulaina, silta un sausa, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC). Vēl no rīta un priekšpusdienā riet

Lasiet arī

Sabiedrība Eksperts: videonovērošanas tīkls var izrādīties nevajadzīga naudas izsviešana

Ideja par vienotu visas valsts videonovērošanas tīklu nav slikta, tomēr ir vairākas nianses, kuras šo projektu var padarīt par milzīgas naudas nevajadzīgu izsviešanu, aģentūrai LETA atzina apsardzes kompānijas SIA "Koblenz drošība" valdes priekšsēdētājs Raivis Terinks.

Sabiedrība Pie Cēsu vakcinācijas centra "dzīvā rinda" jau ir piepildīta un slēgta

Svētdienas rītā pie masu vakcinācijas centra Cēsīs "dzīvajā rindā" stāvošo cilvēku skaits jau pirms centra atvēršanas pārsniedza solīto pieejamo pošu skaitu, tāpēc neilgi pēc plkst.8 rinda tika slēgta, novēroja aģentūra LETA.

Sabiedrība Rosina 2.martu noteikt par Nacionālo partizānu bruņotās pretošanās atceres dienu

"Nacionālās apvienības" Saeimas deputāti rosina veikt grozījumus likumā "Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām", 2.martu nosakot par Nacionālo partizānu bruņotās pretošanās atceres dienu.