• Justs,
  • Skaidra,
  • Skaidrīte
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Trešdaļa iedzīvotāju neierodas uz iepriekš pieteiktu ārsta vizīti

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 11:04, 02.11.2020

Katrs trešais jeb 30% no aptaujātajiem Latvijas iedzīvotājiem atzīst, ka nav ieradušies uz iepriekš pieteiktu ārsta konsultāciju vai diagnostikas izmeklējumu, liecina SIA "Veselības centru apvienība" (VCA) un pētījumu aģentūras "Norstat" oktobrī veiktās aptaujas dati.


Avots: LETA

No tiem, kas nav ieradušies uz iepriekš pieteiktu konsultāciju, 14% atzīst, ka neierasties uz iepriekš pieteiktu vizīti gadījies vienreiz, savukārt 4% atklāj, ka vairākkārt nav apmeklējuši iepriekš pieteiktu izmeklējumu. Vēl 8% atklāj, ka pēc neierašanās ir piezvanījuši uz medicīnas iestādi un atvainojušies. Aptaujā gados jaunākie iedzīvotāji biežāk atzinuši, ka nav ieradušies uz iepriekš pieteiktu vizīti - attiecīgi 38% vecumā līdz 29 gadiem un 22% vecumā virs 60 gadiem.

Vienlaikus aptaujā no aptaujas datiem izriet, ka salīdzinoši liela respondentu daļa pret ārstu vizītēm izturas ļoti atbildīgi - 38% aptaujāto saka, ka nekad šādus apmeklējumus neizlaiž un vienmēr tos rūpīgi atzīmē kalendārā. Biežāk vizītes rūpīgi plāno sievietes un seniori vecumā virs 60 gadiem, liecina aptauja.

Savukārt VCA veiktā datu uzskaite par iepriekš pieteiktu ārstu konsultāciju un diagnostikas izmeklējumu apmeklējumu liecina, ka ik dienu 17% gadījumu pacienti neapmeklē valsts apmaksātās veselības pārbaudes un tikpat bieži neierodas arī uz maksas vizītēm. Attiecīgi, ja ārsts dienā var pieņemt 12 pacientus ar valsts apmaksātiem nosūtījumiem un sešus maksas pacientus, vidēji dienā pie viena speciālista neierodas divi pacienti, kuri varētu saņemt valsts apmaksātu pakalpojumu, un viens, kurš par pakalpojumu maksātu no saviem līdzekļiem.

VCA endokrinoloģe Tatjana Zaķe atgādina, ka, rūpējoties par pacientu ērtību, medicīnas iestādes personāls veic iepriekšēju apziņošanu, piezvanot un atgādinot pacientam par pierakstu.

"Endokrinologa konsultācija ir pieprasīts pakalpojums, cilvēki pierakstās laikus, un vizīti nākas gaidīt, taču ir cilvēki, kas šo gaidīšanas laiku nevajadzīgi pagarina. Salīdzinoši bieži nākas saskarties ar cilvēku bezatbildību, kas nozīmē, ka praktiski katru dienu ir kāds pacients, kurš bez iepriekšēja brīdinājuma neierodas uz pieteikto veselības pārbaudi," atzina Zaķe.

Pēc viņas paustā, tas apgrūtina ārstu darbu, mākslīgi pagarina rindas, kā arī liedz iespēju cilvēkiem, kuriem patiesi ir nepieciešama veselības speciālistu palīdzība, savlaicīgi to saņemt. Tas ir īpaši aktuāli tagad, kad notiek cīņa ar Covid-19, un ir īpaši būtiska ārstu un izmeklējumu pieejamība.

Veselības aprūpes speciālisti aicina iedzīvotājus rūpīgi plānot vizītes pie ārstiem un izmeklējumus. Ja tomēr nav iespējams ierasties, tad par to vajadzētu brīdināt nevis īsu brīdi pirms vizītes, bet gan savlaicīgi, lai dotu iespēju saīsināt gaidīšanas laiku kādam citam pacientam.

Aptauju oktobra sākumā veica "Norstat" pētījumu aģentūra, un tajā piedalījās 1002 respondenti no visas Latvijas vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

VCA ir viens no Latvijas uzņēmumu grupas "Repharm" uzņēmumiem, kas apvieno vairāk nekā desmit medicīnas iestādes. Grupā ietilpst arī AS "Sentor farm aptiekas" ar zīmolu "Mēness aptieka", SIA "Centrālā laboratorija" un AS "Rīgas Farmaceitiskā fabrika".

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Situācija Latvijas upēs: Daudzviet sākas ūdens līmeņa pazemināšanās

Ūdens līmeņa kāpums Latvijas upēs mazinājies, lielā daļā upju ūdens līmenis vairs nepaaugstinās vai sācis kristies, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Sabiedrība Ticamākais scenārijs: Kariņa un viņa valdības demisija. Kas pielēja eļļu ugunij?

Lai arī kuluāros izskatīti vairāki varianti, kā saglabāt Krišjāņa Kariņa valdību, tai skaitā atsevišķu ministru nomaiņa, tagad dienaskārtībā kā ticamākais scenārijs esot premjera Kariņa un viņa vadītās valdības demisija, lai izietu no krīzes un pārtrauktu haosu valdībā, raksta portāls pietiek.com.

Sabiedrība Tēvs nožņaudz meitu, nodedzina māju un pakaras. Mātes stāsts par elli (+VIDEO)

Rubrikā par vardarbību ģimenē Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma" stāstīja par traģēdiju Krāslavā. Lai atriebtos sievai, kura pameta vīru varmāku, vīrs nogalināja viņu abu kopīgo meitu, nodedzināja īpašumu un pats pakārās. Tas notika pērn, pirmās ārkārtējās situācijas laikā. Tagad, nepilnu gadu pēc traģēdijas, sieviete notikušo salīdzina ar baisu elli, kas joprojām nav beigusies, vēsta raidījums.

Sabiedrība Uzmanies! LVC informē, kur Latvijā svētdienas rītā visvairāk apledo autoceļi

Svētdienas rītā Latgalē, Latvijas centrālajā daļā un daudzviet Vidzemē apledo autoceļi, aģentūru LETA informēja uzņēmumā "Latvijas valsts ceļi".

Lasiet arī

COVID-19 Veselības ministrija atrada papildu 300 slimnīcas gultu

Apzinot slimnīcu kapacitātes, panākta vienošanās par papildu 300 slimnīcas gultu atvēršanu vai pārprofilēšanu, šodien žurnālistiem pavēstīja Veselības ministrijas valsts sekretāre un Valsts operatīvās medicīniskā komisijas (VOMK) priekšsēdētāja Daina Mūrmane-Umbraško.

Sabiedrība Daudz reto slimību pacientu pēdējā gada laikā nav ārstējušies, kad nepieciešams

Divas piektdaļas reto slimību pacientu pēdējā gada laikā nav veikuši nepieciešamās veselības pārbaudes un ārstējušies, kad nepieciešams, ilgo rindu, Covid-19 ierobežojumu un pakalpojumu augsto cenu dēļ, par oktobrī veiktā pētījuma un aptaujas rezultātiem aģentūru LETA informēja Latvijas Reto slimību alianses pārstāve Baiba Ziemele.

Sabiedrība VM plāno vienkāršot māsu profesijas apgūšanu

Veselības ministrija (VM) plāno atvieglot medicīnas māsu profesijas specializācijas iegūšanu, kas tiekot darīts, lai "sekmētu māsas profesijas attīstību un nodrošinātu lielāku māsas mobilitāti darba tirgū", paredz Valsts sekretāru sanāksmē izsludinātie noteikumu grozījumi.