• Amanda,
  • Amanta,
  • Kaiva
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Attālināts Saeimas darbs gan konstitucionāli, gan tehniski uzskatāms par atbilstošu Satversmei

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 00:40, 01.10.2020
Rīga, 30.sept., LETA. Attālināts Saeimas darbs gan konstitucionāli, gan tehniski atbilst Satversmei, nolemts Valsts prezidenta Egila Levita šodien Rīgas pilī sasauktajā konstitucionālo orgānu - Valsts prezidenta, Saeimas...
Rīga, 30.sept., LETA. Attālināts Saeimas darbs gan konstitucionāli, gan tehniski atbilst Satversmei, nolemts Valsts prezidenta Egila Levita šodien Rīgas pilī sasauktajā konstitucionālo orgānu - Valsts prezidenta, Saeimas, Ministru prezidenta, Satversmes tiesas, Augstākās tiesas - vadības sēdē.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejā, sēde sasaukta, lai pārrunātu turpmākās sadarbības principus un sēžu darba organizāciju.

Ar Valsts prezidentu šodien tikās Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK), Ministru prezidenta parlamentārā sekretāre Evika Siliņa, Satversmes tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele un Augstākās tiesas priekšsēdētājs Aigars Strupišs.

Šodien notikušajā sēdē Saeimas priekšsēdētāja informēja klātesošos par Saeimas prezidija pieņemto lēmumu turpināt parlamenta darbību attālinātā režīmā. Sēdē tika apstiprināts, ka Saeimas prezidijam ir ne tikai tiesības, bet arī pienākums, izvērtējot aktuālo epidemioloģisko situāciju, attiecīgi organizēt Saeimas darbību, pieņemot tam nepieciešamos lēmumus, akcentēja Valsts prezidenta kancelejā.

Sēdē tika pārrunāti arī sagatavošanās darbi Latvijas Satversmes simtgades svinībām 2022.gadā, vienojoties veidot institūciju kopīgu sadarbību pie Satversmes teksta iedzīvināšanas sabiedrībā, īpaši jauniešu auditorijās. Tika uzsvērts, ka jāsniedz iespēja Satversmes simtgadi piedzīvot ne tikai Rīgas, bet dažādu reģionu iedzīvotājiem.

Valsts prezidents, atzinīgi novērtējot valsts simtgades kopīgo programmu, uzsvēris, ka "bija būtiski Latvijas dibināšanai pievērst pastiprinātu uzmanību, jo tas sabiedrībā palīdzēja iedziļināt izpratni par valsts vēsturiskajiem procesiem un jēgu, nostiprinot valsts apziņu".

Pēc viņa paustā, Satversme iekļauj katra iedzīvotāja dzīvi, tāpēc ir būtiski veicināt iedzīvotāju dziļāku izpratni par valsts pamatlikumu.

Valsts prezidents sēdē izteicis pateicību Satversmes tiesas priekšsēdētājai par konstruktīvo un izcilo darbību tiesas vadībā ar vēlējumu turpināt aktīvus kontaktus ar Latviju arī kā Eiropas Savienības tiesas tiesnesei.

Sēdes dalībnieki vienojās, ka konstitucionālo orgānu vadītāju sanāksmes tiks sasauktas pēc vajadzības, bet vismaz divas reizes gadā, izvirzot izskatīšanai uzlabojamus kopējus valsts konstitucionālos jautājumus, kas sniedzas pāri viena varas atzara tiešajiem jautājumiem.

Valsts prezidenta un likumdošanas varu, izpildvaru un tiesu varu īstenojošo valsts konstitucionālo orgānu vadītāju pirmā kopsēde notika 2020.gada 23.martā, un tajā pieņemtie "Valsts konstitucionālo orgānu darbības pamatprincipi ārkārtējā situācijā" sekmēja vienotu un pārdomātu valsts rīcību Covid-19 izraisītās ārkārtējās situācijas pārvarēšanai.

Valsts kancelejā uzsvēra, ka pirmā sēde apliecināja, ka šādas sēdes ir nepieciešamas, lai konstitucionālo orgānu vadītāji varētu apspriest vienotai valsts politikai aktuālus jautājumus un darīt zināmu savu kopīgo nostāju par iespējamiem risinājumiem.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība 90% Latvijas skolēnu ir iebildumi pret izglītības procesu skolās. Lūk, kādi!

Vairums jeb 90% Latvijas skolēnu uzskata, ka izglītība skolās ir pārāk teorētiska, un tie vēlētos lielāku mācību satura sasaisti ar reālo dzīvi, atklāj izglītības organizācijas "Junior Achievement Latvia" veiktā aptauja.

Sabiedrība Sinoptiķi nākuši klajā ar laika prognozi visai nedēļai. Vai būs jāsalst?

Gaisa temperatūra šonedēļ Latvijā saglabāsies vairākus grādus virs oktobra beigu vidējā rādītāja, liecina sinoptiķu prognozes.

Sabiedrība UZMANĪBU! Rīgas autobusos un trolejbusos jauna iekāpšanas un izkāpšanas kārtība

No otrdienas, 27. oktobra, Rīgā iekāpšana un izkāpšana visos autobusu un trolejbusu maršrutos tiks organizēta tikai pa vidējām un aizmugures durvīm. Braukšanas biļešu tirdzniecība sabiedriskajā transportā patlaban netiek pārtraukta, biļetes joprojām varēs iegādāties pie vadītāja, informēja pašvaldības uzņēmumā “Rīgas satiksme”.

Sabiedrība KPV LV turpinās "razborkas": No partijas izslēgt tās valdes locekli Zīvertu

"KPV LV" valde lēmusi no partijas izslēgt tās valdes locekli, Jelgavas domes deputātu Lauri Zīvertu, informēja politiķis.

Lasiet arī

Izklaide 27 teikumi no reāliem paskaidrojumiem Ceļu policijai, kas vienkārši spridzina

Ir godīgi cilvēki un ir cilvēki, kuri raksta paskaidrojumus Ceļu policijai... Lūk, 27 pērles no paskaidrojumiem, ko nogrēkojušies autovadītāji tapinājuši tepat Latvijā.

Sabiedrība Lietussargs ir darba kārtībā? Sinoptiķi nākuši klajā ar laika prognozi otrdienai

Otrdien Latvijā saglabāsies apmācies laiks un daudzviet gaidāms neliels lietus, vairāk nokrišņu būs Kurzemē, prognozē sinoptiķi.

Pasaule Skumji! Covid-19 dēļ jau sāk atcelt pat Ziemassvētku tirdziņus

Jaunā koronavīrusa dēļ Vācijas vidienes pilsēta Erfurte šogad atcēlusi tradicionālo Ziemassvētku tirdziņu, svētdien paziņojis pilsētas mērs Andreass Bauseveins.