• Astra,
  • Astrīda
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Viedoklis: valsti vada infektologi, vai tas ir pareizi?

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 15:29, 11.11.2020

Latvijā vērojamas problēmas Covid-19 krīzes vadīšanā un kā viens no risinājumiem būtu izveidot "kara istabas", kurā plašs speciālistu loks domātu par priekšlikumiem krīzes pārvarēšanā, šodien iekšlietu ministra Sanda Ģirģena (KPV LV) organizētajā domnīcas diskusijā norādīja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras prezidents Aigars Rostovskis.


Avots: LETA

Rostovskis uzskata, ka patlaban ir problēma krīzes vadībā, tāpēc nepieciešams izveidot "kara istabas", kurā plašs speciālistu un stratēģu loks lemtu par Covid-19 krīzes iespējamiem risinājumiem.

"Patlaban ir infektologi un viņu komunikācija, bet tā ir tikai viena daļa no kopējās bildes. Ir arī politiķi, kas pieņem lēmumus. Tāpēc būtu nepieciešams izveidot "kara istabas", kurās darbojas analītiķi un stratēģi no dažādām grupām, un tad var pieņemt komplicētus lēmumus," savu viedokli skaidroja Rostovskis. Viņš uzskata, ka patlaban Covid-19 krīzes vadīšanas lēmumi ir nepilnvērtīgi un tāpēc "mēs arī buksējam".

"Ja, piemēram, analītiķi atzīst, ka, ņemot vērā pasaulē notiekošo, Latvijā būs trešais, ceturtais, piektais Covid-19 vilnis, tad tiek veikta viena veida darbība, stratēģija un komunikācija. Ja tomēr analītiķiem ir dati par Covid-19 otro vilni kā pēdējo, tad tiek veikta cita veida darbība, stratēģija un komunikācija. Patlaban ir tāda kā reaktīva situācija, proti, kaut kas notika un mēs reaģējām," norādīja Rostovskis.

Ģirģens diskusijā Rostovskim norādīja, ka par Covid-19 krīzi tiek lemts un diskutēts valdībā, Krīzes vadības padomē un Valsts kancelejas direktora Jāņa Citskovska vadītajā Starpinstitūciju koordinācijas vadības grupā. LETA jau rakstīja, ka ministrs nesen Saeimā paziņoja, ka Latvijā nav profesionālas krīžu vadības sistēmas un kritizēja valdības lēmumu neatbalstīt Operatīvās vadības centra izveidi.

Rostovskis atbildēja, ka nav nozīmes zem kādas institūcijas nosaukuma darbojas plaša speciālistu grupa, taču galvenais, lai šie speciālisti būtu no daudzām un dažādām nozarēm.

Runājot par minēto jautājumu, Rīgas Ekonomikas augstskolas Ilgtspējīga biznesa centra vadītājs Arnis Sauka diskusijā norādīja, ka Latvijā ir nepieciešama spēcīga valsts pārvalde ar analītiska dienestu, kuram var piesaistīt ārpakalpojuma resursus problēmu risināšanā.

Viņš skaidroja, ka Latvijā nevalstisko organizāciju (NVO) sektors kopumā ir pietiekami spēcīgs, taču pastāv liels lobija risks, proti, jo spēcīgāka NVO, jo, iespējams, negodprātīgi lobēs savas intereses.

"Ja pretstatām spēcīgu valsts pārvaldi ar analītisko dienestu un spēcīgu NVO, tad būs laba sadarbība ar NVO, bet mazināsies lobija risks. NVO ar analītisko dienestu var kopīgi strādāt pie risinājumiem un teikt politiķiem kā pareizi rīkoties. Tajā pašā laikā ir nepieciešams spēcīgs žurnālistu analītiskais darbs kopā ar NVO, lai neļautu politiķiem vārīt ziepes," norādīja Sauka.

Jau vēstīts, ka, ņemot vērā Covid-19 izplatību, no 9.novembra līdz 6.decembrim Latvijā izsludināta ārkārtējā situācija, nosakot stingrākus veselības drošības pasākumus.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Kuriem Krievijas un Baltkrievijas pilsoņiem uzturēšanos Latvijā varētu neliegt?

Uzturēšanās atļaujas pagarināšanas aizliegumu varētu neattiecināt uz tiem Krievijas un Baltkrievijas pilsoņiem, kuri ir laulājušies ar Latvijas pilsoni un dzīvo Latvijā, intervijā Latvijas Radio koalīcijas partneru ieceri komentēja ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica (JV).

Sabiedrība Spēkā sarkanais brīdinājums! Otrdien gaiss uzkarsīs līdz +33 grādiem

Šodien Latvijā turpināsies ekstremāls karstums, gaisa temperatūrai vietām pakāpjoties līdz +33 grādiem, prognozē sinoptiķi, tādēļ spēkā būs sarkanais brīdinājums.

Sabiedrība Meža nozares produkcijas eksports sešos mēnešos palielinājies par 33,6%
Rīga, 16.aug., LETA. Meža nozares produkciju Latvija šogad pirmajā pusgadā eksportēja 2,198 miljardu eiro vērtībā, kas ir par 33,6% vairāk nekā 2021.gada attiecīgajā periodā, liecina Zemkopības ministrijas sniegtā informācija.
Sabiedrība Naftas cenas sarūk; akciju cenas pieaug
Ņujorka, 16.aug., LETA--AFP. Naftas cenas pasaules biržās pirmdien samazinājās, savukārt akciju cenas Eiropā un ASV lielākoties palielinājās.

Lasiet arī

Sabiedrība Latvija piedalīsies operācijā pret nelegālās imigrācijas krīzi Polijā

Latvija patlaban komplektē robežsargu un policistu grupu, kas Polijā piedalīsies operācijā pret Baltkrievijas izraisīto nelegālās imigrācijas krīzi, noskaidroja aģentūra LETA.

Sabiedrība Aizsardzības ministrija aicina iedzīvotājus pārbaudīt gatavību krīzes situācijām

Aizsardzības ministrija aicina Latvijas iedzīvotājus testā pārbaudīt gatavību krīzes situācijām, aģentūru LETA informēja ministrija.

Pasaule EK gatavojas piesaistīt līdz 800 miljardiem eiro ekonomikas atveseļošanai

Eiropas Komisija (EK) izmantos diversificētu finansēšanas stratēģiju, lai līdz 2026.gadam piesaistītu aptuveni 800 miljardus eiro faktiskajās cenās, veicot pasākumus, kas nodrošinās, ka aizdevumi no pagaidu atveseļošanās instrumenta "Next Generation EU" tiks finansēti ar visizdevīgākajiem noteikumiem Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm un to iedzīvotājiem.