• Lida,
  • Lidija
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Valdība atbalsta Ekonomisko lietu tiesas darba sākšanas atlikšanu

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 23:46, 24.11.2020
Rīga, 24.nov., LETA. Valdība šodien ārkārtas sēdē atbalstīja Tieslietu ministrijas (TM) sagatavoto likuma grozījumu projektu, kas paredz pārcelt Ekonomisko lietu tiesas darbības sākšanu no 2021.gada 1.janvāra līdz nākamā...
Rīga, 24.nov., LETA. Valdība šodien ārkārtas sēdē atbalstīja Tieslietu ministrijas (TM) sagatavoto likuma grozījumu projektu, kas paredz pārcelt Ekonomisko lietu tiesas darbības sākšanu no 2021.gada 1.janvāra līdz nākamā gada 31.martam.

TM skaidroja, ka Ekonomisko lietu tiesa savu darbību sāks vēlāk ārkārtējās situācijas dēļ.

Šobrīd ir noslēgusies atlases otrā kārta un tiesneša amata kandidātu atlases komisija intensīvi strādā, gatavojoties nākamajām trim kārtām ar pretendentu piedalīšanos klātienē. Tajās ir paredzēts kārtot profesionālo zināšanu testu, sniegt divu kāzusu rakstisku risinājumu un to risinājuma mutisku aizstāvēšanu, kā arī veikt pretendentu kompetenču interviju, iepriekš klāstīja tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP).

Viņš sacīja, ka atlases komisijas ziņojumā ir skaidrots, ka, ievērojot pretendentu skaitu, testa norises organizatorisko jautājumu risināšanu būtiski ietekmējusi ārkārtējā situācija un tās laikā noteiktie epidemioloģiskās drošības pasākumi. Ņemot vērā sarežģīto organizatorisko procesu un tā plānošanas specifiku, kā arī pretendentu iesaistīšanos jau klātienē turpmākajos atlases pārbaudījumos, komisija norāda uz nepieciešamību likumā precizēt Ekonomisko lietu tiesas darba uzsākšanas termiņu.

"Atlases procesa kvalitāte ir būtisks priekšnosacījums to mērķu sasniegšanai, kuru dēļ tiek veidota Ekonomisko lietu tiesa," uzvēra Bordāns.

Šī ir pirmā tiesneša amata kandidātu atlase atbilstoši jaunajai kārtībai, kuru apstiprināja Tieslietu padome, ieviešot konceptuāli jaunu atlases kārtību - piecās atlases kārtās tiek izvērtētas tiesneša amatam nepieciešamās profesionālās, personīgās un sociālās kompetences.

Konkursā uz desmit Ekonomisko lietu tiesas tiesneša amata vietām ir pieteikušies 94 pretendenti, un šobrīd ir beigusies Ekonomisko lietu tiesas tiesneša amata kandidātu atlases otrā kārta. Tieslietu padomes izveidotajā tiesnešu amata kandidātu atlases komisijā ir trīs senatori, trīs apgabaltiesu tiesneši un trīs rajona tiesu tiesneši.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Covid-19 inficētais otrdien braucis autobusā Rīga-Daugavpils

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, noskaidrojis, ka pasažieris, kuram apstiprināta Covid-19 infekcija, 12.janvārī braucis ar autobusu Rīga - Daugavpils, aģentūru LETA informēja SPKC.

Sabiedrība Rosina celt trauksmi par novērotiem Covid-19 noteikumu pārkāpumiem darbavietās

Valsts kanceleja rosina celt trauksmi par Covid-19 pandēmijas laikā novērotiem pārkāpumiem darbavietās, informēja Valsts kancelejas Valsts pārvaldes politikas departamenta konsultante labas pārvaldības jautājumos Inese Kušķe.

Sabiedrība Izsaukumā par miesas bojājumiem sievietei policija konstatē neatļautu pulcēšanos

Ceturtdien, reaģējot uz izsaukumu par miesas bojājumu nodarīšanu kādai sievietei Tukumā, policija dzīvoklī konstatējusi neatļautu pulcēšanos, informēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Dace Kalniņa.

Sabiedrība Atsākoties klātienes mācībām, skolēni un pedagogi saņems bezmaksas sejas maskas

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) nodrošinās skolēnus un pedagogus ar daudzkārt lietojamām sejas maskām, informēja IZM Komunikācijas nodaļā.

Lasiet arī

Sabiedrība Covid-19 inficētais otrdien braucis autobusā Rīga-Daugavpils

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, noskaidrojis, ka pasažieris, kuram apstiprināta Covid-19 infekcija, 12.janvārī braucis ar autobusu Rīga - Daugavpils, aģentūru LETA informēja SPKC.

Ekonomika Pozitīvu Covid-19 testu gadījumā airBaltic ļaus pasažieriem mainīt biļetes

Cilvēkiem, kuriem, dodoties uz Latviju no piektdienas obligātie Covid-19 testi būs pozitīvi, Latvijas nacionālā lidsabiedrība "airBaltic" izdos dāvanu kartes biļešu vērtībā, lai pasažieris var iegādāties jaunu biļeti, kad varēs atkal lidot, aģentūra LETA noskaidroja kompānijā.

COVID-19 ZVA: Covid-19 vakcīnās nav izmantotas cilvēku, embriju šūnas vai mikročipi

Vakcīnu pret Covid-19 izgatavošanā nav izmantotas cilvēku, embriju šūnas vai mikročipi, skaidrojumā sabiedrībai norāda Zāļu valsts aģentūra (ZVA).