• Amanda,
 • Amanta,
 • Kaiva
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Gobzems: "Vienīgais, ko koalīcija var izdarīt, ir "mahāties" ar lentītēm"

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 16:17, 24.09.2020 3

Saeimas deputātam Aldim Gobzemam paužot aizskarošus komentārus par citiem politiķiem, parlamenta sēdē šodien izsludināts piecu minūšu tehniskais pārtraukums.


Avots: LETA

Diskutējot par līdzekļu pārdali, kas skar augstskolu mācībspēku algas un skolēnu brīvpusdienas, Gobzems kāpa Saeimas tribīnē, kritizējot līdzšinējo brīvpusdienu un izglītības kārtību, paužot, ka tās rezultātā bērni vairs nebūšot izglītoti.

"Kad skolēniem noliek saldētās pusdienas pie durvīm, tad jūs uzdodat jautājumu, kas tur izaugs. Un tad jums liksies, ka [deputāts] Sandis Riekstiņš (JKP) ir intelekta gigants un [izglītības un zinātnes ministre Ilga] Šuplinska vispār būs, domāju, Trīszvaigžņu ordeņa kavaliere," stāstīja politiķis.

Gobzemu pārtrauca Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA), aicinot viņu neuzbrukt deputātiem personīgi. Viņa aizrādīja Gobzemam, brīdinot, ka, ja viņš atkārtoti paudīs aizskarošus komentārus par citiem deputātiem, viņam tiks atņemts vārds.

"Nepārtrauciet mani, lūdzu, Mūrnieces kundze, visu laiku," lūdza Gobzems. Mūrniece akcentēja, ka sēdes vadītājam ir tiesības pārtraukt runātāju, ja tiek lietoti ar Saeimas cieņu nesavienojami izteicieni.

"Par Saeimas cieņu nesavienojamu rīcību, atņemot brīvpusdienas skolēniem, Latvijas sabiedrībā nav cieņas Saeimai. Vienīgais, ko koalīcija var izdarīt, jūsu partija, Nacionālā apvienība, ir "mahāties" ar lentītēm," turpināja Gobzems.

Tam sekoja Gobzema mikrofona izslēgšana un tehniskā pārtraukuma izsludināšana.

Saeima šodien izskata jautājumu par līdzekļu pārdali, lai nodrošinātu finansējumu augstākās izglītības pedagogu minimālās algas paaugstināšanai. Šim mērķim valdībā iepriekš nolemts novirzīt finansējumu 383 777 eiro apmērā no ieekonomētajiem līdzekļiem, kas bija paredzēti sākumskolas skolēnu brīvpusdienu nodrošināšanai, norādīts valdības rīkojumā.

Līdzekļu ekonomija, pēc Izglītības un zinātnes ministrijas paustā, ir izveidojusies saistībā ar izglītojamo skaita samazinājumu uz 2019.gada 1.septembri, kā arī ņemot vērā, ka 2020.gada budžeta sagatavošanas procesā tika pieņemts lēmums no 2020.gada 1.janvāra brīvpusdienas no valsts budžeta finansēt 50% apmērā iepriekšējo 100% vietā.

No šī gada 1.septembra zemākā mēneša darba algas likme profesoram ir 1569 eiro, asociētajam profesoram 1256 eiro, docentam 1005 eiro, bet lektoram 805 eiro un asistentam 641 eiro. Vienlaikus algas likmes tiks paaugstinātas arī citiem augstskolu un koledžu darbiniekiem.

Opozīcijas asi kritizēja brīvpusdienām paredzēto līdzekļu pārdalīšanu citiem mērķiem, atgādinot, ka opozīcija ārkārtējās situācijas laikā aktīvi cīnījās par brīvpusdienu nodrošināšanu bērniem.

Lasīt visus komentārus (3)

Lasiet arī

 • Janis 27.09.2020 22:43
  Nu Gobzems jau ir galīgi stulbs ,es nezinu kādi idioti viņu vēl atbalsta ?
  Ziņot redaktoram Atbildēt
 • Skolnieciņš no kojām vecām 25.09.2020 08:08
  Manuprāt, tas nav godīgi, ka visi sākumklašu skolēni saņem brīvpusdienas. Skolēni nāk no ļoti dažādām ģimenēm. Par nelaimi, trūcīgie skolēni ir minoritātes savās klasēs. Pat maznodrošināto nav dikti daudz. Tie varbūt ir padsmit procenti no kopējā skolēnu skaita. Nu, Rīgas 1. ģimnāzijā un RTU inženierzinātņu vidusskolā trūcīgas personas var arī nenonākt, jo tur ir stingra atlase, tapat trūcīgo bērneļu nav privātskolās. Tas ir ļoti netaisnīgi, ka biezajiem kaut ko iedod, bet trūcīgajiem atņem! Kur ir taisnība? Ar neviltotu un zaļu skaudību, Skolnieciņš (Skauģu Skauģis) ©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-) [Latvju Skaudības Dievs] #Brīvpusdienas #TrūcīgāStatuss #Nabadzība
  Ziņot redaktoram Atbildēt
 • Skolnieciņš no kojām vecām 25.09.2020 07:55
  «Kad skolēniem noliek saldētās pusdienas pie durvīm, tad jūs uzdodat jautājumu, kas tur izaugs.» kaut arī es biju un pašlaik esmu nabadzīgs, man neviens brīvpusdienas nedod! Problēma bija birokrātiska. Ja Jūsu ģimenei pieder divi īpašumi, tad atbalsts Jums nepienākas. Manai mātei piederēja māja un bišķu zemes pie mājas, tēvam piederēja zeme pie mājas. Zemesgrāmatā tie bija divi dažādi īpašumi. Šī iemesla dēļ k*oplie sociālie darbinieki atbalstu manai ģimenei sniedza ļoti neregurāli un nepilnā apjomā. Nonākot universitātē, es nekādu žēlastību no dekanāta neizjutu. Man pat ar 8 pēc vidusskolas, nebija ne mazāko cerību uz stipendiju. Par kojām jāmaksā, par transportu jāmaksā, pusdienas universitātē maksā ap 3€. Strādāt nedrīkst, jo līdz 2. kursam palika trešdaļa budžetnieku. No 75 budžeta kadriem un dažiem maksas kadriem palika bišķīt virs 20 studentiem. Mani nebrīdināja, ka tā notiks. Studēt par inženieri, ir ļoti nepateicīgs pienākums. Nu, kaut kā no nabadzības ir jāizsitas... Ar skaudību, Skolnieciņš (Skauģu Skauģis) ©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-) (Skolnieciņš no kojām vecām)
  Ziņot redaktoram Atbildēt
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Iespējams, vecākiem ļaus lemt, vai Covid-19 laikā bērnu sūtīt uz skolu

Tiek izsvērta iespēja ļaut vecākiem pašiem lemt, vai Covid-19 laikā bērnus sūtīt uz skolu, vienlaikus mājās palicējiem nodrošinot attālinātu mācību iespējas, šodien pēc tikšanās ar koalīcijas partneriem pauda tieslietu ministrs, Jaunās konservatīvās partijas (JKP) līderis Jānis Bordāns.

Sabiedrība TET lieki pūlas? Prokuratūru nesaista kriminālistikas firmas atzinums par Gulbi

Prokuratūrai noteikti nebūs saistošs kriminālistikas firmas atzinums par apsūdzību SIA "Tet" valdes priekšsēdētājam Jurim Gulbim un vēl četrām personām.

Sabiedrība 90% Latvijas skolēnu ir iebildumi pret izglītības procesu skolās. Lūk, kādi!

Vairums jeb 90% Latvijas skolēnu uzskata, ka izglītība skolās ir pārāk teorētiska, un tie vēlētos lielāku mācību satura sasaisti ar reālo dzīvi, atklāj izglītības organizācijas "Junior Achievement Latvia" veiktā aptauja.

Sabiedrība Sinoptiķi nākuši klajā ar laika prognozi visai nedēļai. Vai būs jāsalst?

Gaisa temperatūra šonedēļ Latvijā saglabāsies vairākus grādus virs oktobra beigu vidējā rādītāja, liecina sinoptiķu prognozes.

Lasiet arī

Sabiedrība "Saskaņa" var izslēgt no partijas Dombrovski un Švecovu

"Saskaņas" valdes sēdes darba kārtībā ir iekļauts jautājums par Saeimas deputātu Vjačeslava Dombrovska (S) un Ļubovas Švecovas (S) izslēgšanu no partijas, aģentūru LETA informēja "Saskaņas" valdes loceklis un Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Valērijs Agešins.

Sabiedrība Gobzems aicina uz pulcēšanos "ielās"

Saeimas deputāts Aldis Gobzems aicinājis uz pulcēšanos "ielās" 10.oktobrī, lai cita starpā iestātos arī pret nesamērīgu nekustamā īpašuma nodokli un paustu savu pozīciju arī citos jautājumos, liecina viņa ieraksti sociālajā tīklā "Facebook".

Sabiedrība Deputāti turpinās vērtēt, vai uz laiku aizliegt bērnu adopciju uz ārvalstīm

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija šodien skatīs grozījumus likumos, kas paredz aizliegt bērnu adopciju uz ārvalstīm līdz brīdim, kad stāsies spēkā grozījumi Bērnu tiesību aizsardzības likumā un citos normatīvajos aktos.