• Irita,
  • Ita,
  • Lilita
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Minimālo ienākumu slieksni pārskatīs ne retāk kā reizi trijos gados

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 20:51, 30.09.2020

Minimālo ienākumu slieksni pārskatīs ne retāk kā reizi trijos gados, trešdien valdības ārkārtas sēdē vienojās ministri.Skatot Labklājības ministrijas (LM) pieteiktos ar 2021.gada budžetu saistītos likumprojektus, finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) pauda bažas par LM minimālo ienākumu sliekšņa noteikšanas metodi un priekšlikumu aprēķināt šo slieksni katru gadu.

Pēc LM sniegtās informācijas, minimālie ienākumu sliekšņi turpmāk tiks noteikti procentuālā izteiksmē pret Latvijas iedzīvotāju ienākumu mediānu, kas 2018.gadā bija 544,41 eiro, tādējādi 2021.gadā minimālo ienākumu slieksnis no līdzšinējiem 64 eiro sasniegs 109 eiro. LM rosināja minimālos ienākumu sliekšņus automātiski pārskatīt katru gadu.

Finanšu ministrijas (FM) valsts sekretāre Baiba Bāne neatbalstīja priekšlikumu, ka minimālo ienākumu sliekšņi katru gadu tiktu pārskatīti automātiski, bet gan LM katru gadu šo sliekšņu pārskatīšana būtu jāpiedāvā kā prioritārais pasākums budžeta diskusiju gaitā.

Tieslietu ministrijas (TM) valsts sekretāra vietniece tiesību politikas jautājumos Laila Medina piebilda, ka, izpildot Satversmes spriedumu, tomēr būtu jāparedz pienākums regulāri pārskatīt minimālos ienākumu sliekšņus.

Pēc viņas teiktā, normatīvos vajadzētu paredzēt, ka minimālie ienākumu sliekšņi tiek indeksēti konkrētā periodā.

Ministri atbalstīja Reira priekšlikumu, ka minimālo ienākumu sliekšņi tiek pārskatīti ne retāk kā reizi trijos gados.

Jau ziņots, ka kopumā ir bijuši trīs Satversmes tiesas (ST) spriedumi, kuros pēc tiesībsarga pieteikuma par Satversmei neatbilstošu atzīsta kāda sociālā nodrošinājuma norma. ST iepriekš par neatbilstošu Satversmei atzina gan garantētā minimālā ienākuma līmeni regulējošo normu, gan sociālā nodrošinājuma pabalsta apmēru nenodarbinātām personām ar invaliditāti un senioriem. Visnesenākajā gadījumā ST par Satversmei neatbilstošu atzina vidējo ienākumu līmeni, kādu nepārsniedzot persona vai ģimene atzīstama par trūcīgu.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Lietussargs ir darba kārtībā? Sinoptiķi nākuši klajā ar laika prognozi otrdienai

Otrdien Latvijā saglabāsies apmācies laiks un daudzviet gaidāms neliels lietus, vairāk nokrišņu būs Kurzemē, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība Iespējams, vecākiem ļaus lemt, vai Covid-19 laikā bērnu sūtīt uz skolu

Tiek izsvērta iespēja ļaut vecākiem pašiem lemt, vai Covid-19 laikā bērnus sūtīt uz skolu, vienlaikus mājās palicējiem nodrošinot attālinātu mācību iespējas, šodien pēc tikšanās ar koalīcijas partneriem pauda tieslietu ministrs, Jaunās konservatīvās partijas (JKP) līderis Jānis Bordāns.

Sabiedrība TET lieki pūlas? Prokuratūru nesaista kriminālistikas firmas atzinums par Gulbi

Prokuratūrai noteikti nebūs saistošs kriminālistikas firmas atzinums par apsūdzību SIA "Tet" valdes priekšsēdētājam Jurim Gulbim un vēl četrām personām.

Sabiedrība 90% Latvijas skolēnu ir iebildumi pret izglītības procesu skolās. Lūk, kādi!

Vairums jeb 90% Latvijas skolēnu uzskata, ka izglītība skolās ir pārāk teorētiska, un tie vēlētos lielāku mācību satura sasaisti ar reālo dzīvi, atklāj izglītības organizācijas "Junior Achievement Latvia" veiktā aptauja.

Lasiet arī

Ekonomika Augustā patēriņa cenas Latvijā gada laikā samazinājušās par 0,2%

Patēriņa cenas šogad augustā salīdzinājumā ar jūliju Latvijā samazinājušās par 0,5%, bet gada laikā - šogad augustā salīdzinājumā ar 2019.gada augustu - patēriņa cenas sarukušas par 0,2%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Sabiedrība Lielākajām partijām šogad ziedojumos pārskaitīti 177 672 eiro

Lielākajām partijām šogad ziedotāji atvēlējuši 177 672 eiro, liecina aģentūras LETA apkopotā Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) informācija.

Sabiedrība Valmierā vēlas būvēt vēl vienu krematoriju

SIA "Vidzemes krematorija" Valmierā, aptuveni kilometra attālumā no esošās krematorijas, vēlas būvēt vēl vienu apbedīšanas pakalpojumu kompleksu ar krematoriju, aģentūra LETA uzzināja pilsētas pašvaldībā.