• Austris
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


LU pagarina studentu noslēguma darbu nodošanas termiņus un kursu apguves laiku

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 11:44, 14.01.2021

Latvijas Universitātē (LU) pieņemts lēmums pagarināt darbu nodošanas termiņus un kursu apguves laiku, aģentūru LETA informēja LU Komunikācijas un inovāciju departamenta pārstāve Antra Sprēde.Šāds lēmums pieņemts, ņemot vērā Covid-19 dēļ valstī ieviestos ierobežojumus, kas liedza vai kavēja apgūt noteiktus studiju kursus vai paredzētajā termiņā nodot gala darbus.

LU pieņemts, ka studiju kursi vai to praktiskās daļas, kurus sakarā ar epidemioloģisko drošības nosacījumu ievērošanu nebija iespējams apgūt 2020./2021.akadēmiskā gada rudens semestrī, tiek pārcelti uz nākamo semestri, neuzskatot tos par akadēmiskajiem parādiem.

Tāpat pieņemts, ka gadījumos, kad students 2020./2021.akadēmiskā gada rudens semestrī ārkārtējās situācijas dēļ nevar izstrādāt noslēguma darbu noteiktajos LU termiņos, studentam, minot darba izstrādes kavējošos (objektīvos) iemeslus, jāinformē darba vadītājs un jāiesniedz iesniegums studiju programmas direktoram par nepieciešamību pagarināt darba iesniegšanas vai aizstāvēšanas termiņus, vai darba izstrādes pārcelšanu uz nākamo semestri. Arī šajā gadījumā noteiktajā kārtībā pārceltā noslēguma darba iesniegšana vai aizstāvēšana nav akadēmiskais parāds.

"Izvērtējot esošo situāciju, esam saprotoši un pretimnākoši, lai LU studenti pilnvērtīgi apgūtu studiju kursus, iegūstot tajos paredzētos studiju rezultātus, un bez papildu stresa spētu kvalitatīvi izstrādāt savus noslēguma darbus," pieņemtos lēmumus komentē LU Studiju departamenta direktore Agnese Līgotne.

Pavasara semestrī Studiju virziena padomei ir uzdots izvērtēt nepieciešamību izstrādāt un apstiprināt ārkārtējai situācijai pielāgotas noslēguma pārbaudījumu prasības, vērtēšanas kritērijus un metodiku, tai skaitā tādu darbu vērtēšanai, kuros ārkārtējās situācijas dēļ nav bijis iespējams pilnā apmērā īstenot paredzētos eksperimentus, novērojumus, aptaujas vai citu līdzīgu materiālu ieguvi.

Savukārt lielāka vērība tiks pievērsta darba teorētisko aspektu izstrādes kvalitātei, pilnīgumam, mūsdienīgam, zinātniskam un analītiskam aprakstam, empīriskā pētījuma plānam un iestrādnēm, un darba izstrādes laika plāna izpildei, vienlaikus nodrošinot, ka students sasniedz paredzētos noslēguma darba studiju rezultātus, uzsvēra Līgotne.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība JKP valdības sēdes par Covid-19 krīzes vadību turpmāk aicina rīkot atklātas

Lai nodrošinātu atklātāku komunikāciju ar sabiedrību, Jaunās konservatīvās partijas (JKP) valde aicina turpmāk atklātās sēdēs Ministru kabineta (MK) sēdēs skatīt jautājumus, kas saistīti ar epidemioloģisko situāciju valstīt.

Sabiedrība Piektdien, sestdien un svētdien - komandantstunda! Ko īsti drīkst, un ko - nē?

Piektdien, sestdien un svētdien nakts stundās Latvijā jāievēro komandantstunda, paredz iepriekš Ministru kabinetā lemtais.

Sabiedrība Notikusi traģiska avārija uz Saulkrastu-Bīriņu ceļa: Viens cilvēks gājis bojā

Ceturtdienas pievakarē Sējas novadā, uz autoceļa Saulkrasti - Bīriņi, notikusi divu automašīnu sadursme, kurā gājis bojā viens cilvēks, bet vēl divi cietuši.

Sabiedrība Ko vilkt mugurā? Piektdien būtiski nokrišņi nav gaidāmi, bet pastiprināsies vējš

Piektdien vietām Latvijā nedaudz īslaicīgi līs, caur mākoņiem daudzviet uzspīdēs saule, prognozē sinoptiķi.

Lasiet arī

COVID-19 Šausmas turpinās! Aprūpes centrā Ziedkalnē ar Covid-19 inficējušies visi klienti

Valsts sociālās aprūpes centra (VSAC) "Zemgale" filiālē "Ziedkalne" ar Covid-19 inficējušies gandrīz visi klienti, turklāt liels sasirgušo skaits ir arī filiālē "Lielbērze", aģentūru LETA informēja Labklājības ministrijas pārstāvis Egils Zariņš.

Sabiedrība KNAB aizturējis Jēkabpils mēru Aivaru Krapu un Jēkabpils pakalpojumi vadītāju

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) aizturējis Jēkabpils domes priekšsēdētāju Aivaru Krapu (LA) un pašvaldības SIA "Jēkabpils pakalpojumi" vadītāju Guntaru Leitānu, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Veselība Vai uzņemam pietiekami daudz skābekļa un kā to nodrošināt? Skaidro farmaceite

Skābeklis ir ļoti svarīgs ikvienai organisma šūnai, taču bieži vien cilvēki, paši to neapzinoties, neuzņem skābekli pietiekamā daudzumā - īpaši gada aukstajā sezonā, kad lielu daļu laika pavadām iekštelpās. Tā rezultātā cieš gan fiziskā veselība, gan emocionālā labsajūta. Vairāk par skābekļa lomu un to, kā nodrošināt pietiekamu tā koncentrāciju arī iekštelpās, skaidro aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Ivanda Krastiņa.