• Evija,
 • Jogita,
 • Raita
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Minimālā alga - 900 eiro uz rokas; bezmaksas medicīna. NBS aicina dienestā

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 15:34, 20.10.2020 2

Nacionālie bruņotie spēki (NBS) ir sākuši jaunu kampaņu "Esi formā", ar kuru mēģina piesaistīt jauniešus dienestam.


Avots: LETA

Kā informē Aizsardzības ministrija, ar kampaņu NBS vēlas sniegt ieskatu karavīra ikdienā un mainīt priekšstatu, ka armijā tiek uzņemti tikai fiziski ļoti izturīgi cilvēki.

"Piedāvājot stabilitāti, konkurētspējīgu atalgojumu, karjeras un izaugsmes iespējas, Sauszemes spēku mehanizētajā kājnieku brigādē Ādažos tiek gaidīti gan tie, kuriem vēl nav profesijas, gan jaunie speciālisti, kuriem ir vidējā profesionālā vai augstākā izglītība," aicina NBS.

Šodien dažu militārajā bāzē NBS komandieris Leonīds Kalniņš piedalījās kampaņas "Esi formā" atklāšanas pasākumā.

"Pieprasītās profesijās sevi var apliecināt neskaitāmos veidos, bet būt sabiedrības un valsts aizsardzības avangardā var tikai Bruņotajos spēkos," izteicies Kalniņš, uzsverot, ka būšana formā nenozīmē tikai formastērpa nēsāšanu vai labu fizisko formu: "Šis ir jautājums par vērtībām, attieksmi un dzīves filozofiju."

NBS kā sākuma algu piedāvājot 900 eiro uz rokas, kā arī apmaksā medicīnas paklpojumus - stomatologa pakalpojumus un redzes korekcijai nepieciešamo ieskaitot.

Kalniņš uzsvēris, ka NBS ir atvērti darba meklētājiem, neatkarīgi no iepriekšējas profesionālās pieredzes. NBS esot pieejamas vairāk nekā 170 specialitātes, tāpēc Kalniņš ir pārliecināts, ka "ikviens var sniegt savu ieguldījumu, apgūstot sev jaunu jomu, vai strādājot savā specialitātē, piemēram, kā automehāniķis, smagās tehnikas vadītājs, finanšu plānotājs, personāla atlases speciālists, medicīnas darbinieks, inženieris, apgādes, vai kādas citas jomas speciālists".

Pasākuma laikā sabiedrībā zināmi cilvēki, kā arī Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas studenti tiks izaicināti pārliecināties, vai viņi ir formā, izpildot atsevišķus vingrinājumus, ko ikdienā veic karavīri. Pasākums norisināsies jaunatklātā Ādažu bāzes sporta kompleksa ārtelpās.

Kalniņš šorīt TV3 vērtēja, ka NBS veiksmīgi pilda rekrutācijas plānus un vairāk pieņem cilvēkus darbā nekā no dienesta atvaļinās. Kalniņam ir sajūta, ka jaunieši arvien vairāk novērtējot NBS kā stabilu darbavietu.

Kalniņš vērtēja, ka Covid-19 izplatība nav iespaidojusi NBS kaujas gatavību, bet armija bijusi spiesta pārorganizēt daļu procesu, lai karavīrus vairāk sargātu no saslimšanas. Ārvalstu karavīriem nekādas atlaides Covid-19 drošības prasību ievērošanā netiekot dotas.

Jautāts, vai ir apsvērts, kā NBS varētu palīdzēt sabiedrībai vēl plašākas Covid-19 izplatības gadījumā, Kalniņš stāstīja, ka NBS attīstot dezinfekcijas vienības, kuru darbs gan ir vērsts uz armijas vienību apkalpošanu, ja tajās tiktu konstatēta saslimšana ar Covid-19, bet tās varot palīdzēt arī ārpus armijas.

Lasīt visus komentārus (2)

Lasiet arī

 • Supergūd 21.10.2020 23:08
  Drīz viņi no gribētājiem nevarēs atkauties.
  Ziņot redaktoram Atbildēt
 • Juris 20.10.2020 16:38
  Re kur mūsu nodokļu maksātāju nauda aiziet! Ar cik brīvu rokas kustību tiek tēŗēta naudiņa Latvijas bruņotajos spēkos. Un labākais tas, ka nekāda uzraudzība.
  Ziņot redaktoram Atbildēt
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Mediķu arodbiedrībai pārmet epidemioloģiskās drošības neievērošanu kongresā

Covid-19 nevar būt par ieganstu Satversmē garantēto pamatbrīvību nepamatotai un patvaļīgai apspiešanai, pauž Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA).

Sabiedrība Nākot policijai, narkotirgonis naudu aizskalo podā, bet tas aizdambējas (+FOTO)

Valsts policija (VP) par narkotiku nelikumīgu apriti rosinājusi apsūdzēt vairākas personas, no kurām viena policijas operācijas laikā mēģinājusi narkotikas un lielu daudzumu skaidras naudas aizskalot tualetes podā.

Sabiedrība Dienas laikā jau 10 000 paraksti, prasot atcelt masku prasību sākumskolēniem

Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" trešdien aptuveni septiņu stundu laikā savākti vairāk nekā 10 000 parakstu par aicinājumu atcelt prasību sākumskolēniem skolās lietot sejas maskas.

Sabiedrība VIDEO. Jānis Vanks: Lēnie braucēji ir būtiska problēma uz Latvijas ceļiem

"Lēnie braucēji, kas brauc būtiski zem atļautā ātruma, ir būtiska problēma uz mūsu ceļiem," RīgaTV 24 raidījumā "Uz līnijas" atzina Drošas braukšanas skolas vadītājs Jānis Vanks.

Lasiet arī

Sabiedrība ZVA: ES nevar uz laiku atļaut nereģistrētu Covid-19 vakcīnu, kā Lielbritānija

Eiropas Savienībā (ES) neeksistē analogs rīks, ar kuru varētu atļaut izmantot nereģistrētu Covid-19 vakcīnu, līdz ar to ES apmēros nav iespējams pieņemt tādu pašu lēmumu, kāds pieņemts Lielbritānijā, liecina Zāļu valsts aģentūras (ZVA) mājaslapā pieejamā informācija.

Sabiedrība Mediķu arodbiedrībai pārmet epidemioloģiskās drošības neievērošanu kongresā

Covid-19 nevar būt par ieganstu Satversmē garantēto pamatbrīvību nepamatotai un patvaļīgai apspiešanai, pauž Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA).

Pasaule Austrijā 24.decembrī - uz gadumiju - tiks atvērtas slēpošanas trases. Bet...

Austrijas valdība trešdien pavēstīja, ka viesnīcas un restorāni būs slēgti līdz 6.janvārim, un tas nozīmē, ka ārvalstu tūristi nevarēs apmeklēt valsti gadu mijas brīvdienu laikā.