• Kadrija,
  • Kate,
  • Katrīna,
  • Trīne
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Kā palīdzēt skolēnam efektīvi mācīties no mājām? Eksperta praktiski ieteikumi

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
lat.bb.lv 16:16, 28.10.2020

Laikā, kad daudziem skolēniem mācības uz laiku noris attālināti, tehnoloģijas ieņem arvien nozīmīgāku lomu mācīšanās procesā. Gudri izmantojot digitālās iespējas, arī tālmācības process var būt efektīvs. Lūk, praktiski ieteikumi ģimenēm efektīvākam darbam un mācībām no mājām.


Avots: LETA

"Ne vienmēr mācībām attālināti nepieciešams dators ar tastatūru un peli, īpaši jaunāko klašu skolēniem, kuriem datorprasmes vēl nav tik attīstītas kā vecāko klašu skolēniem. Tā, piemēram, planšetdatori nodrošina datoram pielīdzināmas funkcijas, turklāt tie ir ērtāk lietojami un vieglāk pārnēsājami - var mācīties no jebkuras vietas mājās. Skolēniem ir nepieciešamas tādas ierīces, kas tajos rada vēlmi mācīties, ļauj dabiski mijiedarboties ar dažādām lietotnēm un radoši izpausties," stāsta Samsung Electronics Baltics produktu treneris Aleksandrs Smirnovs.

#1 Pomodoro metode

Pomodoro ir viena no efektīvākajām un vienkāršākajām laika plānošanas tehnikām, kas palīdz fokusēties veicamajam darbam. Tās pamatā ir taimera izmantošana - 25 minūtes tiek veltītas tikai un vienīgi darbam, 5 minūtes - atpūtai. Ik pēc 3-4 intervāliem tiek paņemta garāka pauze. Attālinātā darba un mācību laikā pomodoro metode var palīdzēt vecākiem motivēt bērnus un iemācīt tiem koncentrēties. Īpaši noderīga tā var būt ģimenēm, kurās ir mazāko klašu skolēni, kuriem biežāk ir nepieciešama vecāku iesaiste, vienojoties, ka 25 minūtes tiek veltītas darbam un mācībām, un pēc tam 5 minūtes kopīgai atpūtai. Google Play vietne piedāvā vairākus tiešsaistes taimerus, piemēram, pomodoro vai tomato taimeri, kas strādā gan caur lietotni, gan tiešsaistē., kā arī

#2 Google Drive iespējas

Google Drive jeb latviski Google disks ir viens no noderīgākajiem rīkiem, ko ērti izmantot mācību procesa organizēšanai. Lai uzsāktu darbu, nepieciešamas vien pamata datorprasmes un Google konts. Katram lietotājam tiek piešķirta 15 GB bezmaksas krātuve, kurā glabāt failus, e-pasta pielikumus, kā arī fotogrāfijas un video. Google disks piedāvā vairākas priekšrocības, piemēram, darbojoties tiešsaistē, skolēna darbi tiek automātiski saglabāti un nepazudīs, ja pēkšņi izslēgsies ierīce, tāpat dokumentus var kopīgot un skatīt reizē ar citiem - klases biedriem, skolotājiem vai vecākiem. Skolēniem noderēs iespēja veidot aptaujas un apkopot rezultātus, gatavot prezentācijas un radoši strādāt ar tekstiem un cipariem, formulām.

#3 Canva vizuālajam noformējumam

Skolēniem, kuriem jāveido vizuālie materiāli, noderēs platforma Canva, ko var lejupielādēt gan kā lietotni, gan izmantot tiešsaistē. Ar šo rīku iespējams veidot dažādus grafikus, plakātus, afišas, infografikas, prezentācijas un pat veidot pievilcīgus stundu sarakstus un darbu plānus. Canva piedāvā gan radoši izpausties pašam, gan izmantot kādu no gatavajiem dizainiem, tādējādi skolēnam nav nepieciešama pieredze vizuālo materiālu sagatavošanā. Turklāt jauno Galaxy Tab S7 un S7+ lietotājiem ir iespēja bez maksas piekļūt 200 ekskluzīvām veidnēm un 30 dienas bez maksas izmēģināt Canva Pro. Radošo procesu īpaši aizraujošu padarīs digitālās pildspalvas jeb S Pen irbuļa izmantošana.

Noderīgi resursi latviešu valodā

#1 Digitālais mācību līdzeklis uzdevumi.lv būs palīgs kā skolēniem, tā vecākiem - tajā iespējams patstāvīgi apgūt dažādas mācību tēmas, sagatavoties kontroldarbiem un valsts pārbaudes darbiem. Savukārt vecāki var sekot līdzi bērna zināšanām, sasniegumiem un mācību progresam.

#2 Digitālajā platformā skolēniem un pedagogiem soma.lv var atrast mācību grāmatas e-formātā, drukājamas un interaktīvas darba lapas, izzinošus video un jautājumus, kā arī uzdevumus pašpārbaudei. Materiāli pieejami visu klašu skolēniem, un platforma būs īpaši ērti pārskatāma planšetdatora lietotājiem.

#3 Skolēniem, kuriem interesē eksaktās zinātnes vai tieši pretēji - šo priekšmetu apgūšana ir izaicinoša, labs palīgs ikdienā būs mācību platformas steamup.lv un fixmiz.lv. STEaM UP vietnē iespējams interaktīvā veidā apgūt tādus priekšmetus kā ķīmija, fizika, matemātika, bioloģija, dabaszinātnes un informātika, savukārt portāls FIZMIX fokusējas konkrēti uz fizikas apgūšanu. Pamācoši video, piemēri, eksperimenti, formulas, uzdevumi un profesionāļu pieredzes stāsti, kas noderēs arī vecākiem, palīdzot bērnam mācībās.

Svarīgi - atpūtināt acis

Mācoties no mājām, būtiski atcerēties parūpēties par acu veselību. Lai arī digitālo ierīču lietošana kā tāda redzi nebojā, ilgstoša skatīšanās ekrānā nogurdina acis. Speciālisti iesaka neaizmist par regulāru acu mirkšķināšanu, kā arī acu atpūtināšanu ik pēc 20 minūtēm, raugoties uz kādu objektu vismaz 20 metru attālumā.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Ogrē vīrietis sievietei ar galvu sit pa degunu, met ar traukiem un sper pa ribām

Ogres rajona prokuratūra cēlusi apsūdzību kādam vīrietim par fizisku un emocionālu vardarbību pret sievieti un bērnu.

Sabiedrība 14 notiesātie lūguši apžēlošanu prezidentam, Levits visus lūgumus noraidījis

Valsts prezidents Egils Levits noraidījis 14 notiesāto personu apžēlošanas lūgumus, informēja Valsts prezidenta kancelejā.

Sabiedrība Politologs: Valdības darbība ir juceklis, kaut gan eksperti vīrusu izprot labāk

Valdības lēmumi par Covid-19 ierobežojumiem ir haotiski, turklāt valdībai nākamais būtiskais pārbaudījums būs gaidāmā vakcīnu izdale, aģentūrai LETA sacīja sabiedrisko attiecību aģentūras "Mediju tilts" līdzīpašnieks, politologs Filips Rajevskis.

Sabiedrība Kurzemē vīrieši piedzeras, sāk sist taksistu un nozog taksometru

Aizvadītās nedēļas nogalē Kurzemē dzēruši vīrieši nozaguši taksometru, bet Valsts policijā (VP) par notikušo sākts kriminālprocess, informēja VP Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Lasiet arī

COVID-19 Perevoščikovs pret sejas vairogiem: Tie nesniedz tādu aizsardzību kā maskas!

Sejas aizsargus jeb vizierus nevar uzskatīt par analogiem sejas aizsargmaskām, jo tie nav tikpat efektīvi, žurnālistiem sacīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Sports Miris leģendārais argentīniešu futbolists Djego Maradona

60 gadu vecumā miris par vienu no futbola vēsturē dižākajiem spēlētājiem uzskatītais argentīnietis Djego Maradona, vēsta ārvalstu mediji.

Ekonomika Precizēta bezdarbnieku pabalsta apmēra noteikšanas kārtība daļai cilvēku

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā "Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam", tehniski precizējot daļas bezdarbnieku pabalsta apmēra noteikšanas kārtībā.