• Fanija,
  • Vēsma
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Pēdējo dienu var iesniegt pieteikumus konkursā Rīgas pieminekļu aģentūras vadītāja amatam

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 01:58, 28.02.2021

Rīga, 28.febr., LETA. Šodien pēdējo dienu var iesniegt pieteikumus konkursā Rīgas pieminekļu aģentūras vadītāja amatam. LETA jau ziņoja, ka Rīgas pilsētas pašvaldība izsludinājusi konkursu uz Rīgas pieminekļu aģe

Rīga, 28.febr., LETA. Šodien pēdējo dienu var iesniegt pieteikumus konkursā Rīgas pieminekļu aģentūras vadītāja amatam.

LETA jau ziņoja, ka Rīgas pilsētas pašvaldība izsludinājusi konkursu uz Rīgas pieminekļu aģentūras vadītāja amatu uz pieciem gadiem, solot mēnešalgu 1730 eiro apmērā.

Pretendentu trūkuma dēļ pieteikšanās pagarināta līdz šodienai.

Kandidātiem tiek prasītas valsts valodas zināšanas C2 līmenī un vēl vismaz vienas Eiropas Savienības (ES) oficiālās valodas zināšanas aģentūras direktora uzdevumu profesionālai izpildei nepieciešamajā apjomā. Angļu valodas zināšanas tiks uzskatītas par priekšrocību.

Nepieciešama vismaz 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība - vēlama vēstures, materiālā kultūras mantojuma, restaurācijas vai arhitektūras zinātnēs -, kā arī darba pieredze, kas nodrošina nepieciešamo zināšanu un kompetenču kopumu, lai profesionāli pildītu aģentūras direktora pienākumus. Vēlama ne mazāk kā divu gadu darba pieredze vadošā amatā un pieredze kultūrvēsturiskā materiālā mantojuma izpētē vai ar tā saglabāšanu saistītā jomā.

Tiek prasīta arī pieredze finanšu piesaistē, izmantojot ES fondu un nacionālā līmeņa projektu finansēšanas iespējas, nevainojama profesionālā reputācija, kā arī precizitāte, labas komunikācijas spējas, stratēģiskais redzējums, orientācija uz attīstību, plānošana un organizēšana, lēmumu pieņemšana un atbildība, pārmaiņu vadīšana, līdera dotības, labas komandas veidošanas un vadīšanas prasmes.

Aģentūras direktoram tiek solīta mēnešalga 1730 eiro apmērā, prēmija vienu reizi kalendārajā gadā līdz 75% no mēnešalgas, naudas balva kalendāra gada ietvaros līdz 100% no mēnešalgas, sociālās garantijas un ikgadējais atvaļinājums četras kalendāra nedēļas, kā arī papildatvaļinājums līdz desmit darba dienām.

Kā aģentūrai LETA iepriekš skaidroja pašreizējais aģentūras direktors, sabiedriskais un kultūras darbinieks Guntis Gailītis, arī viņš par aģentūras vadītāju tika izraudzīts konkursā uz noteiktu laiku.

Gailītis darbu aģentūras vadītāja amatā sāka 2006.gadā un, pagarinot darba līgumu, turpinājis vadīt aģentūru vairākus termiņus pēc kārtas.

Kā liecina informācija Rīgas pieminekļu aģentūras mājaslapā, lai nodrošinātu valstiski nozīmīgāko pieminekļu Brīvības pieminekļa un Rīgas Brāļu kapu aprūpi, uzturēšanu un restaurāciju 1994.gada decembrī tika izveidots Rīgas pilsētas pašvaldības bezpeļņas uzņēmums "Brīvības pieminekļa un Rīgas Brāļu kapu pārvalde".

No 1995.gada līdz 2004.gadam Pārvalde uzsāka Brāļu kapu uzturēšanas, izpētes, projektu izstrādāšanas, restaurācijas un konservācijas darbus.

2004.gadā pamatojoties uz Rīgas domes rīkojumu Pārvalde tika reorganizēta par Rīgas pašvaldības aģentūru "Rīgas pieminekļu aģentūra".

Tās galvenais uzdevums ir uzturēt un saglabāt Rīgas sabiedriskajā ārtelpā esošos pieminekļus, koordinēt, plānot, vadīt un realizēt darbus, kas saistīti ar pieminekļu uzskaiti, pārņemšanu valdījumā, uzturēšanu un restaurāciju.

Īpaši kā valstiski un kultūrvēsturiski nozīmīgi pieminekļi aģentūras darbībā tiek noteikti Brīvības piemineklis un Rīgas Brāļu kapi.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Pēc vēsas nakts gaidāma pavasarīgi saulaina pirmdiena

Pēc aizejošās salīdzinoši vēsās nakts jaunās nedēļas pirmā diena atausīs saulaina un gandrīz tikpat silta kā iepriekšējās dienas, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).

Sabiedrība LTVC: Veikalos Covid-19 krīzes ietekmē parādās ļoti lielas atšķirības preču cenās
Rīga, 19.apr., LETA. Veikalos Covid-19 krīzes ietekmē parādās ļoti lielas atšķirības preču cenās, intervijā aģentūrai LETA atzina Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra (LTVC) vadītāja Ingūna Gulbe. "Covid-1
Sabiedrība Pēc vēsas nakts gaidāma pavasarīgi saulaina pirmdiena
Rīga, 19.apr., LETA. Pēc aizejošās salīdzinoši vēsās nakts jaunās nedēļas pirmā diena atausīs saulaina un gandrīz tikpat silta kā iepriekšējās dienas, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un
Sabiedrība Koalīcijā plāno apspriest šī gada skolēnu Dziesmu un deju svētku likteni
Rīga, 19.apr., LETA. Šodien koalīcija Sadarbības sanāksmes sēdē plānots diskutēt par iespējamo XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norisi. Par svētku sarīkošanu ir pretrunīgi viedokļi - kultūras j

Lasiet arī

Ekonomika Pēc ierobežojumu mīkstināšanas durvis pircējiem atvēruši 9000 veikalu

Pēc ierobežojumu mīkstināšanas šā gada 7.aprīlī durvis pircējiem atvēruši 9000 tirdzniecības vietu, aģentūru LETA informēja Ekonomikas ministrijā (EM).

Izklaide Seriāls "The Lord of the Rings" kļūs par dārgāko vēsturē

Gaidāmais seriāls "The Lord of the Rings" ("Gredzenu pavēlnieks") kļūs par dārgāko vēsturē, kura pirmā sezona vien izmaksās 465 miljonus dolāru (388 miljonus eiro), vēsta izdevums "The Hollywood Reporter".

Pasaule Vilciena avārijā Ēģiptē gājuši bojā 11 un ievainoti 98 cilvēki

Pasažieru vilcienam noskrienot no sliedēm, Ēģiptē svētdien gājuši bojā 11 un ievainoti 98 cilvēki paziņojusi Veselības ministrija.