• Antis,
  • Antons
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


ZVA: ES nevar uz laiku atļaut nereģistrētu Covid-19 vakcīnu, kā Lielbritānija

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 23:15, 02.12.2020

Eiropas Savienībā (ES) neeksistē analogs rīks, ar kuru varētu atļaut izmantot nereģistrētu Covid-19 vakcīnu, līdz ar to ES apmēros nav iespējams pieņemt tādu pašu lēmumu, kāds pieņemts Lielbritānijā, liecina Zāļu valsts aģentūras (ZVA) mājaslapā pieejamā informācija.Reaģējot uz publiskajā telpā izskanējušo informāciju par "BioNTech" un "Pfizer" Covid-19 vakcīnas atsevišķu sēriju pagaidu atļauju lietošanai un piegādei ārkārtas situācijā Lielbritānijā, ZVA norāda, ka šo pagaidu atļauju ir izsniegusi nacionālā uzraugošā iestāde - Lielbritānijas Zāļu un veselības aprūpes produktu regulatorā aģentūra.

ZVA skaidro, ka šī pagaidu atļauja ir rīks, kas ļauj dažās valstīs uz laiku piegādāt un lietot nereģistrētas zāles noteiktās sabiedrības veselības apdraudējuma ārkārtas situācijās, kā, piemēram, Covid-19 pandēmijas laikā. Tomēr šāds rīks neeksistē ES, tādējādi arī nav iespējams pieņemt Lielbritānijai līdzīgu lēmumu, kas ļautu izmantot nereģistrētas vakcīnas.

Tas nozīmē, ka Lielbritānijā šobrīd Covid-19 vakcīnas atsevišķas sērijas nelielam skaitam sabiedrības grupu būs pieejamas, pirms Eiropas Zāļu aģentūra to oficiāli apstiprinās jeb reģistrēs lietošanai visā ES.

ZVA norāda, ka kopumā ir sagaidāmas pavisam nelielas atšķirības vakcīnu piegādēs Eiropā, ņemot vērā tādus faktorus kā to, ka pirmo vakcīnu piegāžu laikā būs ierobežots vakcīnu daudzums, lielas ražošanas jaudas nodrošināšanas nepieciešamību un vakcīnu loģistiku ES dalībvalstīs.

ZVA mājaslapā pieejamā informācija liecina, ka līdz šim Eiropas Zāļu aģentūra ir saņēmusi divus pieteikumus reģistrēt vakcīnas pret Covid-19 no uzņēmumiem "BioNTech" un "Pfizer" un "Moderna Biotech Spain, S.L.". Abi šie pieteikumi aģentūrā ir saņemti 2020.gada 1.decembrī.

Ja Eiropas Zāļu aģentūra pēc rūpīgas izvērtēšanas konstatēs, ka iesniegtie dati ir pietiekami pilnvērtīgi un zinātniskie pierādījumi liecina, ka vakcīna pret Covid-19 ir efektīva, kvalitatīva un droša, aģentūra sniegs rekomendāciju par vakcīnu reģistrēšanu ES.

"BioNTech" un "Pfizer" izstrādātajai vakcīnai vēlākais, kad šāda rekomendācija varētu tikt sniegta ir 29.decembris, savukārt "Moderna Biotech Spain, S.L." - 2021.gada 12.janvāris.

Tomēr, kā norāda aģentūrā, minētais laika grafiks var mainīties atkarībā no tālākās izvērtēšanas gaitas un var tikt pagarināts, ja iesniegtie dati nebūs pietiekami pilnvērtīgi, lai izdarītu secinājumus par vakcīnu kvalitāti, drošumu un iedarbīgumu, un uzņēmumiem būs jāsniedz papildu informācija par vakcīnām.

Ja Eiropas Zāļu aģentūra pēc padziļinātas vērtēšanas konstatēs, ka iesniegtie zinātniskie pierādījumi liecina, ka vakcīna pret Covid-19 ir efektīva, kvalitatīva un droša, tā rekomendēs Eiropas Komisijai šo vakcīnu apstiprināt jeb reģistrēt lietošanai visā ES un sekojoši vakcīnu ražotāji varēs sākt vakcīnas piegādāt vienlīdzīgos apjomos visās ES dalībvalstīs.

ZVA uzsver, ka vakcīna pret Covid-19 tiks apstiprināta tikai gadījumā, ja Eiropas Zāļu aģentūra saņems uzticamus un pārliecinošus zinātniskus pierādījumus, ka no vakcīnas ir vairāk guvuma nekā riska.

Eiropas Zāļu aģentūra kopumā šobrīd izvērtē četru vakcīnu pētījumu rezultātus par drošumu un efektivitāti, ko iesnieguši uzņēmumi "AstraZeneca", "BioNTech" kopā ar "Pfizer", kā arī "Moderna" un "Janssen".

Tiklīdz vakcīnu reģistrēs ES, tā iespējami īsā laikā - nedēļu vai mēnešu laikā - būs pieejama vienlaikus vienādos apjomos visās ES dalībvalstīs, atzīmē ZVA.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Rīgas Satiksme skaidro radikāli samazināto reisu skaitu: Mums ir arī plāns B

Skaidrojot, kāpēc uzņēmums bija spiests veikt izmaiņas sabiedriskā transporta kustībā un sarakstos, SIA "Rīgas satiksme" vadītāja Džineta Innusa Latvijas Radio sacīja, ka laikā, kad Covid-19 vīrusa ierobežojošo pasākumu dēļ krasi samazinājies pasažieru skaits, uzņēmums bija spiests izlīdzināt sabiedriskā transporta plūsmu atbilstoši pasažieru plūsmai, tādējādi neradot lielākus zaudējumus.

Sabiedrība Jo vairāk snieg... Kādas ir jaunākā sniega segas izmaiņas Latvijas reģionos?

Pagājušās nedēļas otrajā pusē Rietumzemgalē un Kurzemē uzsnigušais pūkainais sniegs krietni saplacis, Kalnciemā sniega sega kļuvusi par 14 centimetriem plānāka, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati.

Sabiedrība Ruks atklājis aizvadītās nedēļas nogales bilanci par ierobežojumu neievērotājiem

Aizvadītās nedēļas nogalē nav mazinājies pārkāpumu skaits par ārkārtējās situācijas ierobežojumu neievērošanu, jo divās dienās kopumā tika konstatēti 1000 pārkāpumi, šorīt intervijā LTV raidījumam "Rīta panorāma" sacīja Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks.

Sabiedrība Navaļnija aizturēšana Krievijā: Eiropas Savienības un ASV amatpersonu komentāri

Eiropas Savienība (ES) un ASV nosodījušas Krievijas opozīcijas politiķa Alekseja Navaļnija aizturēšanu un pieprasījušas viņu atbrīvot.

Lasiet arī

Ekonomika Uz laiku darbību apturējusi arī viesnīca Rixwell Terrace Design Hotel

Viesnīca "Rixwell Terrace Design Hotel" uz laiku apturējusi darbību, aģentūrai LETA sacīja viesnīcas īpašnieka SIA "Hotel Opeator" pārstāvji.

Sabiedrība Ieviesīs vienotu biļeti un tarifus Rīgas un Pierīgas sabiedriskajā transportā

Rīgā un Pierīgā sabiedriskajā transportā paredzēts ieviest vienotu tarifu politiku un biļeti, pavēstīja Satiksmes ministrijā (SM).

Pasaule Maskavas tiesa apcietina Navaļniju līdz 15.februārim. Kas tālāk?

Maskavas Himku tiesa pirmdien Krievijas opozīcijas politiķi Alekseju Navaļniju apcietinājusi uz 30 dienām līdz 15.februārim, ziņo Navaļnija preses sekretāre Kira Jarmiša.