• Konrāds,
 • Sebastians,
 • Sebastijans
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


"Žēl noskatīties, kā viņš nonīkst..." Vecāki satraukti par attālinātajām mācībām

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 09:03, 16.11.2020 11

Attālinātā mācīšanās radījusi problēmas daudziem pusaudžiem - krītas sekmes, zūd motivācija, sākas psiholoģiskas problēmas. Par to ziņo vairāki vecāki, vēsta LTV raidījums "Panorāma"."Man žēl noskatīties, kā viņš nonīkst..." 10. klases skolnieka mamma Iveta Šaicāne neslēpj izmisumu. Viņas dēls pavasarī absolvēja devīto klasi, eksāmeni toreiz gāja secen. Žēl. Nebūs pieredzes pirms 12. klašu valsts pārbaudes darbiem. Bet vēl vairāk žēl, ka puisis, kura vidējā atzīme bijusi deviņi, tagad matemātikā saņēmis vien piecinieku, sekmes krīt arī kopumā un līdz ar to zūd motivācija vispār censties.

"Pirmkārt, piespiest sevi piesēsties. Ja ir online stunda, tad, protams, ka ir vieglāk. Tu atnāc un ar skolotāju komunicē. Bet, ja ir uzdoti uzdevumi pa dienu, tad ir tā, ka pats sāc uz savu saprašanu. Mājās mācīšanās iet pagrūti viņam," stāsta Šaicāne.

Pusaudžu vecumā regulāras tikšanās ar saviem vienaudžiem, atgriezeniskā saite no pedagogiem un citas iepriekš pašsaprotamas lietas spēlē lielu lomu. Mamma Iveta Šaicāne atklāj, viņas dēls mācās skolā, kur ir tikai 7. līdz 12. klašu bērni. Skola stāv pilnībā tukša.

"Es zvanīju uz skolu, un viņi teica – jā. Ka viņi principā nebūtu pret, ja būtu kaut kāds plāns, kā viņi tos bērnus var pieņemt, bet viņi neko nevar plānot, jo tas būtu pret valdības lēmumu," turpina Šaicāne.

Tikmēr 9. un 12. klašu topošo absolventu vecāki lūdz, lai topošajiem absolventiem skolu vismaz daļēji ļauj apmeklēt.

"Šobrīd, redzot, kā saslimšana progresē, mēs nevaram zināt, kad un kādā veidā mēs atgriezīsimies skolā. Protams, mēs uztraucamies, ka 9. un 12. [klases] mācās attālināti, un mēs uztraucamies par izglītības kvalitāti. Viens jautājums ir par to, vai tiešām nav iespējams 9. un 12. [klasēm] doties uz skolu? Tas šobrīd “B” modelī nav atļauts. Lai vai kā tu mācītos attālināti, tomēr klātienes efekts dod citu kvalitāti," saka Baldones vidusskolas Vecāku padomes priekšsēdētāja Iveta Sondore.

Par to atbildīgie politiķi sola vēlāk padomāt.

"Pirmajā mācību pusgadā mēs to nevērtēsim, bet otrajā mācību pusgadā, protams, ka 9. un 12. klasei tiks pastiprināti pievērsta uzmanība. Ja būs pastiprināti šie ierobežojumi, tad noteikti šīm klasēm būs arī kādas iespējas, kā to mazināt, un būs arī noteikti izņēmumi, kur viņi spēs konsultēties krietni vairāk. Un piedalīties arī klātienes procesā krietni vairāk," norāda izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska.

Taču vecāki saka, galvenais, lai arī lēmumus par gaidāmajiem eksāmeniem atkal neatliek uz pēdējo brīdi. Ja pavasarī 9. klašu skolēniem valsts pārbaudes darbus atcēla, tad 12. klašu skolēni saskārās ar lielu spriedzi. Sākumā ministre piedāvāja atteikties no centralizētajiem eksāmeniem un ļaut augstskolām pašām vērtēt jauniešu zināšanas, bet vēlāk pārdomāja, un eksāmeni notika. Sejas maskās, īsāki un vieglāki.

"Martā bija norādījums, ka jauniešiem būtu jābūt gataviem šiem eksāmeniem, cik mēnešus viņi ir mācījušies klātienē, bet šobrīd lielākā mācību gada daļa, mēs varam paredzēt, ka būs attālināti. Tad ir jautājums par eksāmeniem. Vai eksāmeniem nav jābūt citādākiem, nekā viņi ir bijuši iepriekšējos gadus?" jautā Sondore.

Tikmēr Šuplinska apliecina, ka ministrija šobrīd gatavojas parastajiem centralizētajiem eksāmeniem "bez īpašiem izņēmumiem".

Lasīt visus komentārus (11)

Lasiet arī

 • Lora 18.11.2020 17:48
  Mājās nav kvalitatīva mācīšanās, vismaz 2 reizes nedēļā varēja nodrošināt mācības klātienē. Manam bērnam kurš iet 11 klasē arī nepatīk tālmācība, lai gan mācās labi.
  Ziņot redaktoram Atbildēt
 • bite 16.11.2020 11:48
  Ak, šausmas lielais teļš nevar attālināti mācīties........ Jautājums, nevar,vai negrib????? Protams vieglāk nedarīt neko,! Deviņpadsmitājā gadsimtā daudzi gaiši prāti mācījās eksterni,tad nebija tādu komjūteru, un Googles......Vajag tikai gribēt!!!!
  Ziņot redaktoram Atbildēt
  • Bite Dura 16.11.2020 13:15
   Mhm...
   Ziņot redaktoram
  • Grābeklis 16.11.2020 13:18
   Ja izlasa teikumu līdz galam, tad stāv raxtīts, ka tas "lielais teļš" mācās vidēji uz 9 ballēm. Ko tu vēl gribi no tā puiša, aita?
   Ziņot redaktoram
  • Pievienojieties diskusijai
 • izskatās 16.11.2020 10:05
  Ka mūsu jaunieši ir mazāk sagatavotiu reālajai dzīvei.. Jo viduskolnieku galvenais uzdevums ir spēja mācīties pašiem , to māca visās prestižajās skolās. Tur neviens nestaigā pakaļ un neadgādina,ka jādara tas un tas. Neviens jauniešiem pašiem neliedz organizēties grupiņās un palīdzēt viens otram mācīties. Ir jāmaina domāšana. Sākumskola nevar attālināti, pamatskola daļēji, bet viduskolai jāspēj . Pretējā gadījumā nebija jēgas vispār iet viduskolā.
  Ziņot redaktoram Atbildēt
  • Pilnīgas blēņas! 16.11.2020 10:29
   Tieši visur ir atzīts, ka tikai un vienīgi klātienes mācības ir kvalitatīvas - līdz pat augstskolai. Murgus par attālinātībām izplata tikai Šumpļinska, un pastalas tic.
   Ziņot redaktoram
  • izskatās 16.11.2020 13:25
   Ka neesat iepazinušies ar jaunākajām izglītības tendencēm pasaulē....
   Ziņot redaktoram
  • Mamma 16.11.2020 13:39
   Jūs tiešām nesaprotat, ka šobrīd tas nav Grib vai Negrib jautājums?! Tas ir karš, kurā galvenais šobrīd ir pasargāt dzīvības un veselību nākotnē. Un tas,kuram vieglāk, kuram grūtāk mācīties attālināti, nosaka tikai uztveres spējas un raksturs.
   Ziņot redaktoram
  • Pievienojieties diskusijai
 • Tētis 16.11.2020 09:40
  Ar manu meitu 7.klasē ir tas pats, ja tā turpināsies, es vnk izņemšu viņu no esošās skolas un meklēšu, kur tik ļoti nepārslogo. Vai arī uzspļaušu visam- lai ir nesekmīga, bet veselu galvu. Tagad ir tā, ka rukā līdz plkst.15-16 kūpošu galvu un tad sēžas atkal klāt un dara praktiski vēlreiz to pašu formātā "mājas darbs". Katra učene uzskata, ka viņas priekšmets ir vissvarīgākais un apkrauj ar tekstu pārrakstīšanas palagiem. Pieļauju, ka klātienē pašām učenēm vieglāk saprast, cik ir reālā slodze un to, ka ir starpība starp 7. un 12.klasi, bet tagad- vnk formāli sūta palagu palagus visiem, neko nešķirojot. Protams, ka daru viņas vietā mājasdarbus, cik nu iespējams, tas pats par sevi un neizjūtu nekādus sirdsapziņas pārmetumus... Plus debīli liekulīgais Šuplinskas aicinājums bērniem uzturēties svaigā gaisā un sportot- kad, kā, kur? Meita pat uz saviem ierastajiem riteņbraukšanas treniņiem (svaigā gaisā) vairs nepaspēj, tupa jāzubrās.....
  Ziņot redaktoram Atbildēt
  • Mamma 16.11.2020 13:33
   Nu, tad tā arī jādara! Ja bērns mācās ģimnāzijā, tad ar lielu slodzi jārēķinās. Ja tas ir par grūtu, tad jāet uz parastu vidusskolu, kur slodze ir mazāka.
   Ziņot redaktoram
  • Pievienojieties diskusijai
 • Ha 16.11.2020 09:22
  Neesmu speciālists, bet vai mājās esot skolēni un skolotājs nevar izmantot zoom platformu?
  Ziņot redaktoram Atbildēt
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Valsts lielākajā daļā saglabājas apmācies laiks
Rīga, 26.nov., LETA. Ceturtdienas rītā Latvijā ir apmācies laiks, kas vietām valsts dienvidaustrumos skaidrojas, liecina meteoroloģiskā informācija. Nav būtisku nokrišņu. Pūš lēns līdz mērens dienvidrietumu vējš, piekra...
Sabiedrība "BIOR" nodrošinās Covid-19 testēšanu arī Rēzeknē un Daugavpilī
Rīga, 26.nov., LETA. Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts "BIOR" ("BIOR") no šodienas paplašinās iespējas veikt Covid-19 testus Latgales reģionā, atverot paraugu pieņemšanas punktus arī ...
Sabiedrība Pašvaldību savienībā norisināsies tiešsaistes seminārs par aktualitātēm sociālās aprūpes centru darbā
Rīga, 26.nov., LETA. Šodien plkst.10 Latvijas Pašvaldību savienībā (LPS) norisināsies seminārs "Aktualitātes sociālās aprūpes centru darbā", kas tiks translēts tiešraidē, aģentūru LETA informēja LPS. Semināru rīko Labkl...
Sabiedrība Tiesa skatīs "Ryanair" prasību pret lidostu "Rīga"
Rīga, 26.nov., LETA. Rīgas apgabaltiesa šodien skatīs Īrijas zemo cenu aviosabiedrības "Ryanair" prasību pret VAS "Starptautiskā lidosta "Rīga"", liecina publiskotā informācija. "Ryanair" prasa 2014.gada Londonas šķīrēj...

Lasiet arī

Sabiedrība VIDEO. Ziepniekkalnā milzu liesmām nodeg automašīna

Trešdien Ziepniekkalnā aizdegusies un ar milzu liesmām pilnībā nodegusi automašīna, redzams video, ko aculiecinieki publicējuši sociālajos tīklos.

Ekonomika "Neiburgs": Tūrisms tiek uztverts kā izmirstošs bizness, aicina pārkvalificēties

Tūrisms šobrīd tiek uztverts kā izmirstošs bizness, intervijā aģentūrai LETA pauda viesnīcas "Neiburgs" pārdošanas un mārketinga direktore Evita Gasporoviča.

Ekonomika 70 inficētie bez simptomiem - Brīvais Vilnis šefs netic testu rezultātiem

Zivju pārstrādes uzņēmumā AS "Brīvais vilnis" pēc plašas darbinieku brīvprātīgas testēšanas saslimšana ar Covid-19 konstatēta kopumā 77 darbiniekiem, atzīst kompānijas valdes priekšsēdētājs Arnolds Babris.