• Antoņina,
  • Ņina,
  • Ninona,
  • Oksana
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Izbeigts kriminālprocess pret Kalnmeieru

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 15:14, 24.09.2020

Ģenerālprokuratūra ir izbeigusi kriminālprocesu pret bijušo ģenerālprokuroru Ēriku Kalnmeieru par neizpaužamu ziņu izpaušanu, taču tiesai ir nodota lieta pret Ģenerālprokuratūras Metodikas nodaļas virsprokurori Elitu Jurkjāni un viņas dzīvesbiedru advokātu Juri Jurkjānu, noskaidroja aģentūra LETA.


Avots: LETA

Prokuratūra iepriekš informēja, ka 10.jūlijā - vienu dienu pirms sava amata termiņa noslēguma - Kalnmeiers vairākus virsprokurorus informēja, ka pret Jelgavas prokuratūras prokurori Zinaīdu Egli sākts kriminālprocess. Starp virsprokuroriem, kas dzirdēja šo informāciju, bijusi arī Jurkjāne.

Kādu laiku pēc šīs sanāksmes Jurkāne, izmantojot publiski pieejamo informāciju, centusies pārbaudīt, vai notikusi šāda prokurora aizturēšana, taču nekonstatēja, ka šāds fakts būtu publiski zināms. Vēl pēc neilga laika Jurkjāne par šo faktu informējusi savu laulāto, kurš šo informāciju nodeva tālāk savai kolēģei.

Kad Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) saņēmis informāciju par iespējamo informācijas noplūdi, Jurkjāns tika uzaicināts uz biroju liecinieka statusā. Viņam izskaidrotas tiesības, tostarp neliecināt pret sevi vai savu laulāto, taču viņš no tām atteicies un sniedzis liecības. Pratināšanas laikā Jurkjāns esot sniedzis nepatiesu informāciju, proti, ka viņš neesot informēts par uzsākto kriminālprocesu pret prokurori un ka neesot šādu informāciju izpaudis tālāk, iepriekš skaidroja prokuratūrā.

Šodien prokuratūra paziņojumā presei raksta, ka šodien prokurore Evita Masule ir pieņēmusi lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai pret divām personām - virsprokurori par izmeklēšanas noslēpuma izpaušanu divām personām, proti, par divu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu, kas paredzēti Krimināllikuma pantā par neizpaužamu ziņu izpaušanu.

Tāpat šajā lietā apsūdzēts ir advokāts - par apzināti nepatiesas liecības sniegšanu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja lietvedībā esošajā kriminālprocesā.

Vienlaikus prokuratūra 21.septembrī pieņēmusi lēmumu par šī kriminālprocesa izbeigšanu daļā pret Kalnmeieru, jo viņa nodarījumā nav bijusi noziedzīga nodarījuma sastāva jeb objektīvās puses.

Prokuratūra paziņojumā presei raksta, ka Kalnmeiera atklātā informācija par sākto kriminālprocesu pret konkrēto prokuroru četriem Ģenerālprokuratūras virsprokuroriem un Latvijas prokuratūras pārstāvim "Eirojust" kvalificējamas kā neizpaužamas ziņas, kas nav valsts noslēpums Krimināllikuma izpratnē, taču to izpaušana nav vērtējama kā neatļauta.

Ņemot vērā, ka Kalnmeiera atklātā informācija ietvēra izmeklēšanas noslēpumu, izpaušanas pieļaujamības papildu kritērijs ir izmeklēšanas noslēpuma aizsardzība.

Vērtējot šo kritēriju, prokuratūras lēmumā norādīts, ka izmeklēšanas noslēpumam ir trīs galvenie mērķi. Atklājot informāciju par sākto kriminālprocesu pret konkrēto prokuroru piecām Ģenerālprokuratūras amatpersonām dienesta vajadzībām, nevainīguma prezumpcijas aspekts un nepieciešamību aizsargāt neatkarīga viedokļa veidošanu un lēmuma pieņemšanu tiesvedības ietvaros netiek izjaukti.

Arī trešais mērķis novērst riskus slēpt, iznīcināt vai viltot potenciālus pierādījumus, vadoties no ģenerālprokuroram tobrīd zināmajiem apstākļiem nebija apdraudēts. Tas, ka vēlāk apdraudējums tomēr radās, ir nevis informācijas atklājēja jeb Kalnmeiera, bet gan tās personas iespējamā atbildība, kura to radījusi.

11.jūlijā noslēdzās Kalnmeiera ģenerālprokurora pilnvaru termiņš, savukārt viņa vietā stājās jaunais ģenerālprokurors Juris Stukāns.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Kāds būs novembris un decembris, vai sagaidīsim sniegu? Apkopotas prognozes!

Lai gan tuvākajos mēnešos gaisa temperatūra Latvijā caurmērā būs virs klimatiskās normas, ciklonu aktivitāte prognozēta mazāka nekā pagājušajā ziemā, tādēļ bieži gaidāms mierīgs laiks, savukārt aukstuma periodos vietām iespējama stipra snigšana, liecina aģentūras LETA apkopotās prognozes.

Sabiedrība Uzņēmēji un radošie pie Saeimas protestē pret nodokļu izmaiņām (+FOTO)

Pie Saeimas trešdienas rītā apmēram 130 cilvēku piketēja pret minimālo valsts obligātās sociālās apdrošināšanas iemaksas (VSAOI) noteikšanu un priekšlikumu ierobežot mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) režīmu, novēroja aģentūra LETA.

Sabiedrība Panika? Saskaņa aicina Kariņu nekavējoties izsludināt ārkārtējo situāciju

Ņemot vērā Covid-19 straujo izplatību, partija "Saskaņa" aicina Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV) valstī izsludināt ārkārtējo situāciju.

Sabiedrība Beidziet ņirgāties par skolotājiem un vecākiem! Vladova atklāj, kas notiek skolā

Anna Vladova, Rīgas 80.vidusskolas direktore

Katru dienu, lasot ziņas, es sev jautāju: vai mūsu ministri vispār saprot, ko viņi saka? Vai viņi saprātīgi novērtē situāciju? Kad viņi paziņo, ka vecāki var izvēlēties - laist uz skolu savu bērnu vai ne, vai tiek aprēķinātas iespējamās sekas? Vai mums skolās ir papildu skolotāju komplekts? Vai arī viņi sagaida, ka skolotāji atkal, kārtējo reizi izpildīs visus Ministru kabineta norādījumus un strādās trīs maiņās (tagad viņi strādā divās maiņās)? Varbūt mums ir skolotāju rinda?

Lasiet arī

Sabiedrība KNAB piemērojis kārtējo naudas sodu Rēzeknes mēram

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) piemērojis kārtējo naudas sodu Rēzeknes mēram Aleksandram Bartaševičam (S) par interešu konflikta likuma pārkāpšanu.

Sabiedrība KNAB soda Ciblas pašvaldības amatpersonas par sev piešķirtajām prēmijām

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) administratīvi sodījis Ciblas novada pašvaldības amatpersonas par sev un radiniekiem piešķirtajām prēmijām, aģentūra LETA noskaidroja KNAB.

Sabiedrība Par naudas balvu piešķiršanu sodīti Viesītes novada pašvaldības deputāti

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) par naudas balvu piešķiršanu piemērojis naudas sodus vairākiem Viesītes novada pašvaldības deputātiem, noskaidroja aģentūra LETA.