• Ēriks,
  • Inese,
  • Inesis
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Sniedza pakalpojumus bez piekrišanas: Tele2 sodīts par negodīgo komercpraksi

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
BB.LV 11:52, 10.12.2020

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) piemērojis mobilo sakaru operatoram "Tele2" soda naudu 20 000 eiro apmērā par kompānijas īstenoto negodīgo komercpraksi, piedāvājot sniegt interneta pakalpojumu par maksu bez patērētāju piekrišanas, liecina centra publiskotā informācija. "Tele2" plāno pārsūdzēt attiecīgo PTAC lēmumu.


Avots: LETA

Vienlaikus atbilstoši PTAC lēmumam patērētāju kolektīvo interešu pārkāpuma lietā mobilo sakaru operatoram aizliegts īstenot negodīgu komercpraksi, bez patērētāju aktīvi un nepārprotami sniegtas piekrišanas veicot pakalpojuma sniegšanu un pieprasot tā apmaksu atbilstoši kompānijas vienpusēji noteiktai cenai.

Pēc PTAC lēmumā minētā, centra ieskatā ar soda naudas palīdzību "Tele2" tiks sodīta par izdarīto daudzu patērētāju tiesisko interešu aizskārumu, kā arī tiks motivēta izbeigt pārkāpumu un turpmākajā darbībā nepieļaut līdzīga rakstura pārkāpumus.

Atbilstoši regulējumam PTAC ir tiesīga par negodīgu komercpraksi uzlikt komercprakses īstenotājam soda naudu līdz 10% no tā pēdējā

finanšu gada neto apgrozījuma, bet ne vairāk kā 100 000 eiro. Soda naudas apmērs ir nosakāms samērīgs ar izdarīto pārkāpumu, ņemot vērā komercprakses īstenotāja veiktos pasākumus pārkāpuma novēršanai un zaudējumu atlīdzināšanai. Atbilstoši kompānijas sniegtajai informācijai "Tele2" apgrozījums 2019.gadā bija 136,669 miljoni eiro.

PTAC ieskatā, soda nauda 20 000 eiro apmērā uzskatāms par samērīgu, ņemot vērā kompānijas izdarīto pārkāpumu, tā raksturu un ietekmi, īpaši ņemot vērā patērētāju lielo skaitu, uz kuriem tika attiecināta kompānijas īstenotā komercprakse, un patērētāju kolektīvajām ekonomiskajām interesēm radīto apdraudējumu, kā arī nepieciešamību kompāniju un citus tirgus dalībniekus atturēt no turpmākas šādas komercprakses īstenošanas.

PTAC aģentūrai LETA atgādināja, ka "Tele2" lielam skaitam patērētāju 2020.gada 29. un 30.aprīlī nosūtīja īsziņas, kā arī citos veidos paziņoja, ka patērētājiem, neatkarīgi no izvēlētā tarifu plāna, no 2020.gada 1.jūnija uz laiku līdz gada beigām tiek sniegts jauns pakalpojums "Bezlimita internets Latvijā" par papildu maksu 2,5 eiro mēnesī.

Lēmumā konstatēts, ka "Tele2" minēto pakalpojumu lielai daļai klientu pieslēgusi automātiski, nesaņemot patērētāju aktīvi sniegtu gribas izteikumu - apstiprinājumu, tādā veidā pārkāpjot būtisku patērētāju tiesību aizsardzības principu, kurš aizliedz patērētāja klusēšanu izmantot kā piekrišanu kādas preces vai pakalpojuma pasūtīšanai.

PTAC secinājis, ka "Tele2", automātiski sniedzot pakalpojumu par papildu maksu, patērētājam neizdarot par to pasūtījumu, ir pārkāpusi normatīvos noteiktās patērētāja tiesības un šajā gadījumā patērētājam nav pienākuma pieņemt pakalpojumu un maksāt par to kompānijas vienpusēji noteikto maksu. Kompānijas īstenotā komercprakse, konkrētajā veidā piedāvājot patērētājiem pakalpojumu, ir negodīga - profesionālajai rūpībai neatbilstoša un agresīva - komercprakse, jo kompānija nav ievērojusi patērētāja izvēles brīvību un gribu un pielietojusi patērētāju piespiešanu pakalpojuma izmantošanai un apmaksai un nesamērīgu ietekmi uz patērētājiem kā noslēgto līgumu pusi. Īstenotā negodīgā komercprakse varēja būtiski negatīvi ietekmēt patērētāju ekonomisko rīcību, proti, patērētājiem būtu jāmaksā par to, ko viņi nav pasūtījuši.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Kariņš: Rīkojums par Vitenberga demisiju tiks parakstīts, tur nav jautājumu

Rīkojums par ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga (NA) demisijas pieprasījumu tiks parakstīts, tur nav jautājumu, šodien pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Egilu Levitu žurnālistiem norādīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Sabiedrība Viesmīlības nozarē strādājošo skaits Covid-19 pandēmijā sarucis par trešdaļu

Latvijas viesmīlības nozare pēdējo divu gadu laikā ir zaudējusi trešo daļu darbinieku, liecina Latvijas Restorānu biedrības un Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) apkopotie dati.

Sabiedrība Vitenbergs nosauc, kam būtu gatavs nodot amatu viņa demisijas gadījumā

Ja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) prasītu ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga (NA) demisiju, tad pats Vitenbergs pieļautu Ekonomikas ministrijas (EM) parlamentārās sekretāres, Saeimas deputātes Ilzes Indriksones (NA) kandidatūras izskatīšanu ekonomikas ministra amatam.

Sabiedrība Ventspilī, glābjoties no liesmām, pa sestā stāva dzīvokļa logu izlecis cilvēks

Ventspilī otrdien dzīvokļa ugunsgrēkā cietis cilvēks, kurš, glābjoties no liesmām izleca pa sestā stāva logu, noskaidroja aģentūra LETA.

Lasiet arī

Ekonomika Latvijas iedzīvotāji nosauca galveno priekšrocību pirkumiem internetā

Latvijā vairāk nekā puse jeb 51% iedzīvotāju uzskata, ka galvenā priekšrocība, iepērkoties internetā, ir neierobežots veikala darbalaiks, liecina mārketinga aģentūras BSMS un pētījumu kompānijas "Norstat" veiktā aptauja.

Sabiedrība Valsts iestāžu mājaslapas arī pirmdien turpina vajāt problēmas

Arī pirmdien periodiski nedarbojas vairāku valsts iestāžu interneta mājaslapas, novēroja aģentūra LETA.

Ekonomika Noskaidroti labākie interneta veikali Latvijā

Klientu aptaujā noskaidroti Latvijas interneta balvas "The Latvian Ecommerce Award 2020" ieguvēji 11 kategorijās, aģentūru LETA informēja pasākuma organizētāji, pilna servisa digitālā mārketinga aģentūra "iMarketings.lv".