• Antoņina,
  • Ņina,
  • Ninona,
  • Oksana
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Lielās pilsētas ar finanšu ministru spriedīs par pašvaldību finansējumu

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 02:52, 23.09.2020
Rīga, 23.sept., LETA. Latvijas Lielo pilsētu asociācija (LLPA) šodien plkst.11 tiksies ar finanšu ministru Jāni Reiru (JV), lai apspriestu būtiskākos jautājumu par pašvaldībām atvēlēto finansējumu 2021.- 2023.gadā, aģent...
Rīga, 23.sept., LETA. Latvijas Lielo pilsētu asociācija (LLPA) šodien plkst.11 tiksies ar finanšu ministru Jāni Reiru (JV), lai apspriestu būtiskākos jautājumu par pašvaldībām atvēlēto finansējumu 2021.- 2023.gadā, aģentūru LETA informēja LLPA.

Tikšanās laikā Finanšu ministrijā tiks pārrunāta nodokļu ieņēmumu prognoze laika posmam no 2021. līdz 2023.gadam, kā arī valsts budžeta dotāciju, tostarp speciālās dotācijas, apmērs pašvaldībām. 

LLPA atgādina par Satversmes tiesas sprieduma izpildi labklājības jomā, piemēram, par garantēto minimālo ienākumu un mājokļa pabalstu, kā arī sociālo garantiju palielināšana bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem. 

Tāpat pašvaldībām būs lielāki izdevumi pedagogu minimālās darba samaksas paaugstināšanai, kā arī minimālās algas palielināšanai, ja valdība pieņems atbilstošu lēmumu. 

LLPA biedrus interesē arī aktuālā informācija par plānotajām nodokļu izmaiņām saistībā ar iedzīvotāju ienākumu nodokļa (IIN) daļas samazināšanu pašvaldību budžetā par 5%. Tāpat plānots saņemt finanšu ministra apliecinājumu, ka pašvaldību speciālās dotācijas apmērs 2021.gadā saglabāsies valsts vidēja termiņa budžetā apstiprinātajā 187 miljonu eiro apmērā, kā arī tiks saglabāta IIN izpildes garantija, kā tas ir bijis iepriekšējos gados.

Apspriedes dienaskārtībā ir arī aizņemšanās un galvojumu sniegšanas nosacījumi pašvaldībām. LLPA biedrus interesē, vai nākamgad saglabāsies divu veidu aizņēmumu piešķiršanas plūsma, tas ir - valsts budžeta likumā noteiktā un Covid-19 seku likvidēšanai paredzētā, jeb notiks atgriešanās pie vienotas valsts budžeta likumā noteiktās kārtības.

Tāpat plānots pārrunāt aktuālo informāciju par aizņemšanās limitu atlikumiem 2021.-2023.gadam. Pašvaldības vēlas saglabāt nosacījumu par aizņēmumiem Eiropas Savienības fondu projektiem bez obligāta pašvaldības līdzfinansējuma, bet pārējām aktivitātēm nenoteikt konkrētus ierobežojošus mērķus. Tā vietā FM aicināta noteikt 25% pašvaldības budžeta līdzfinansējumu pārējiem investīciju projektiem, kas atbilst pašvaldības attīstības programmas investīciju plānam.

LLPA biedri uzklausīs arī FM viedokli par Eiropas atveseļošanas un noturības mehānisma plāna īstenošanu Latvijā. LLPA vēlas noskaidrot FM redzējumu par finansējuma apjomu, kas 2021.gadā varētu tikt novirzīts pašvaldībām prioritārajiem virzieniem, un arī tā sadales un īstenošanas kārtību.

Kā ziņots, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) Latvijas Pašvaldību savienībai (LPS) paudis apņēmību rast risinājumu, lai, veicot izmaiņas nodokļu sistēmā, nesamazinātos pašvaldību budžeti, aģentūrai LETA apgalvoja LPS priekšsēdis Gints Kaminskis.

Otrdien pēc valdības sēdes Ministru prezidents mediju pārstāvjiem atzina, ka viņa mērķis ir turpināt sarunas ar LPS un atrast veidu, kā valdība varētu panākt pretī pašvaldībām. "Ir dažādi instrumenti, kā to darīt, bet galvenais ir sadarbība," pauda Kariņš.

Savukārt finanšu ministrs pēc otrdienas tikšanās ar pašvaldību savienības pārstāvjiem norādīja, ka puses nonākušas pie lēmuma turpināt sadarboties.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Linkaits: Ar budžetā paredzēto nākamgad varēs atjaunot tikai divus ceļu

Nākamgad ar valsts budžetā paredzēto finansējumu piecu miljonu eiro apmērā varēs atjaunot tikai divus reģionālos ceļus, Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" sacīja satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP).

Sabiedrība Rīgā skolas var mācīt attālināti 5.-6. klases; arī vecāki var to izvēlēties paši

Rīgas vispārējās izglītības iestādes varēs rīkot attālinātas mācības 5.–6. klasēm, preses konferencē informēja Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis.

Sabiedrība Kāds būs novembris un decembris, vai sagaidīsim sniegu? Apkopotas prognozes!

Lai gan tuvākajos mēnešos gaisa temperatūra Latvijā caurmērā būs virs klimatiskās normas, ciklonu aktivitāte prognozēta mazāka nekā pagājušajā ziemā, tādēļ bieži gaidāms mierīgs laiks, savukārt aukstuma periodos vietām iespējama stipra snigšana, liecina aģentūras LETA apkopotās prognozes.

Sabiedrība Uzņēmēji un radošie pie Saeimas protestē pret nodokļu izmaiņām (+FOTO)

Pie Saeimas trešdienas rītā apmēram 130 cilvēku piketēja pret minimālo valsts obligātās sociālās apdrošināšanas iemaksas (VSAOI) noteikšanu un priekšlikumu ierobežot mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) režīmu, novēroja aģentūra LETA.

Lasiet arī

Sabiedrība Armija piedāvā 1000 vakanču Ādažos. 900 eiro uz rokas var saņemt uzreiz!

Patlaban Sauszemes spēku Mehanizētajā kājnieku brigādē Ādažos ir pieejamas brīvas darbavietas līdz pat 1000 Latvijas pilsoņu 170 dažādās specialitātēs, informēja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļā.

Sabiedrība Linkaits: Ar budžetā paredzēto nākamgad varēs atjaunot tikai divus ceļu

Nākamgad ar valsts budžetā paredzēto finansējumu piecu miljonu eiro apmērā varēs atjaunot tikai divus reģionālos ceļus, Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" sacīja satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP).

Pasaule Melburna svin! Pēc 112 dienām beigusies viena no pasaulē ilgākajām karantīnām

Austrālijas otrā lielākā pilsēta Melburna trešdien svinēja iziešanu no 112 dienas ilgas karantīnas, kas šajā pilsētā tika ieviesta, lai palēninātu jaunā koronavīrusa izplatīšanos.