• Amanda,
  • Amanta,
  • Kaiva
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Latvija un Francija vienojas par sadarbību izglītībā un zinātnē

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 16:16, 30.09.2020 1

Francijas prezidenta Emanuela Makrona oficiālās vizītes laikā Rīgā Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) un Francijas ārlietu ministrs Žans Īvs Ledriāns parakstīja Latvijas un Francijas Rīcības plānu sadarbībai izglītībā un zinātnē 2020. līdz 2025.gadam un apstiprināja Latvijas un Francijas divu gadu laikā sasniegto progresu un prioritāros mērķus laikposmam no 2020. līdz 2022.gadam.


Avots: LETA

Latvijas un Francijas zinātniekiem būs iespēja īstenot kopīgus projektus kvantu tehnoloģiju attīstībā, kas ir ne tikai Latvijas, bet arī visas Eiropas nākotne, pēc vienošanās parakstīšanas izteicies Rinkēvičs.

Kā aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā, stiprinot Latvijas un Francijas divpusējo stratēģisko partnerību, turpmāko divu gadu laikā Latvija un Francija pastiprinās divpusējo politisko, ekonomisko un akadēmisko sadarbību visās jomās. Plāns paredz abu valstu sadarbību, strādājot pie ilgtspējīgākas un vienotākas Eiropas Savienības (ES), kā arī turpināt ciešu sadarbību Eiropas un transatlantiskās drošības labā.

Ministrijā norādīja, ka līdz ar rīcības plāna sadarbībai izglītībā un zinātnē parakstīšanu, abas puses apņēmās veicināt daudz plašāku un padziļinātāku sadarbību tādos jautājumos kā izglītības sistēmas, izglītības saturs un mācību materiāli, kā arī veicināt tiešo sadarbību starp zinātniskajām un pētnieciskajām institūcijām Latvijā un Francijā.

Abu ministru tikšanās laikā tika pārrunātas arī šā brīža drošības politikas aktualitātes, tai skaitā situācija Baltkrievijā. Tāpat abu valstu ārlietu ministri apsprieda Austrumu partnerības politiskās aktualitātes un attiecības ar Krieviju.

Sarunā par Baltkrieviju puses apmainījās viedokļiem, ka ES jāpauž stingra pozīcija par Lukašenko neleģitimitāti un jābūt vienotai arī attiecībā uz sankcijām pret Baltkrieviju. ES jādara viss, lai Lukašenko režīms atbrīvotu politieslodzītos un, cik vien tas ir iespējams, jāatbalsta Baltkrievijas pilsoniskā sabiedrība.

Ārlietu ministri padziļināti pārrunāja arī ar Krieviju saistītos stratēģiskos jautājumus un dialoga turpināšanai nepieciešamos principus.

Pārrunājot sadarbību ES jautājumos, ministrs akcentēja, ka Latvija un Francija ir sabiedrotie un līdzīgi domājošie tādās jomās kā tiesiskums, demokrātijas aizsardzība, klimats un digitālā autonomija.

Ministrijā norādīja, ka Latvija un Francija vēlas stiprāku un vienotāku ES ar tās pieaugošu lomu pasaulē. Latvijas un Francijas skatījumā klimata un digitalizācijas jautājumi saglabā nozīmīgu lomu ES ekonomikas atveseļošanās procesā.

Rinkēvičs pauda pārliecību, ka galvenie attīstības virzieni ir vienotā tirgus stiprināšana, digitālā transformācija. Tāpat ministrs uzsvēra, ka Latvija vēlas sadarboties kopīgos kvantu tehnoloģiju projektos, kas dotu būtisku ieguldījumu ES tehnoloģiskajai attīstībai.

Ministri secināja, ka ES ar savu piemēru klimata jomā jāveicina arī citu valstu un reģionu pāreja uz oglekļa neitrālu ekonomiku. Rinkēvičs akcentēja, ka Latvija pilnībā atbalsta ambiciozāku klimata mērķu izvirzīšanu 2030.gadam un ka klimata jomā abās valstīs ir līdzīgi investīciju virzieni, kā, piemēram, energoefektivitāte, enerģētika, ilgtspējīgs transports, aprites ekonomika.

Rinkēvičs pateicās Francijai par aktīvo dalību kolektīvās aizsardzības stiprināšanas pasākumos Baltijas reģionā. Savukārt Ledriāns atzīmēja, ka Francija turpinās piedalīties Latvijas un Baltijas valstu drošības nostiprināšanā. Latvija un Francija turpinās ciešu sadarbību Eiropas un transatlantiskās drošības labā, kā arī starptautiskā miera un drošības veicināšanā. Ministri akcentēja, ka abas valstis ir un būs partneri starptautiskajās operācijās, norādīja ĀM.

Lasīt visus komentārus (1)

Lasiet arī

  • Johans 30.09.2020 16:40
    ko runāja galīgi neinteresē, bet kur paliek 14 dienu karantīna, vai uz omīšu mīlētājiem tas neattiecas.
    Ziņot redaktoram Atbildēt
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība TET lieki pūlas? Prokuratūru nesaista kriminālistikas firmas atzinums par Gulbi

Prokuratūrai noteikti nebūs saistošs kriminālistikas firmas atzinums par apsūdzību SIA "Tet" valdes priekšsēdētājam Jurim Gulbim un vēl četrām personām.

Sabiedrība 90% Latvijas skolēnu ir iebildumi pret izglītības procesu skolās. Lūk, kādi!

Vairums jeb 90% Latvijas skolēnu uzskata, ka izglītība skolās ir pārāk teorētiska, un tie vēlētos lielāku mācību satura sasaisti ar reālo dzīvi, atklāj izglītības organizācijas "Junior Achievement Latvia" veiktā aptauja.

Sabiedrība Sinoptiķi nākuši klajā ar laika prognozi visai nedēļai. Vai būs jāsalst?

Gaisa temperatūra šonedēļ Latvijā saglabāsies vairākus grādus virs oktobra beigu vidējā rādītāja, liecina sinoptiķu prognozes.

Sabiedrība UZMANĪBU! Rīgas autobusos un trolejbusos jauna iekāpšanas un izkāpšanas kārtība

No otrdienas, 27. oktobra, Rīgā iekāpšana un izkāpšana visos autobusu un trolejbusu maršrutos tiks organizēta tikai pa vidējām un aizmugures durvīm. Braukšanas biļešu tirdzniecība sabiedriskajā transportā patlaban netiek pārtraukta, biļetes joprojām varēs iegādāties pie vadītāja, informēja pašvaldības uzņēmumā “Rīgas satiksme”.

Lasiet arī

Sabiedrība Šogad Rīgā slēgta viena skola

Turpinoties Rīgas pašvaldības izglītības iestāžu tīkla optimizācijai, šogad slēgta viena skola - Rīgas Lastādijas pamatskola, šodien preses konferencē informēja Rīgas domes Izglītības kultūras un sporta departamenta Izglītības pārvaldes priekšnieks Ivars Balamovskis.

Sabiedrība Vairāk nekā puse Rīgas skolu mācības organizēs klātienē

Vairāk nekā puse Rīgas skolu īstenos mācību procesa A modeli, mācības organizējot lielākoties klātienē, šodien preses konferencē informēja Rīgas domes Izglītības kultūras un sporta departamenta Izglītības pārvaldes priekšnieks Ivars Balamovskis.

Sabiedrība Paziņots par 11 izglītības iestāžu likvidāciju no nākamā mācību gada

Līdz otrdienai ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) bija saskaņota 11 izglītības iestāžu likvidācija 2020.gadā, aģentūrai LETA uzzināja ministrijā.