• Gundars,
  • Knuts,
  • Kurts
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Šogad Latvijā Valentīndienu atzīmē aptuveni trešdaļa iedzīvotāju

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 15:37, 14.02.2021 1

Aptuveni trešdaļa jeb 32% Latvijas iedzīvotāju šogad atzīmē Vanentīndienu, liecina pētījumu kompānijas "Kantar" februāra sākumā veiktā iedzīvotāju aptauja.


Avots:

Puse no aptaujātajiem iedzīvotājiem norādījuši, ka Valentīndienu nesvinēs, savukārt atlikušie 18% atzīmēja, ka viņiem grūti pateikt.

Aptaujas dati liecina, ka iedzīvotāji vecuma grupā no 18 līdz 29 gadiem, mājsaimnieces vai mājsaimnieki, iedzīvotāji ar salīdzinoši augstākiem ienākumiem uz vienu ģimenes locekli salīdzinoši biežāk ir norādījuši, ka atzīmēs Valentīndienu.

Savukārt to, ka 14.februārī Valentīndienu neatzīmēs, salīdzinoši biežāk ir norādījušie ir 50 līdz 60 gadus veci iedzīvotāji, bezdarbnieki, nestrādājoši pensionāri, iedzīvotāji ar salīdzinoši zemākiem ienākumiem uz vienu ģimenes locekli, tie, kuri dzīvo vieni paši, kā arī Latgalē dzīvojošie.

Lielākā daļa no aptaujātajiem - 59% -, kuri norādīja, ka svētkus 14.februārī atzīmēs, minējuši, ka to plāno darīt, pagatavojot ēdienu svētku pusdienām vai vakariņām. Katrs otrais (51%) Valentīndienas atzīmētājs plāno dāvināt nelielas dāvaniņas, savukārt katrs ceturtais - skatīties romantisku filmu vai klausīties romantisku mūziku.

Neliela daļa - 2% - no tiem, kuri Valentīndienu atzīmēs, plāno, doties uz randiņu tiešsaistē, 6% ir norādījuši vēl kādu citu atzīmēšanas veidu, savukārt 4% vēl nebija izlēmuši, kā to atzīmēs.

Svētku pusdienas vai vakariņas salīdzinoši biežāk plāno pagatavot sievietes, savukārt skatīties romantisku filmu vai klausīties romantisku mūziku - 18 līdz 29 gadus veci iedzīvotāji.

"Kantar" aptauju veica laikā no šā gada 9. līdz 11.februārim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 800 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 60 gadiem.

Lasīt visus komentārus (1)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Piketā pieprasīs nekavējošu ārkārtas situācijas ieviešanu uz Krievijas robežas

Rīt, 27.septembrī, no plkst.9.30 līdz 11 pie Ministru kabineta ēkas Nacionālā savienība "Taisnīgums" rīkos piketu, lai pieprasītu nekavējošu ārkārtas situācijas ieviešanu uz Latvijas-Krievijas robežas, informēja Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes Ārējas komunikācijas nodaļas vadītājs Uģis Vidauskis.

Sabiedrība CVK aicina mājās balsot tikai pie nopietna iemesla

Balss nodošana glabāšanā pirms vēlēšanu dienas ir īpaša procedūra tikai Saeimas vēlēšanām, ko Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) aicina neizmantot bez nopietna iemesla, šodien preses konferencē pavēstīja CVK priekšsēdētāja Kristīne Bērziņa.

Sabiedrība Vilcienā Rīga-Zilupe kāda sieviete bez iemesla norauj stopkrānu

Sākts administratīvais process pret kādu sievieti, kura vilcienā Rīga-Zilupe bez iemesla patvaļīgi iedarbinājusi trauksmes bremzi, informēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Dace Kalniņa.

Sabiedrība Svarīgi! Rīgā sāks pieņemt pieteikumus atbalstam malkas un granulu iegādei

Rīgas pašvaldība plāno no 1.oktobra elektroniski un no 3.oktobra klātienē sākt pieņemt pieteikumus apkures izdevumu daļējai kompensēšanai ģimenēm, kas apkurei izmanto malku, koksnes granulas vai briketes, informēja pašvaldībā.

Lasiet arī

Sabiedrība Kristīgā pasaule svin Jēzus Kristus augšāmcelšanos

Šodien kristīgā baznīca svin Lieldienas - Jēzus Kristus augšāmcelšanās svētkus.

Sabiedrība Jaungada uguņošanu atļauts rīkot arī pie daudzdzīvokļu namiem

Arī šogad pašvaldības Covid-19 apkarošanai noteikto ierobežojumu dēļ nedrīkstēs rīkot Jaungada uguņošanu, paredz valdības rīkojums par ārkārtējās situācijas izsludināšanu.

Sabiedrība 18.novembrī plāno lidmašīnu un helikopteru lidojumu pāri Vecrīgai

Nacionālie bruņotie spēki (NBS) Latvijas proklamēšanas 103.gadadienā, 18.novembrī plāno lidmašīnu un helikopteru lidojumu pāri Vecrīgai, noskaidroja aģentūra LETA.