• Eglons,
  • Krišs,
  • Ksenija
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Aizturēti internetveikalu darboņi, kas apkrāpuši vairāk kā 400 cilvēkus (+FOTO)

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 20:48, 01.12.2020

Valsts policija (VP) par 400 iedzīvotāju apkrāpšanu aizturējusi trīs personas, kuras ar interneta veikalu starpniecību piesavinājās klientu naudu, informēja VP.Policijā izmeklēšana notiek par krāpšanas gadījumiem pret vairākiem simtiem personu, kuras interneta vietnēs "www.proffit.lv" un "www.korbotex.lv" bija pasūtījušas preci, veikušas priekšapmaksu uz uzņēmumu "Maku Group", "Kasija" un "Multi Services" kontiem, bet pasūtīto preci uzņēmumi nepiegādāja un nauda netika atgriezta.

Uz cietušo personu iesniegumiem par naudas atgriešanu uzņēmumi nereaģēja, tādēļ apkrāptie iedzīvotāji ar iesniegumiem vērsās gan Valsts policijā, gan Patērētāju tiesību aizsardzības centrā.

PTAC brīdina par neapmierinošu pakalpojumu izpildi internetveikalā

Šī gada septembrī policijā sākts kriminālprocess un izmeklēšanā noskaidrots, ka krāpšana izdarīta, apzināti slēpjot ziņas par iesaistīto juridisko personu patieso labuma guvēju, ļaunprātīgi izmantojot pircēju uzticēšanos.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka personu grupas noziedzīgo darbību rezultātā ir cietuši vismaz 419 iedzīvotāji. Patlaban izmeklēšanā noskaidrotais materiālais zaudējuma apmērs veido 123 693 eiro.

24.novembrī aizturētas trīs personas - 1949. un 1977.gadā dzimuši vīrieši un 1997.gadā dzimusi sieviete. Aizturētie iepriekš nav bijuši sodīti. Publiski pieejamā informācija liecina, ka šādi dzimšanas gadi nav minēto uzņēmumu esošajiem un bijušajiem īpašniekiem.

Vienam no viņiem noteikts personas, pret kuru sākts kriminālprocess, statuss un divas personas atzītas par aizdomās turētajām personām. Vienai no aizdomās turētajām personām piemērots visbargākais drošības līdzeklis - apcietinājums.

Ņemot vērā, ka kriminālprocesā šobrīd turpinās aktīva izmeklēšana, detalizētāka informācija par izmeklēšanā noskaidroto pagaidām netiek sniegta.

Policija turpina apzināt visus iedzīvotājus, kuri cietuši šo noziedzīgo darbību rezultātā un ātrākai saziņai aicina vērsties ar oficiālu iesniegumu Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 3.biroja 2.nodaļā.

Iesniegumu var sūtīt elektroniski "kanc.krpp@riga.vp.gov.lv" vai portālā "latvija.lv".

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) novembra sākumā izplatīja paziņojumu par to, ka strauji pieaugot patērētāju sūdzību skaitam par internetveikaliem "www.proffit.lv" un "www.korbotex.lv", PTAC vērsies Valsts policijā par noziedzīga nodarījuma pazīmēm kompāniju "Kasija", "Multi-Services" un "Maku Group" darbībās.

PTAC iepriekš norādīja, ka patērētāju sūdzību skaits par internetveikaliem "www.proffit.lv" un "www.korbotex.lv strauji pieaugot, jo netiek piegādātas pasūtītās preces, uzņēmumi izvairās no saziņas ar patērētājiem saistībā ar noslēgto līgumu neizpildi un neatmaksā patērētāju veikto samaksu par precēm, kuras viņiem nav piegādātas.

Tāpat iepriekš pieņemts lēmums, ar kuru "Kasija" sodīta par negodīgas komercprakses īstenošanu.

Oktobra sākumā PTAC brīdināja par "Kasija" un "Multi-Services" darbībām internetveikalā "proffit.lv". Tāpat centrs aicināja patērētājus rūpīgi izvērtēt nepieciešamību iegādāties preces no internetveikala "proffit.lv", ņemot vērā saņemto sūdzību lielo skaitu. Savukārt oktobra beigās "Kasija" tika piemērots naudas sods 1580 eiro apmērā un tirgotājam uzlikts arī tiesiskais pienākums izbeigt lēmumā konstatēto negodīgo komercpraksi.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka "Kasija" pērn strādāja ar 15 861 eiro apgrozījumu un peļņu 3286 eiro apmērā. Uzņēmums reģistrēts 1997.gada maijā, un tā pamatkapitāls ir 2845 eiro. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir 1962.gadā dzimušais Genādijs Jevdokimovs, 2.novembrī nomainot iepriekšējo īpašnieku 1991.gadā dzimušo Romānu Kokinu.

"Multi-Services" pērn strādāja ar 469 eiro zaudējumiem, bet ieņēmumus no pamatdarbības neguva. Uzņēmums reģistrēts 2014.gada decembrī, un tā pamatkapitāls ir 2888 eiro. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir 1979.gadā dzimušais Andrejs Visockis. Iepriekšējie īpašnieki dzimuši 1992., 1988. un 1989.gadā.

Savukārt "Maku Group" pērn strādāja ar 5849 eiro apgrozījumu un peļņu 1840 eiro. Kompānija reģistrēta 2015.gada septembrī, un tās pamatkapitāls ir 3000 eiro. Kompānija pieder Visockim.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība KNAB aizliedzis Krapam ieņemt Jēkabpils mēra amatu
Rīga, 23.janv., LETA. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) kriminālprocesā par Jēkabpils pilsētas pašvaldības iepirkumiem aizdomās turētajam pašvaldības vadītājam Aivaram Krapam (LA) liedzis ieņemt mēra ama...
Sabiedrība Latvijas starptautiskās atzīšanas "de iure" priekšvakarā Rinkēvičs noliks ziedus Meierovica atdusas vietā
Rīga, 24.janv., LETA. Latvijas starptautiskās atzīšanas "de iure" priekšvakarā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) šodien noliks ziedus pirmā Latvijas ārlietu ministra Zigfrīda Annas Meierovica atdusas vietā Meža kapo...
Sabiedrība Strupišs rosina Tieslietu padomē apspriest Bordāna viedokli par spriedumu Magoņa lietā
Rīga, 23.janv., LETA. Tieslietu padomes priekšsēdētājs, Augstākās tiesas priekšsēdētājs Aigars Strupišs 29.janvārī rosina padomes sēdē apspriest tieslietu ministra Jāņa Bordāna (JKP) pausto viedokli par spriedumu bijušā ...
Sabiedrība ST maijā sāks vērtēt Stambulas konvencijas atbilstību Satversmei

Satversmes tiesa (ST) 5.maijā rakstveida procesā sāks vērtēt Stambulas konvencijas atbilstību Satversmei, aģentūra LETA uzzināja tiesā.

Lasiet arī

Sabiedrība Rīgā 14 dienu kumulatīvais ar Covid-19 saslimušo skaits pieaudzis līdz 3450
Rīga, 23.janv., LETA. Rīgā aizvadītajā diennaktī reģistrēti vairāk nekā trešdaļa jeb 347 no visā valstī reģistrētajiem 910 jaunajiem Covid-19 gadījumiem, un kopumā 14 dienu kumulatīvais saslimušo skaits galvaspilsētā paš...
Sabiedrība KNAB aizliedzis Krapam ieņemt Jēkabpils mēra amatu
Rīga, 23.janv., LETA. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) kriminālprocesā par Jēkabpils pilsētas pašvaldības iepirkumiem aizdomās turētajam pašvaldības vadītājam Aivaram Krapam (LA) liedzis ieņemt mēra ama...
Sabiedrība Latvijas starptautiskās atzīšanas "de iure" priekšvakarā Rinkēvičs noliks ziedus Meierovica atdusas vietā
Rīga, 24.janv., LETA. Latvijas starptautiskās atzīšanas "de iure" priekšvakarā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) šodien noliks ziedus pirmā Latvijas ārlietu ministra Zigfrīda Annas Meierovica atdusas vietā Meža kapo...