• Rūdis,
  • Rūdolfs,
  • Viviāna
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


VK: mediķi par līdzvērtīgu darbu saņēma atšķirīgas piemaksas

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 10:41, 14.02.2021

Covid-19 pandēmijas sākumā mediķi par līdzvērtīgu darbu saņēma atšķirīgas piemaksas, pārbaudē secinājusi Valsts kontrole.


Avots: LETA

Valsts kontroles publiskotajā revīzijā "Piemaksu nodrošinājums ārstniecības personām un citiem veselības aprūpes sektorā nodarbinātajiem saistībā ar Covid-19 uzliesmojumu" teikts, ka laika posmā no 2020.gada 1.marta līdz 31.maijam piemaksu nodrošināšanai ārstniecības personām un citiem veselības aprūpes sektorā nodarbinātajiem par darbu paaugstināta riska un slodzes apstākļos saistībā ar Covid-19 uzliesmojumu un tā seku novēršanu Veselības ministrijai (VM) tika piešķirts finansējums, kas nepārsniedz astoņu miljonus eiro.

Revīzijā norādīts, ka, lai gan ārstniecības iestāžu vadītājiem bija pienākums pašiem lemt par piemaksu piešķiršanas kārtību, veicot darbinieku iesaistes novērtējumu, toreizējās veselības ministres Ilzes Viņķeles (AP) noteiktā kārtība un kritēriji piemaksu sadalei stacionārajās ārstniecības iestādēs nebija skaidri un saprotami definēti, tā pieļaujot interpretāciju.

To, ka slimnīcām nebija vienotas izpratnes, kā novērtēt nodarbināto iesaisti Covid-19 pacientu ārstēšanā vai Covid-19 jautājumu risināšanā un seku novēršanā, to nodalot no pamatpienākumiem veltītā darba laika, apliecināja Valsts kontroles pārbaudes ietvaros veiktās slimnīcu aptaujas rezultāti.

"Tāpēc stacionārajās ārstniecības iestādēs nodarbinātajiem par līdzvērtīgu ieguldīto darbu tika piešķirtas atšķirīgas piemaksas," secinājuši revidenti.

Piemēram, SIA "Liepājas reģionālā slimnīca", kurā tobrīd bijuši deviņi Covid-19 pacienti, piemaksas apmērs mediķiem nepārsniedza 127,9 eiro, turklāt 70% gadījumu nodarbinātie saņēma "mazo" piemaksu līdz 20 eiro mēnesī. Turpretī SIA "Daugavpils reģionālā slimnīca", kurā bijuši seši Covid-19 pacienti, piemaksa mēnesī sasniedza 973,5 eiro, un 54% gadījumu nodarbināto piemaksa bija robežās no 100 eiro līdz 200 eiro.

12 slimnīcas, uzskatot, ka tās neatbilst veselības ministra noteiktajiem kritērijiem, vai pārmērīga administratīvā sloga dēļ finansējumu piemaksu nodrošināšanai par darbu Covid-19 apstākļos nepieprasīja.

Valsts kontrolē atzina, ka Veselības ministrijā, Nacionālajā veselības dienestā un Slimību profilakses un kontroles centrā nodarbinātajiem tika noteiktas fiksētas piemaksas pie darba algas. "Lai gan šīm iestādēm tāpat kā slimnīcām bija pienākums veikt nodarbināto darba laika uzskaiti un piemaksu aprēķināt proporcionāli ieguldījumam Covid-19 jautājumu risināšanā, pārbaudē konstatēts, ka Veselības ministrija to neveica," atzina revidenti.

Valsts kontrolē arī atzina, ka savukārt Nacionālā veselības dienesta un Slimību profilakses un kontroles centra nodarbinātie uzskaitīja papildu pienākumiem patērēto laiku, tomēr tas neietekmēja aprēķinātās piemaksas apjomu, jo piemaksas tika noteiktas procentuāli no darbinieku pilnas slodzes mēnešalgas.

"NMPD izstrādātā piemaksu piemērošanas kārtība ir izsekojama un vērsta uz caurskatāmu, samērīgu un vienlīdzīgu piemaksu nodrošināšanu, jo dienests ir noteicis kritērijus piemaksas aprēķināšanai iestādē nodarbinātajiem atkarībā no to darba specifikas un iesaistes Covid19 jautājumu risināšanā un seku novēršanā," piebilda revidenti.

Valsts kontrole aicina Veselības ministriju, nosakot piemaksu noteikšanas kritērijus, neradīt pārmērīgu administratīvo slogu ārstniecības un veselības resora iestādēm, vienlaikus nodrošināt kontroli pār rīkojumā noteikto kritēriju ievērošanu.

Vienlaikus Valsts kontrolē informēja, ka Veselības ministrija jau 2020.gada oktobrī tika informēta par šīs pārbaudes rezultātiem, aicinot ministriju ņemt tos vērā, lemjot par piemaksu noteikšanas nosacījumiem nākamajam periodam.

Veselības ministrijā atzina, ka pārbaudē Valsts kontrole ir atklājusi faktisko situāciju un iekļāvusi pēc nozīmes būtisku informāciju. Vienlaikus ministrijā informēja, ka 2020.gada novembrī, nosakot piemaksas, tika mazināts administratīvais slogs ārstniecības iestādēm, paredzot normu, ka iestāžu vadītāji aprēķina un

izmaksā piemaksas atbilstoši pienākumu apjomam vai slodzes daļai normāla darba laika ietvaros un tai atbilstoši aprēķinātajam atalgojumam, kurā nodarbinātais tika iesaistīts Covid-19 jautājumu risināšanā.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Covid-19 sasirgušais braucis vilcienos Skulte-Rīga un Rīga-Skulte
Rīga, 16.apr., LETA. Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, noskaidrojis, ka pasažieris, kuram apstiprināta Covid-19 infekcija, 13.aprīlī un 15.aprīlī braucis vairākos
Sabiedrība Policisti notver kārtējos marihuānas audzētājus Jelgavā

Šī gada 14. un 15. aprīlī Jelgavas novadā un Jelgavā likumsargi veica trīs sankcionētas kratīšanas, kuru laikā tika izņemti 24 marihuānas stādi un aptuveni 50 grami izžāvētas marihuānas. Aizdomās par minētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu tika aizturētas divas personas, lat.bb.lv informēja Dace Kalniņa, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste.

Sabiedrība Petraviča: ierobežojumi aprūpes centros var tikt mazināti

Līdz ar saslimstības mazināšanos un situācijas stabilizēšanos sociālās aprūpes centros, labklājības ministre Ramona Petraviča atgādina, ka atbilstoši ministrijas vadlīnijām atsevišķi ierobežojumi var tikt mīkstināti, vienlaikus uzsverot, ka vislabāk situāciju savā iestādē pārzina un pamatotu lēmumu pieņem aprūpes centra vadītājs.

Sabiedrība Jūrmalā iestāda 400 eglīšu

Šodien, 16. aprīlī, Jūrmalas pašvaldības mežsaimnieki papildināja pilsētas mūžzaļo rotu, iestādot 400 eglīšu, informēja Elita Cepurīte, Jūrmalas pilsētas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja vietniece.

Lasiet arī

COVID-19 Veselības ministrija atrada papildu 300 slimnīcas gultu

Apzinot slimnīcu kapacitātes, panākta vienošanās par papildu 300 slimnīcas gultu atvēršanu vai pārprofilēšanu, šodien žurnālistiem pavēstīja Veselības ministrijas valsts sekretāre un Valsts operatīvās medicīniskā komisijas (VOMK) priekšsēdētāja Daina Mūrmane-Umbraško.

Sabiedrība Trešdaļa iedzīvotāju neierodas uz iepriekš pieteiktu ārsta vizīti

Katrs trešais jeb 30% no aptaujātajiem Latvijas iedzīvotājiem atzīst, ka nav ieradušies uz iepriekš pieteiktu ārsta konsultāciju vai diagnostikas izmeklējumu, liecina SIA "Veselības centru apvienība" (VCA) un pētījumu aģentūras "Norstat" oktobrī veiktās aptaujas dati.

Sabiedrība Daudz reto slimību pacientu pēdējā gada laikā nav ārstējušies, kad nepieciešams

Divas piektdaļas reto slimību pacientu pēdējā gada laikā nav veikuši nepieciešamās veselības pārbaudes un ārstējušies, kad nepieciešams, ilgo rindu, Covid-19 ierobežojumu un pakalpojumu augsto cenu dēļ, par oktobrī veiktā pētījuma un aptaujas rezultātiem aģentūru LETA informēja Latvijas Reto slimību alianses pārstāve Baiba Ziemele.