• Antoņina,
  • Ņina,
  • Ninona,
  • Oksana
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Parakstīts sadarbības līgums par koalīciju Rīgas domē

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 13:13, 30.09.2020

Šodien Rīgas Rātsnamā četru sarakstu pārstāvji parakstīja koalīcijas sadarbības līgumu.


Avots: LETA

Jaunajā koalīcijā darbosies "Attīstībai/Par"/"Progresīvie" (APP), "Jaunā vienotība" (JV), Nacionālā apvienība/Latvijas Reģionu apvienība (NA/LRA) un Jaunā konservatīvā partija (JKP) jeb kopumā septiņas dažādas partijas.

Koalīcijas partneri vienojās, ka Rīgas domes priekšsēdētājs būs Mārtiņš Staķis (APP), viņam būs trīs vietnieki, kas pārstāvēs pārējos koalīcijas sadarbības partnerus.

APP vadīs Finanšu un administrācijas lietu komiteju, Izglītības, kultūras un sporta komiteju, Vides un mājokļu komiteju un Sociālo jautājumu komiteju. JV vadīs Pilsētas attīstības komiteju un Satiksmes un transporta lietu komiteju.

NA/LRA pārstāvis vadīs Pilsētas īpašuma komiteju, bet JKP - Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komiteju.

Sadarbības līgums paredz, ka partneri savā starpā ievēro vispārpieņemtās ētikas normas - savstarpēju cieņu, uzticību, koleģialitāti un godprātības principus. Paredzēts, ka šīm normām jāvalda ne tikai savstarpējā sadarbībā, bet arī attiecībās ar sabiedrību, masu medijiem un opozīciju.

Līgumā rakstīts, ka Rīgas domes vadībai ar savu labo piemēru ir jārāda solidaritātes paraugs - jāmazina gan sabiedrības sašķeltība, gan plaisa starp pašvaldību un sabiedrību.

Paredzēts, ka koalīcijas partneri uzņemsies solidāru atbildību par to, lai domes lēmumi tiktu "izsmeļoši, atklāti un racionāli pamatoti un argumentēti sabiedrībai un medijiem". "Atklātība un rūpes par visu domes lēmumu izsmeļošu atspoguļošanu un izskaidrošanu ir katra domes vadības locekļa pienākums," teiks līgumā.

Vienošanās paredz, ka katram koalīcijas partnerim jāuzņemas atbildība par savu izvirzīto vadītāju atbilstību augstiem ētikas standartiem.

Domes darba rezultāti būs visu koalīcijas partneru solidāra atbildība. Lai veicinātu koalīcijas partiju frakciju sadarbību, paredzēts izveidot sadarbības padomi, kurā darbosies Rīgas domes priekšsēdētājs, trīs domes priekšsēdētāja vietnieki un divi pārstāvji no katras koalīcijas politiskā spēka frakcijas.

Sadarbības padome izskatīs jautājumus, kas ir domes kompetencē, vai arī, ja jautājuma izskatīšanu pieprasīs domes priekšsēdētājs vai kāds no koalīcijas partneriem. Sadarbības padome sanāks pirms katras Rīgas domes sēdes. To vadīs domes priekšsēdētājs, bet viņa prombūtnē - pilnvarots sadarbības padomes loceklis.

Koalīcijas sadarbības līgums nosaka, ka sadarbības padomē lēmumi par budžetu būs jāpieņem vienprātīgi. Katrai frakcijai padomē būs tik balsu, cik frakcijā deputātu. Lēmumi tiks pieņemti ar vismaz 31 pozīcijas balsi, frakcijām balsojot "par" vai "pret".

Jautājumi, kuros frakciju nostājas "par" un "pret" sadalās līdzīgi - divas frakcijas "par", divas "pret", tiks iekļauti izskatīšanai nākamajā plānotajā Sadarbības padomes sēdē. Līgumā noteikts, ka ikvienai sadarbības padomes frakcijai ir tiesības lūgt atlikt domē izskatāmo jautājumu vienu reizi, kuru tādā gadījumā pārceļ uz nākamo sēdi. Atlikto jautājumu nevarēs lūgt atlikt atkārtoti.

Ja kāds no sadarbības partneriem vai atsevišķiem frakcijas deputātiem būs izlēmis balsot citādi nekā pārējie partneri, tad par to savlaicīgi būs jāinformē sadarbības padome.

Koalīcijas partneri ir apņēmušies bez iepriekšējas saskaņošanas sadarbības padomē neiesniegt domē un neatbalstīt lēmumu projektus, kas skar Rīgas pilsētas budžetu, kā arī neierosināt un neatbalstīt deputātu pieprasījumus par domes priekšsēdētāja, priekšsēdētāja vietnieku, domes komiteju vadītāju nomaiņu. Tāpat koalīcijas partneri nedrīkstēs atbalstīt opozīcijas ierosinātu domes ārkārtas sēžu sasaukšanu.

Paralēli koalīcijas frakciju sadarbības padomei, tiks izveidota frakciju padome, kurā darbosies arī opozīcijas frakcijas.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Ļoti būtiski pasliktinoties epidemioloģiskajai situācijai, darbotos tikai pirmās nepieciešamības preču veikali un slēgtu izklaides vietas
(Pievienota 7.-20.rindkopa.) Rīga, 27.okt., LETA. Latvijai nonākot augstākajā no četrām valdības šodien atbalstītajām Covid-19 izplatības riska kategorijām, līdz ar citiem ierobežojumiem darbotos tikai pirmās nepiecieša...
Sabiedrība 20% ārvalstu studentu ir neapmierināti ar studiju pieredzi Latvijā. Kas nepatīk?

Kopumā ar studiju pieredzi Latvijā ir apmierināti 70% ārvalstu studentu, savukārt 20% ir neapmierināti, liecina Nīderlandes uzņēmuma "I-graduate" veiktā ārvalstu studējošo aptauja.

Sabiedrība KNAB plāno masīvi apkopot milzu informāciju no visiem valsts datu reģistriem

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) plāno ieviest jaunu funkciju, proti, masīvu korupcijas risku analīzi, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā šodien pastāstīja KNAB priekšnieks Jēkabs Straume.

Sabiedrība Covid-19 dēļ augstskolām attālināti būs jāstrādā līdz pat gada beigām

Lai ierobežotu Covid-19 izplatību, augstskolām daļēji attālināti jāstrādā līdz pat gada beigām, informēja Veselības ministrijā.

Lasiet arī

Sabiedrība Vēlētāju aptauja prognozē tikai trīs valdības partiju iekļūšanu Rīgas domē

Rīgas domes jaunajā sastāvā varētu iekļūt tikai trīs no piecām valdību veidojošajām un vēlēšanās startējošajām partijām, savukārt domē līdz šim jau pārstāvētajām partijām "Saskaņa" un "Gods kalpot Rīgai" varētu pievienoties arī Latvijas Krievu savienība (LKS) un Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), liecina aģentūras LETA rīcībā esošie uzņēmuma "Berg Research" jūlijā un augustā veikto tiešsaistes aptauju dati.

Sabiedrība CVK: Rīgas domes pirmie vēlēšanu rezultāti būs zināmi ap plkst.1

Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu rezultāti naktī uz 30.augustu no mazākajiem iecirkņiem varētu sākt ienākt ap plkst.1, savukārt lielāka daļa rezultātu varētu tik apkopoti ap plkst.3 vai 4, šodien preses konferencē pastāstīja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētāja Kristīne Bērziņa.

Sabiedrība Rīgas domes vēlēšanu kampaņā visvairāk iztērējušas partijas "KPV LV", GKR un JKP

Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu oficiālajā aģitācijas periodā līdz šim partijas deklarējušas 1 272 550 eiro lielas saistības, bet visvairāk iztērējušas partijas "KPV LV", "Gods kalpot Rīgai" (GKR) un Jaunā konservatīvā partija (JKP), aģentūra LETA noskaidroja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB).