• Centis,
  • Gotfrīds,
  • Vents
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Sākas bijušās Rakstnieku poliklīnikas ēkas kārtējā izsole

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 04:53, 20.01.2021
Rīga, 20.janv., LETA. Šodien sākas VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) atkārtotā elektroniskā izsole ēkai Raiņa bulvārī 27, Rīgā, kurā savulaik atradās Rakstnieku poliklīnika, liecina informācija oficiālajā izdevumā "L...
Rīga, 20.janv., LETA. Šodien sākas VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) atkārtotā elektroniskā izsole ēkai Raiņa bulvārī 27, Rīgā, kurā savulaik atradās Rakstnieku poliklīnika, liecina informācija oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Izsoles sākumcena ir 1,98 miljoni eiro, bet izsoles solis - 10 000 eiro. Salīdzinājumā ar iepriekšējo izsoli sākumcena ir samazināta par 0,27 miljoniem eiro.

Izsole sāksies noslēgsies 19.februārī plkst.13.

Minētā ēkas izsole būs pēc kārtas septītā.

Šī objekta sestā pēc kārtas izsole 17.decembrī noslēdzās bez rezultāta. Izsoles sākumcena bija 2,25 miljoni eiro, bet izsoles solis - 10 000 eiro.

Ēkas piektajā izsolē, kas noslēdzās pērn 17.jūlijā, ceturtajā izsolē, kas noslēdzās 8.jūnijā, un trešajā elektroniskajā izsolē, kas noslēdzās 27.aprīlī, nepieteicās neviens pretendents. Ņemot vērā to, ka arī iepriekšējā izsolē, kas noslēdzās 5.februārī, neviens pretendents nebija pieteicies, VNĪ bija pārskatījusi nosacījumus un samazinājusi izsoles sākumcenu līdz 2,25 miljoniem eiro. Pirmajās divās izsolēs ēkas sākumcena bija trīs miljoni eiro.

"Izsoles gaitā, apzinot potenciālos pircējus par šīs vēsturiskās ēkas iegādi, redzam, ka interese par šīs ēkas iegādi ir. Tā ir arhitektoniski ļoti vērtīga un tai ir izdevīga atrašanās vieta Rīgas centrā, taču tās atjaunošana prasa ieguldījumus, tādēļ potenciālajiem pircējiem nepieciešams laiks piedāvājuma izvērtēšanai un finansējuma piesaistes saskaņošanai ar iespējamiem investoriem," iepriekš aģentūrai LETA skaidroja VNĪ Nekustamo īpašumu nomas un pārdošanas pārvaldes direktore Anita Feldmane.

Izsole ir Ministru kabineta noteikumos noteiktā kārtība, kā valstij noskaidrot tirgus pieprasījumu un apzināt interesentus.

Jau vēstīts, ka Ministru kabinets 2019.gada 24.septembrī atļāva VNĪ izsolē pārdot ēku Raiņa bulvārī 27, Rīgā.

Daļa no nekustamā īpašuma ir iznomāta - atbilstoši 2018.gada 19.martā noslēgtajam telpu nomas līgumam SIA "OC Vision" līdz 2023.gada 31.oktobrim un līdz brīdim, kad pēc līguma termiņa notecējuma puses ir pilnībā izpildījušas savas saistības, iznomātas ēkas pirmā stāva telpas ar kopējo platību 118,7 kvadrātmetri.

Strīdus situācija publiskajā telpā starp Rakstnieku poliklīniku un VNĪ izskanēja 2016.gada pavasarī, kad poliklīnika no VNĪ puses saņēma atteikumu pagarināt telpu nomas līgumu, atsaucoties uz likuma normu par 12 gadiem kā maksimālo telpu iznomāšanas termiņu, ja vien ēkā nav veikti būtiski ieguldījumi. Šis termiņš noslēdzās 2016.gada februārī.

VNĪ skaidroja, ka tās rīcībā nav dokumentu, kas apliecinātu, ka "Rakstnieku poliklīnika" ir veikusi nepieciešamus un derīgus ieguldījumus, kuri saskaņoti ar iznomātāju un kas varētu kalpot par pamatu nomas līguma pagarināšanai. Ievērojot ēkas Raiņa bulvārī 27 lietošanas mērķi, kā arī ēkas valdītāja - Veselības ministrijas - nostāju, VNĪ arī turpmāk plānoja saglabāt ēkas izmantošanu tikai un vienīgi veselības aprūpes funkcijai, nosakot, ka nākamajam nomniekam, atbilstoši valstī noteiktajam regulējumam ir jānodrošina ārstniecības iestādes vides pieejamība.

"Rakstnieku poliklīnika" uzskatīja, ka VNĪ atteikums pagarināt telpu nomas līgumu bija juridiski nepamatots. Pēc "Rakstnieku poliklīnikas" vadības paustā, VNĪ nekorekti interpretēja Ministru kabineta noteikumus par publiskas personas mantas iznomāšanas kārtību.

Darbību "Rakstnieku poliklīnika" pārtrauca 2017.gada novembrī un pieteica maksātnespēju. "Rakstnieku poliklīnika", kuru tiesa 2017.gada 17.novembrī pasludināja par maksātnespējīgu, tika likvidēta 2019.gada 20.februārī.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Uz ceļiem sāks izvietot vidējā ātruma kontroles mērierīces. Kā tas strādā?

Vidējā ātruma kontroles projekta ieviešanai uz autoceļiem šogad piešķirs 700 000 eiro, informēja VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

Sabiedrība Prokremliskais Gapoņenko pārsūdzējis spriedumu par nacionālā naida kurināšanu

Prokremliskais aktīvists Aleksandrs Gapoņenko pārsūdzējis Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas spriedumu, kura par nacionālā naida kurināšanu apsūdzētajam bija piespriedusi nosacītu cietumsodu uz diviem gadiem, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Sabiedrība Pārvietošanās ierobežojumi Eiropā - jaunais SPKC saraksts (+INFOGRAFIKA)

Lai arī šodien stājas spēkā jaunais to valstu saraksts, no kurām, atgriežoties Latvijā, ir jāievēro pašizolācija, šis saraksts pēc būtības nav mainījies - pašizolācija joprojām jāievēro pēc atgriešanās Latvijā no visām Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) valstīm, izņemot Vatikānu un Islandi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra veidotais saraksts.

Sabiedrība Apinis: ...protestēt pret muļķu pulciņu, kas šobrīd formāli vada Latvijas valsti

"Pasaules dienaskārtību nosaka psihopandēmija, nevis vīrusa pandēmija. Lēmumi attiecībā par vīrusa ierobežošanu ļoti reti ir medicīniski, bet parasti – politiski," ārsts Pēteris Apinis pauž savā rakstā "Latvijas Avīzē", atskatoties uz "gadu kovida zīmē".

Lasiet arī

Pasaule Pompeo aicina ASV boikotēt Pekinas ziemas olimpiskās spēles

Bijušais ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo piektdien atbalstīja aicinājumus ASV boikotēt 2022.gada ziemas olimpiskās spēles Pekinā un sacīja, ka Ķīnas "nejaukās" darbības to padara nepiemērotu šī pasākuma rīkošanai.

Ekonomika Rīgā atvērts Igaunijā populārākais mājas un dārzkopības preču veikals Hortes

5. martā pirmo reizi Latvijā durvis vēris viens no lielākajiem un modernākajiem dārzkopības, mājas un mājdzīvnieku preču iegādes centriem Baltijā - Hortes, kura izveidē investēti 6,5 miljoni eiro.

Veselība Pierobežā sirmgalvjiem jāmēro 20 kilometri līdz ģimenes ārstam vai pēc zālēm

Simtiem sirmgalvju Latvijas pierobežas ciematā Silene ir apgrūtināta piekļuve ģimenes ārstam, kā arī medikamentiem, kuru iegādei ir jāmēro gandrīz stundu ilgs ceļš ar autobusu, sacīja Skrudalienas pagasta pārvaldes vadītāja Betija Ivanova.