• Amanda,
  • Amanta,
  • Kaiva
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Mākslas un kultūras universitātes ar IZM un KM diskutēs, kā tās dēvēt jaunajā augstskolu tipoloģijā

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 02:58, 28.09.2020 1
Rīga, 28.sept., LETA. Šodien plkst.15 Kultūras ministrijas (KM), Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) un trīs mākslas un kultūras universitāšu rektori tiksies, lai diskutētu par to nosaukumu jaunajā augstāko izglītīb...
Rīga, 28.sept., LETA. Šodien plkst.15 Kultūras ministrijas (KM), Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) un trīs mākslas un kultūras universitāšu rektori tiksies, lai diskutētu par to nosaukumu jaunajā augstāko izglītības institūciju tipoloģijā, piektdien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē sacīja tās priekšsēdētājs Arvils Ašeradens (JV).

Politiķis stāstīja, ka ceturtdien saticis kultūras ministru Nauri Puntuli (NA), kurš teicis, ka vēlas paņemt pauzi attiecībā uz šo jautājumu, tāpēc piektdien komisijas deputāti nediskutēja par mākslas un kultūras universitāšu mērķiem un uzdevumiem.

Ašeradens aicināja ministriju pārstāvjus, kā arī Latvijas Mākslas akadēmijas, Latvijas Kultūras akadēmijas un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas rektorus satikties un kopīgi diskutēt, vai tās turpmāk saukt par universitātēm, augstskolām, akadēmijām vai vēl kā citādi.

"Ja mākslas un kultūras augstākās izglītības institūcijas saucam par universitātēm, tas ir jāvērtē tās pēc universitāšu kritērijiem, piemēram, tām kā minimums jāparedz trīs starptautiski atzīti zinātnes virzieni un jāspēlē pēc visiem spēles noteikumiem," teica komisijas priekšsēdētājs.

Viņš stāstīja, ka Puntulis Saeimas sēdē esot nācis klajā ar jaunu konceptu, proti, piedāvājis veidot vienu lielu mākslas universitāti. Ašeradens uzsvēra, ka līdz šim izskanējušas daudz dažādas idejas, tāpēc visu pārdomāti jāizsver.

Kā ziņots, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas deputāti otrdien lēma, ka mākslu un kultūras augstākās izglītības iestādes jaunajā tipoloģijā dēvēs par universitātēm.

Vēl iepriekšējās sēdēs politiķi vienojās par diviem augstāko izglītības iestāžu tipiem - universitātēm un lietišķo zinātņu augstskolām, savukārt otrdien deputāti diskutēja par mākslu un kultūras augstskolām.

Pēc garākām diskusijām, vai tās saukt par augstskolām, akadēmijām vai universitātēm, pieņemts lēmums tās tipoloģijā turpmāk saukt par mākslu un kultūras universitātēm.

Tā kā sēdes sākumā deputāti lēma par kritērijiem kā mākslu un kultūras augstskolām, Ašeradens uzdeva IZM, kā arī KM līdz piektdienai izvērtēt līdz tam noteiktos kritērijus un uzdevumus mākslu un kultūras augstākās izglītības iestādēm, un izvērtēt to atbilstību jaunajam tipa nosaukumam - universitātēm.

Sēdē deputāti vienojās, ka mākslu un kultūras universitāte ir augstākās izglītības, zinātnes un kultūras institūcija, kura atbilstoši augstākās izglītības standartiem īsteno bakalaura un maģistra līmeņa augstākās izglītības programmas mākslās.

Tās īsteno arī profesionālā doktora studiju programmas mākslās, savukārt zinātnes doktora studiju programmas tiek veidotas, ja augstskolu konkrētajā studiju virzienā uzrāda starptautiska līmeņa prasībām atbilstošus pētniecības rezultātus, vai arī programmas tiek veidotas sadarbībā ar universitāti. Jāuzsver, ka šī definīcija vēl var tikt precizēta, tā kā balsojums par augstskolu tipu tika pieņemts vien sēdes beigās.

Lasīt visus komentārus (1)

Lasiet arī

  • Kārlis 13.10.2020 00:52
    Varbūt likvidēt visas un nebūs problēmu. Kā likvidēja RPIVA, tā var likvidēt arī šīs. Gan jau bijušais IZ ministrs K. ŠADURSKIS pamācīs, kā to darīt.
    Ziņot redaktoram Atbildēt
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Iespējams, vecākiem ļaus lemt, vai Covid-19 laikā bērnu sūtīt uz skolu

Tiek izsvērta iespēja ļaut vecākiem pašiem lemt, vai Covid-19 laikā bērnus sūtīt uz skolu, vienlaikus mājās palicējiem nodrošinot attālinātu mācību iespējas, šodien pēc tikšanās ar koalīcijas partneriem pauda tieslietu ministrs, Jaunās konservatīvās partijas (JKP) līderis Jānis Bordāns.

Sabiedrība TET lieki pūlas? Prokuratūru nesaista kriminālistikas firmas atzinums par Gulbi

Prokuratūrai noteikti nebūs saistošs kriminālistikas firmas atzinums par apsūdzību SIA "Tet" valdes priekšsēdētājam Jurim Gulbim un vēl četrām personām.

Sabiedrība 90% Latvijas skolēnu ir iebildumi pret izglītības procesu skolās. Lūk, kādi!

Vairums jeb 90% Latvijas skolēnu uzskata, ka izglītība skolās ir pārāk teorētiska, un tie vēlētos lielāku mācību satura sasaisti ar reālo dzīvi, atklāj izglītības organizācijas "Junior Achievement Latvia" veiktā aptauja.

Sabiedrība Sinoptiķi nākuši klajā ar laika prognozi visai nedēļai. Vai būs jāsalst?

Gaisa temperatūra šonedēļ Latvijā saglabāsies vairākus grādus virs oktobra beigu vidējā rādītāja, liecina sinoptiķu prognozes.

Lasiet arī

Ekonomika Dombrovskis: Prognozes balstījās pieņēmumā, ka gada 2.pusē ierobežojumus atcels

Starptautiskajā tirdzniecībā smagākais punkts bija pavasarī, pieļāva Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētājas izpildvietnieks un Eiropas Savienības (ES) tirdzniecības komisārs Valdis Dombrovskis (JV), norādot, ka tālākais būs atkarīgs no Covid-19 pandēmijas gaitas.

Ekonomika Valstij ir nauda Covid-19 uzliesmojuma ietekmes mazināšanai, paziņo FM

Valstij ir pieejams finansējums Covid-19 uzliesmojuma ietekmes mazināšanai, norādīja Finanšu ministrijā (FM).

Izklaide 27 teikumi no reāliem paskaidrojumiem Ceļu policijai, kas vienkārši spridzina

Ir godīgi cilvēki un ir cilvēki, kuri raksta paskaidrojumus Ceļu policijai... Lūk, 27 pērles no paskaidrojumiem, ko nogrēkojušies autovadītāji tapinājuši tepat Latvijā.