• Justs,
  • Skaidra,
  • Skaidrīte
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Seminārā spriedīs par kredītiestāžu un biedrību sadarbību naudas atmazgāšanas novēršanā

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 04:57, 21.01.2021
Rīga, 21.janv., LETA. Seminārā šodien spriedīs par kredītiestāžu un biedrību sadarbību naudas atmazgāšanas novēršanā, aģentūrai LETA pavēstīja Finanšu nozares asociācijā. Semināra tiešraide būs skatāma Finanšu nozares a...
Rīga, 21.janv., LETA. Seminārā šodien spriedīs par kredītiestāžu un biedrību sadarbību naudas atmazgāšanas novēršanā, aģentūrai LETA pavēstīja Finanšu nozares asociācijā.

Semināra tiešraide būs skatāma Finanšu nozares asociācijas mājaslapā www.financelatvia.eu plkst.9.

Asociācijā informēja, ka Finanšu nozares asociācija sadarbībā ar Latvijas Pilsonisko aliansi un Finanšu un kapitāla tirgus komisiju (FKTK) organizēs semināru, lai veicinātu kredītiestāžu izpratni par biedrību darbību un biedrību izpratni par prasībām, kas noteiktas un kuras īsteno kredītiestādes, lai novērstu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju, terorisma un proliferācijas finansēšanu.

"Atbilstība kļuvusi par pašsaprotamu un neatņemamu kredītiestāžu ikdienas procesu, kurš tiek nepārtraukti efektivizēts, padarīts mazāk smagnējs un piemērots dažādu jomu specifikai. Efektīva cīņa ar naudas atmazgāšanu ir kopīga atbildība, cieši sadarbojoties valsts iestādēm, industrijām un nevalstiskām organizācijām nacionālā un starptautiskā līmenī. Nevalstiskās organizācijas redzam kā partneri šo jautājumu skaidrošanā sabiedrībai. Līdz ar to esam pārliecināti, ka seminārs būs platforma zināšanu iegūšanai un produktīvam dialogam," pauda Finanšu nozares asociācijas valdes priekšsēdētāja Sanita Bajāre.

Savukārt Latvijas Pilsoniskās alianses direktore Kristīne Zonberga pauda gandarījumu, ka, pēc ilgstošām pārrunām un skaidrošanas darbiem, ir nonākts līdz dialogam un abpusējai vēlmei izprast publiskā, biznesa un pilsoniskā sektora darbības specifiku un atbildību, kā arī ikviena lomu nelegāli iegūto līdzekļu legalizācijas novēršanā.

"Pēdējā gada laikā ir ielikti pamati veiksmīgākai banku, finanšu uzraugu un biedrību sadarbībai, tostarp ir izstrādāti pilsoniskā sektora pašregulācijas mehānismi, veicinot labu pārvaldību un caurskatāmību, un nu ir pienācis brīdis otrajam sadarbības un izpratnes posmam - nostiprināt labās iestrādnes praksē, kas nav administratīvs slogs, bet kopdarbība kopīgam labumam," minēja Zonberga.

Tajā pašā laikā FKTK padomes loceklis Ģirts Rūda atzīmēja, ka, pētot dažādu biedrību praktisko pieredzi, FKTK un Finanšu nozares asociācija ar nevalstisko organizāciju (NVO) sektoru diskutē par to, lai biedrību izpēte tiek veikta atbilstoši to risku līmenim un NVO sektors vairāk izprot finanšu noziegumu novēršanas prasību pamatojumu un mērķi un banku darbu šo prasību ievērošanā.

"Sadarbības rezultātā ir sagatavots un finanšu institūcijām nosūtīts skaidrojums, lai sniegtu bankām papildu izklāstu par NVO darbības praktiskiem aspektiem kontekstā ar normatīvu prasībām un riskos balstīto pieeju arī NVO sektorā. Šis seminārs ir nākamais solis veiksmīgi sāktajai sadarbībai, lai turpinātu stiprināt visu pušu vienotu izpratni," klāstīja Rūda.

Seminārā ar prezentācijām par kredītiestāžu un biedrību sadarbību naudas atmazgāšanas novēršanā uzstāsies "Ernst & Young Baltic" partneris Jānis Kauliņš, "Providus" vadošā pētniece Agnese Frīdenberga, Finanšu izlūkošanas dienesta Stratēģiskās analīzes nodaļas vadītājs Toms Platacis, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu pārvaldes direktora vietniece Ilze Borance, Ārlietu ministrijas Ekonomisko attiecību un attīstības sadarbības politikas departamenta direktors Reinis Trokša un FKTK Naudas atmazgāšanas novēršanas un sankciju departamenta Atbalsta un regulējuma daļas uzraudzības eksperte Ksenija Vēze-Velse.

Savukārt ekspertu diskusijā par finanšu pakalpojumu pieejamību biedrībām, riskos balstīto pieeju, pašreizējo situāciju naudas atmazgāšanas novēršanā un jaunā ietvara realitāti piedalīsies Tieslietu ministrijas valsts sekretāra vietniece tiesību politikas jautājumos Laila Medina, Rūda, Finanšu izlūkošanas dienesta priekšniece Ilze Znotiņa, Zonberga, Latvijas platforma attīstības sadarbībai direktore, Latvijas Pilsoniskās alianses padomes priekšsēdētāja Inese Vaivare, Finanšu nozares asociācijas Darbības atbilstības komitejas līdzpriekšsēdētājs un bankas "Citadele" valdes loceklis atbilstības jautājumos Uldis Upenieks, kā arī Finanšu nozares asociācijas Kreditēšanas komitejas līdzpriekšsēdētājs un "SEB bankas" valdes loceklis Kārlis Danēvičs.

Pasākumu moderēs "Providus" direktore un vadošā pētniece Iveta Kažoka.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Apstrīdēts Positivus saimniekam Majoram labvēlīgais spriedums Expo krimināllietā

Rīgas tiesas apgabala prokuratūra un Ekonomikas ministrija (EM) apstrīdējušas attaisnojošo spriedumu krimināllietā, kurā par piesavināšanos lielā apmērā saistībā ar Latvijas nepiedalīšanos starptautiskajā izstādē "Expo 2015" apsūdzēts uzņēmējs, festivāla "Positivus" rīkotājs Ģirts Majors, noskaidroja aģentūra LETA.

Sabiedrība Kad vismaz 15 gadus vecs bērns pats var saņemt 500 eiro pabalstu? Skaidro LM

Valdības atbalstīto vienreizējo 500 eiro atbalstu Covid-19 krīzē piešķir par bērna audzināšanu, bet ne pašam bērnam, pauda Labklājības ministrijas (LM) Bērnu un ģimenes politikas departamenta direktore Zita Mustermane.

Sabiedrība Skride nosauc ierobežojumus, kuri, viņaprāt, būtu noteikti jāsaglabā

Saslimstības ar Covid-19 mazināšanai noteikti būtu jāsaglabā tie ierobežojumi, kuri pierādījuši savu efektivitāti, sacīja Saeimas Sociālo un darba lietu komisija priekšsēdētājs Andris Skride (AP).

Sabiedrība Valda pārgalvība! Sestdien līdz pēcpusdienai izglābti 5 ledū ielūzuši cilvēki

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) glābēji sestdien līdz pēcpusdienai izglābuši piecus ledū ielūzušus cilvēkus, informēja VUGD.

Lasiet arī

Ekonomika Staļģenē pirmsskolas grupu rotaļu laukuma labiekārtošanai aizņemas 400 000 eiro

Ar valsts aizņēmuma palīdzību 400 000 eiro apmērā Jaunsvirlaukas pagastā Staļģenes vidusskolas pirmsskolas bērnu rotaļu laukumā paredzēts veikt atjaunošanas un labiekārtošanas darbus, aģentūru LETA informēja Jelgavas novada pašvaldībā.

Veselība 14% cilvēku pēdējā gada laikā nomocījušas krākšanas problēmas miegā

Kopumā 14% cilvēku pēdējā gada laikā nomocījušas krākšanas problēmas miegā, liecina jaunākā "Mana aptieka & Apotheka Veselības indeksa" aptauja.

Pasaule ES jaunās sankcijas pret Krieviju stāsies spēkā nākamajā nedēļā

Eiropas Savienības (ES) sankcijas, ko tā piemērojusi Krievijas amatpersonām saistībā ar opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija ieslodzīšanu, stāsies spēkā nākamās nedēļas sākumā, atsaucoties uz informētiem avotiem, vēsta ziņu aģentūra DPA.