• Centis,
  • Gotfrīds,
  • Vents
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Pirmsskolu un specizglītības pedagogiem plāno vienreizēju piemaksu - 300 eiro

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 18:12, 20.01.2021

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) rosinās valdību piešķirt 4,4 miljonus eiro vienreizējam pabalstam pirmsskolu un speciālās izglītības pedagogiem, kuri strādā klātienē Covid-19 pandēmijas laikā, trešdien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē sacīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).


Avots: LETA

Šodien Saeimas komisijas dienas kārtībā bija iekļauti vairāki jautājumi, tostarp jautājums par pedagogu darba samaksu Covid-19 izplatības laikā. Ministre atklāja, ka šonedēļ IZM nodevusi izskatīšanai valdībā projektu par vienreizēju atbalstu pirmsskolu un speciālās izglītības pedagogiem, paredzot šiem aptuveni 15 000 pedagogiem vienreizēju piemaksu 300 eiro apmērā pirms nodokļu nomaksas.

Ministre pauda pateicību šīm abām pedagogu grupām, kurām, neskatoties uz ārkārtējo situāciju, darbs turpinās klātienē. Šuplinska teica, ka IZM valdībai ir piedāvājusi 30% piemaksu skolotājiem no pedagogu zemākās algas likmes, kas vienai likmei būtu 300 eiro. Lai kopumā atbalstītu 15 000 pirmsskolu un speciālās izglītības pedagogus ir nepieciešami 4,4 miljoni eiro.

Vēl viņa stāstīja, ka visiem skolotājiem dažādās izglītības pakāpēs ir pieejami visāda veida atbalsta pasākumi. Tā jau trešo gadu turpinās pašvaldību mācību jomu koordinatoru semināri un sadarbības pasākumi, notiek regulāras tiešsaistes konsultācijas skolotājiem visās mācību jomās, kā arī ir pieejami interaktīvi ieviešanas semināri, vebināru sērijas un citi pasākumi, uzsvēra ministre.

Savukārt stāstot par finansiāliem atbalsta instrumentiem, ministre teica, ka vēl plānots apgūt 12 miljonu eiro finansējumu, kas būs saistīts ar tehnoloģiju piegādi. Šuplinskas rādītajā prezentācijā pie šī punkta bija minēta iniciatīva "Atveseļošanas palīdzība kohēzijai un Eiropas teritorijām" jeb "REACT-EU".

Kā liecina publiski pieejamā informācija, tā ir iniciatīva, ar kuru turpina un paplašina ar Investīciju iniciatīvu reaģēšanai uz koronavīrusu un Papildināto investīciju iniciatīvu reaģēšanai uz koronavīrusu īstenotos pasākumus, kas domāti reaģēšanai uz krīzi un krīzes pārvarēšanai. Paredzēts, ka šī iniciatīva sekmēs zaļu, digitālu un noturīgu ekonomikas atveseļošanu.

Tāpat ministre stāstīja, ka vēl līdz 15.februārim pašvaldības Satiksmes ministrijā iesniedz apliecinājumus par interneta pieslēgumu izveidi, lai nodrošinātu risinājumus interneta jaudai, par kuru līdz šim nereti saņemtas sūdzības.

Šuplinska Saeimas komisijā arī teica, ka IZM redz, ka daudzas skolas nav atradušas optimālu veidu, [kā nodrošināt attālinātas mācības], jo "viens pret vienu" pārcelt klātienes mācību formu uz attālinātām mācībām nav iespējams, un no tā ciešot skolotāji un bērni.

Vēl ministre teica, ka skolotāji un skolu direktori paši zina, ka pedagogu ieguldījums mācību procesā ir atšķirīgs, skaidrojot, ka IZM nevar pārliecināt valdību par to, ka visi 55 000 pedagogi, sākot ar pirmsskolām līdz pat augstākajai izglītībai, strādā vienlīdz mērķtiecīgi un atbildīgi.

"Ministru prezidentam varu teikt, ko gribu - viņam ir divu dažādu skolu piemēri, ko sarunās viņš min. Tā ir mana problēma un tā ir valdības izpratne," atklāja Šuplinska, uzsverot, ka kopumā IZM piedāvā divus finansiāla atbalsta mehānismus. Viens ir jau minētās piemaksas pirmsskolu un speciālās izglītības pedagogiem, bet otrs mehānisms paredz segt virsstundu darbu pārējo pedagogu grupu darbiniekiem, klases audzinātājiem, kuri notur individuālas konsultācijas audzēkņiem gatavojoties eksāmeniem vai augstskolu beidzējiem.

"Pārējo pedagogu grupu darbiniekiem varam rosināt segt individuālas konsultācijas, proti, cik lielā mērā skolotājam kā klases audzinātājam, kurš strādā ar sociālā riska grupām, skolas un augstskolu beidzējiem palielinās individuālo konsultāciju skaits," teica ministre, paskaidrojot, ka tas būtu virsstundu darbs, kam IZM varētu prasīt atbalstu.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Prokremliskais Gapoņenko pārsūdzējis spriedumu par nacionālā naida kurināšanu

Prokremliskais aktīvists Aleksandrs Gapoņenko pārsūdzējis Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas spriedumu, kura par nacionālā naida kurināšanu apsūdzētajam bija piespriedusi nosacītu cietumsodu uz diviem gadiem, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Sabiedrība Pārvietošanās ierobežojumi Eiropā - jaunais SPKC saraksts (+INFOGRAFIKA)

Lai arī šodien stājas spēkā jaunais to valstu saraksts, no kurām, atgriežoties Latvijā, ir jāievēro pašizolācija, šis saraksts pēc būtības nav mainījies - pašizolācija joprojām jāievēro pēc atgriešanās Latvijā no visām Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) valstīm, izņemot Vatikānu un Islandi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra veidotais saraksts.

Sabiedrība Apinis: ...protestēt pret muļķu pulciņu, kas šobrīd formāli vada Latvijas valsti

"Pasaules dienaskārtību nosaka psihopandēmija, nevis vīrusa pandēmija. Lēmumi attiecībā par vīrusa ierobežošanu ļoti reti ir medicīniski, bet parasti – politiski," ārsts Pēteris Apinis pauž savā rakstā "Latvijas Avīzē", atskatoties uz "gadu kovida zīmē".

Sabiedrība Lembergs vēstulē no cietuma paziņo, ka Bordāns viņam atņēmis nepieciešamās zāles

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns, kura vadītās ministrijas padotībā atrodas Ieslodzījuma vietu pārvaldes struktūrvienības, esot aizliedzis piegādāt Ventspils mēram Aivaram Lembergam nepieciešamos medikamentus, atsaucoties uz Lemberga vēstījumu no Rīgas Centrālcietuma, vēsta interneta laikraksts "Neatkarīgā".

Lasiet arī

Veselība Pierobežā sirmgalvjiem jāmēro 20 kilometri līdz ģimenes ārstam vai pēc zālēm

Simtiem sirmgalvju Latvijas pierobežas ciematā Silene ir apgrūtināta piekļuve ģimenes ārstam, kā arī medikamentiem, kuru iegādei ir jāmēro gandrīz stundu ilgs ceļš ar autobusu, sacīja Skrudalienas pagasta pārvaldes vadītāja Betija Ivanova.

Sabiedrība Sagruvušās Zolitūdes Maximas lieta: Sākts jauns kriminālprocess. Par ko?

Reaģējot uz pirmās instances tiesas spriedumu, Valsts policija sākusi kriminālprocesu par iespējamu dokumentu viltošanu, kas saistīta ar 2013.gadā Zolitūdē sagruvušā lielveikala "Maxima" celtniecību, noskaidroja aģentūra LETA.

Izklaide Nozare aicina valdību maksimāli ātri atvērt teātrus; KM runā par luksoforiem

Izmaiņas Covid-19 izplatības ierobežošanai noteiktajos drošības pasākumos noris atbilstoši iepriekš valdībā apstiprinātajam Veselības ministrijas plānam, pēc tā sauktā "luksofora principa", aģentūrai LETA norādīja Kultūras ministrijā (KM).