• Jadviga,
  • Laura
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Ogrē iebilst pret grupu dzīvokļu izbūvi cilvēkiem ar garīgiem traucējumiem

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 15:11, 28.02.2021

Saņemot iebildumus no iedzīvotāju grupas, pret grupu dzīvokļu izbūvi personām ar garīga rakstura traucējumiem, Ogres novada pašvaldība rīkos iedzīvotāju aptauju, lai noskaidrotu viņu viedokli par šo jautājumu, liecina paziņojums Ogres novada pašvaldības mājaslapā.Pašvaldība ir saņēmusi vēstuli no iedzīvotāju grupas, kas uzsākusi parakstu vākšanu pret būvniecības darbu uzsākšanu Ogrē, Suntažu ielā 2, kur pašvaldība paredzējusi izbūvēt grupu dzīvokļus.

Tajos iecerēts nodrošināt grupu dzīvokļa pakalpojumu 10 personām ar garīga rakstura traucējumiem, tā dēvētā "atelpas brīža" pakalpojumu piecām pieaugušām personām ar garīga rakstura traucējumiem, rehabilitācijas un dienas aprūpes centra pakalpojumus 20 bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, kā arī sociālās rehabilitācijas pakalpojumu.

Reaģējot uz šīm iedzīvotāju sūdzībām, Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis (NA) atgādināja, ka personas ar īpašām vajadzībām ir neatņemama mūsu sabiedrības daļa. Viņš skaidroja, ka jau vairākus gadus Ogres novada Sociālajā dienestā darbojas Dienas centrs "Saime", kur personām ar īpašām vajadzībām tiek nodrošinātas dažādas nodarbības, radošas aktivitātes, un, apzinoties, ka šie cilvēki ikdienas ir mūsu sabiedrībā, viņaprāt, konkrētais projekts nemaina esošo situāciju.

"Šī iniciatīva, paplašinot sociālo pakalpojumu klāstu un pieejamību, var tikai atvieglot šo cilvēku un viņu aprūpētāju dzīves kvalitāti," uzskata pašvaldības mērs.

"Bērns ģimenē ir viena no prioritātēm, un varam patiesi novērtēt, ja bērns ir vesels, diemžēl ne visās ģimenēs tā ir. Mums ir jāsaprot, ka bērns ar īpašām vajadzībām paliek aprūpējams arī pieaugušā vecumā, bērnam augot un attīstoties, viņa stāvoklis nemainās, tādēļ šis projekts ir vērtīga atbalsta iespēja, sniedzot atelpas brīžus vecākiem," uzsvēra Helmanis.

Ogres mērs norādīja, ka Padomju Savienībā nebija invalīdu, nebija cilvēku ar īpašām vajadzībām, jo "viņiem bija liegts iziet no mājas". "Ogres novada pašvaldība ir mērķtiecīgi strādājusi, lai šo situāciju uzlabotu," uzsvēra Helmanis, skaidrojot, ka pilsētā ir ievērotas vides pieejamības vadlīnijas, pielāgojot iekļūšanu ēkās cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

"Mūsu sabiedrībā ir cilvēki ar invaliditāti, un mēs nedrīkstam viņus izolēt. Vai esat kādreiz no šiem cilvēkiem jutuši apdraudējumu? Mums ir jāsniedz atelpas brīži vecākiem, kuri aprūpē savus bērnus 24 stundas diennaktī. Suntažu ielā 2 būs izveidoti grupu dzīvokļi un atelpas brīžu istabas vecākiem, sniedzot viņiem atbalstu un palīdzīgu roku," pauda politiķis, piebilstot, ka, viņaprāt, tas ir mūsu sabiedrības svēts pienākums.

Pašvaldībā informēja, ka vēstuli pret projekta īstenošanu ir parakstījis arī bijušais Ogres novada domes priekšsēdētājs Edvīns Bartkevičs ("Ogres novadam"), tāpēc Helmanis ir apņēmies turpināt strādāt pie deputātu izpratnes veicināšanas par šī projekta nepieciešamību, lai Ogres novada domes deputāti būtu vienoti un kopīgi sniegtu palīdzību šai sabiedrības daļai.

Ogres novadā norādīja, ka viena no pašvaldības prioritātēm ir sociālās aprūpes nodrošināšana, kas aizvien tiek pilnveidota. Suntažu ielas 2 pārbūves projektam ir paredzēts Eiropas Savienības finansējums, kuru varot pazaudēt, ja tiek veiktas kādas izmaiņas.

Pirms striktas nostājas pieņemšanas Helmanis aicina iedzīvotājus apzināties, ka cilvēki ar īpašām vajadzībām ik dienu ir kopā ar mums, viņi iet uz Dienas centru, kur piedalās nodarbībās, spēlē instrumentus, dzied, dejo, piedalās teātra izrādes. "Viņi ir mūsu līdzcilvēki, mūsu sabiedrības daļa," uzskata Helmanis.

Lai noskaidrotu iedzīvotāju viedokli par Suntažu ielas 2 pārbūves projektu, Ogres novada pašvaldība veidos aptauju.

Ogres mērs aicina balsot atbildīgi, jo tas var noteikt, vai vecākiem, kuriem ir bērns ar invaliditāti, būs atelpas brīži. "Šis balsojums apliecinās jūsu pārliecību, vai esat gatavi pasniegt palīdzīgu roku ģimenēm vai gluži pretēji - ar savu balsojumu jūs parādīsiet, ka šādu cilvēki mūsu sabiedrībā nav. Būsim līdzcietīgi," aicināja Helmanis.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Pie Cēsu vakcinācijas centra "dzīvā rinda" jau ir piepildīta un slēgta

Svētdienas rītā pie masu vakcinācijas centra Cēsīs "dzīvajā rindā" stāvošo cilvēku skaits jau pirms centra atvēršanas pārsniedza solīto pieejamo pošu skaitu, tāpēc neilgi pēc plkst.8 rinda tika slēgta, novēroja aģentūra LETA.

Sabiedrība Rosina 2.martu noteikt par Nacionālo partizānu bruņotās pretošanās atceres dienu

"Nacionālās apvienības" Saeimas deputāti rosina veikt grozījumus likumā "Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām", 2.martu nosakot par Nacionālo partizānu bruņotās pretošanās atceres dienu.

Sabiedrība Nedēļas pēdējā diena būs saulaina, silta un sausa

Šīs nedēļas pēdējā diena pārsvarā būs saulaina, silta un sausa, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).

Sabiedrība Latvijā manāmi aktivizējušies kūlas dedzinātāji

Līdz ar nedēļas nogalē valdošajiem pavasarīgajiem laika apstākļiem ir manāmi aktivizējušies kūlas dedzinātāji, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Lasiet arī

Sabiedrība Arvien biežāk vecāki šķiroties nespēj vienoties par bērna aizgādību

Ievērojami ir pieaugusi nepieciešamība sagatavot bāriņtiesu atzinumus lietās, kad vecāki šķiršanās gadījumā nespēj vienoties par bērna saskarsmes un aizgādības tiesībām, apkopojot bāriņtiesu sniegto informāciju par darbu aizvadītajā gadā, secinājusi Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI).

COVID-19 Latvijā turpina augt Covid-19 saslimstības rādītājs

Aizvadītajā diennaktī Latvijā atklāti kopumā 337 Covid-19 gadījumi un saņemtas ziņas par piecu sasirgušo nāvi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotā informācija.

Sabiedrība Eksperts: videonovērošanas tīkls var izrādīties nevajadzīga naudas izsviešana

Ideja par vienotu visas valsts videonovērošanas tīklu nav slikta, tomēr ir vairākas nianses, kuras šo projektu var padarīt par milzīgas naudas nevajadzīgu izsviešanu, aģentūrai LETA atzina apsardzes kompānijas SIA "Koblenz drošība" valdes priekšsēdētājs Raivis Terinks.