• Antoņina,
  • Ņina,
  • Ninona,
  • Oksana
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Ģimenei izmaksās 30 000 eiro par ugunsdzēsēja izraisītu traģisku avāriju

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 16:16, 22.09.2020

Valdība šodien nolēma no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķirt 32 850 eiro Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam (VUGD), lai izpildītu tiesas spriedumu par morālā kaitējuma kompensācijas izmaksu kādai ģimenei, kura ugunsdzēsēja izraisītā avārijā zaudēja vecākus.


Avots: LETA

2015.gada 13.janvāra rītā Ķeguma novadā, uz Daugavpils šosejas, notika sadursme starp VUGD piederošo kravas speciālo ugunsdzēsēju transportlīdzekli "Renault Kerax" un pretimbraucošo vieglo automašīnu "Opel". Glābēju auto tobrīd bija devies uz izsaukumu, jo bija saņemta informācija, ka apledojuša ceļa seguma dēļ automašīnas ir ieslīdējušas grāvī.

Sadursmes rezultātā ugunsdzēsēju transportlīdzeklis uzgāzies virsū "Opel" un tā rezultātā dzīvību zaudējuši automašīnā sēdošo prasītāju vecāki.

Par avārijas izraisīšanu prokuratūra uzrādīja apsūdzību VUGD automašīnas vadītājam.

No Valsts tiesu ekspertīžu biroja eksperta atzinuma izriet, ka, ņemot vērā automobiļa riepu konstrukciju un stāvokli, automobiļa konstrukcijas īpatnības un ceļa apledojumu, "Renault" vadītājam bija tehniska iespēja braukt ar tādu ātrumu, lai nerastos sānslīde. "Renault" vadītājam nodrošinot kontroli pār transportlīdzekļa vadāmību un neiebraucot pretējā braukšanas joslā, transportlīdzekļu sadursme nebūtu notikusi.

Savukārt "Opel" vadītājam nebija tehniskas iespējas novērst sadursmi ar ugunsdzēsēju auto, secinājuši eksperti.

2016.gada 15.septembrī ģimene cēla prasību Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesā pret Latvijas valsti VUGD personā par morālā kaitējuma piedziņu. Prasītāji lūdza piedzīt atlīdzinājumu par morālo kaitējumu abiem prasītājiem kopā 60 000 eiro apmērā. VUGD prasību neatzina.

Ar Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesas 2019.gada 29.novembra spriedumu prasība tika apmierināta. Tiesa nosprieda noteikt prasītājiem atlīdzinājumu par morālo kaitējumu kopumā 60 000 eiro apmērā.

Rīgas apgabaltiesa kā apelācijas instance nolēma abiem prasītājiem noteikt mazāku atlīdzinājumu par morālo kaitējumu - kopumā 30 000 eiro apmērā. Tāpat apelācijas instances tiesa noteica, ka VUGD katram prasītājam jāapmaksā ar lietas vešanu saistītie izdevumi 1425 eiro apmērā. Apelācijas instances tiesas lēmums tika pieņemts jūnijā un stājies spēkā 10.jūlijā.

Avārijas krimināllietā jau stājies spēkā tiesas spriedums, ar kuru VUGD automašīnas vadītājs atzīts par vainīgu ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanā, pārkāpjot Ceļu satiksmes noteikumu un citas prasības. Tiesa viņam piemēroja brīvības atņemšanu uz vienu gadu nosacīti ar pārbaudes laiku uz vienu gadu.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība LIZDA prasa amatpersonām skaidrot "nekvalitatīvas reformas izglītībā"; varētu prasīt Šuplinskas demisiju
Rīga, 27.okt., LETA. Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) ārkārtas valdes sēdē nolēmusi par "sasteigtajām un nekvalitatīvajām reformām izglītībā" prasīt skaidrojumus Ministru prezidentam Krišj...
Sabiedrība Ļoti būtiski pasliktinoties epidemioloģiskajai situācijai, darbotos tikai pirmās nepieciešamības preču veikali un slēgtu izklaides vietas
(Pievienota 7.-20.rindkopa.) Rīga, 27.okt., LETA. Latvijai nonākot augstākajā no četrām valdības šodien atbalstītajām Covid-19 izplatības riska kategorijām, līdz ar citiem ierobežojumiem darbotos tikai pirmās nepiecieša...
Sabiedrība 20% ārvalstu studentu ir neapmierināti ar studiju pieredzi Latvijā. Kas nepatīk?

Kopumā ar studiju pieredzi Latvijā ir apmierināti 70% ārvalstu studentu, savukārt 20% ir neapmierināti, liecina Nīderlandes uzņēmuma "I-graduate" veiktā ārvalstu studējošo aptauja.

Sabiedrība KNAB plāno masīvi apkopot milzu informāciju no visiem valsts datu reģistriem

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) plāno ieviest jaunu funkciju, proti, masīvu korupcijas risku analīzi, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā šodien pastāstīja KNAB priekšnieks Jēkabs Straume.

Lasiet arī

Sabiedrība Tiesa bez Vaškeviča klātbūtnes turpinās skatīt viņa krimināllietu

Šī gada 15.septembrī plkst.13.30 Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa turpinās skatīt kukuļdošanā apsūdzētā bijušā Muitas kriminālpārvaldes vadītāja Vladimira Vaškeviča krimināllietu, kas tiks skatīta bez paša apsūdzētā klātbūtnes jeb "in absentia", aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Sabiedrība Satversmes tiesa atļauj mācīties krievu valodā privātajās augstskolās

Satversmes tiesa (ST) ir atzinusi par Satversmei neatbilstošu normu, kas prasa privāto augstskolu un koledžu studiju programmas īstenot valsts valodā.

Sabiedrība Tiesā nodotas divas krimināllietas par vardarbību bērnu slimnīcā "Ainaži"

Prokuratūra nodevusi Vidzemes rajona tiesai divas krimināllietas pret diviem slimnīcas darbiniekiem par vardarbību bērnu psihoneiroloģiskajā slimnīcā "Ainaži", noskaidroja aģentūra LETA.