• Lida,
  • Lidija
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Rīgā pienāk sūdzības par epidemioloģisko prasību neievērošanu skolās. Kādas?

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
Neatkarīgā Rīta Avīze 14:48, 30.11.2020

Pārāk nelielas telpas izglītības procesa nodrošināšanai, aizsargmasku nelietošana – šīs ir dažas no iedzīvotāju sūdzībām saistībā ar Covid-19 situāciju galvaspilsētas izglītības iestādēs, ko šomēnes saņēmis Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments. Tiesa, balstoties uz šiem ziņojumiem, neviena iestāde vai darbinieks nav sodīts, vēsta izdevums Neatkarīgā.


Avots: LETA

Ir apritējis mēnesis kopš Rīgā pieejams tālrunis (67026816) un e-pasts (covidiksd@riga.lv) anonīmiem ziņojumiem par epidemioloģisko prasību neievērošanu galvaspilsētas skolās un bērnudārzos. Vecāki, pedagogi vai tehniskais personāls ziņojumu var atstāt jebkurā diennakts laikā, ja izglītības iestādē ir nācies novērot noteikto prasību neievērošanu. Trīs nedēļu laikā saņemti 13 ziņojumi.

„Ir izskanējuši viedokļi par attālināto mācību procesu, par to, vai tam jābūt vai tomēr labāks ir klātienes mācību process. Ir bijušas sūdzības par tehnikumu (tas gan nav pašvaldības pārraudzībā) un tā pārāk mazajām auditorijām klātienes mācību procesa organizēšanai. Ir ziņojumi par to, ka vecāki nenēsā sejas aizsargmaskas, nākot uz bērnudārzu pakaļ bērniem. Bijuši ziņojumi, ka kādā skolā licencēta interešu izglītības pakalpojuma sniedzēja ‒ biedrība ‒ īsteno interešu izglītību bērniem no dažādām klašu grupām, kas nav pieļaujams šajā laikā. Ir viedoklis un jautājums, kas satrauc iedzīvotājus ‒ kāpēc visai skolai nav noteikta karantīna, ja ar Covid-19 ir saslimuši skolas administrācijas pārstāvji,” ziņojumu tēmas ieskicē departamentā.

Ziņojumi pienāk gan par pašvaldības pārraudzībā esošām izglītības iestādēm, gan arī par tādām, kas ir citu dibinātāju pārraudzībā. Pēc ziņojumu saņemšanas par to tiek informēta konkrētā izglītības iestāde.

„Šie ziņojumi ir signāli iestādei, ka kaut kas netiek ievērots epidemioloģiskās situācijas gadījumos, un, ja tā ir tiesa, tad iestādei situācija jārisina. Ja ziņojums ir maldinošs, tad iestādei nav pamata uztraukumam,” skaidro departaments, piebilstot, ka, balstoties uz saņemtajiem ziņojumiem, neviena iestāde vai darbinieks nav sodīts.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments informē, ka šobrīd Covid-19 skāris 68 Rīgas pašvaldības izglītības iestādes, tajā skaitā 45 skolas, no kurām astoņas ir profesionālās ievirzes sporta, mūzikas un mākslas skolas, kā arī 23 pirmsskolas izglītības iestādes.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Covid-19 inficētais otrdien braucis autobusā Rīga-Daugavpils

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, noskaidrojis, ka pasažieris, kuram apstiprināta Covid-19 infekcija, 12.janvārī braucis ar autobusu Rīga - Daugavpils, aģentūru LETA informēja SPKC.

Sabiedrība Rosina celt trauksmi par novērotiem Covid-19 noteikumu pārkāpumiem darbavietās

Valsts kanceleja rosina celt trauksmi par Covid-19 pandēmijas laikā novērotiem pārkāpumiem darbavietās, informēja Valsts kancelejas Valsts pārvaldes politikas departamenta konsultante labas pārvaldības jautājumos Inese Kušķe.

Sabiedrība Izsaukumā par miesas bojājumiem sievietei policija konstatē neatļautu pulcēšanos

Ceturtdien, reaģējot uz izsaukumu par miesas bojājumu nodarīšanu kādai sievietei Tukumā, policija dzīvoklī konstatējusi neatļautu pulcēšanos, informēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Dace Kalniņa.

Sabiedrība Atsākoties klātienes mācībām, skolēni un pedagogi saņems bezmaksas sejas maskas

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) nodrošinās skolēnus un pedagogus ar daudzkārt lietojamām sejas maskām, informēja IZM Komunikācijas nodaļā.

Lasiet arī

Sabiedrība Covid-19 inficētais otrdien braucis autobusā Rīga-Daugavpils

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, noskaidrojis, ka pasažieris, kuram apstiprināta Covid-19 infekcija, 12.janvārī braucis ar autobusu Rīga - Daugavpils, aģentūru LETA informēja SPKC.

Ekonomika Pozitīvu Covid-19 testu gadījumā airBaltic ļaus pasažieriem mainīt biļetes

Cilvēkiem, kuriem, dodoties uz Latviju no piektdienas obligātie Covid-19 testi būs pozitīvi, Latvijas nacionālā lidsabiedrība "airBaltic" izdos dāvanu kartes biļešu vērtībā, lai pasažieris var iegādāties jaunu biļeti, kad varēs atkal lidot, aģentūra LETA noskaidroja kompānijā.

COVID-19 ZVA: Covid-19 vakcīnās nav izmantotas cilvēku, embriju šūnas vai mikročipi

Vakcīnu pret Covid-19 izgatavošanā nav izmantotas cilvēku, embriju šūnas vai mikročipi, skaidrojumā sabiedrībai norāda Zāļu valsts aģentūra (ZVA).