• Mariss,
  • Matīss,
  • Modris
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Kokins neizslēdz iespēju, ka likumā atļautais tuvākais datums jaunās Rīgas domes pirmās sēdes sasaukšanai varētu būt 29.septembris

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 00:49, 16.09.2020
Rīga, 15.sept., LETA. Ja Administratīvās apgabaltiesas noteiktais neapzīmogoto aplokšņu balsu pieskaitīšanas process ritēs raiti, likumā atļautais tuvākais datums jaunās Rīgas domes pirmās sēdes sasaukšanai, iespējams, v...
Rīga, 15.sept., LETA. Ja Administratīvās apgabaltiesas noteiktais neapzīmogoto aplokšņu balsu pieskaitīšanas process ritēs raiti, likumā atļautais tuvākais datums jaunās Rīgas domes pirmās sēdes sasaukšanai, iespējams, varētu būt 29.septembris.

Šādu iespēju aģentūrai LETA neizslēdza Rīgas pilsētas Vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Juris Kokins, atbildot uz jautājumu par attiecīgo datumu. Tomēr Kokins arī norādīja, ka pašreizējā situācijā atturas prognozēt konkrētu sēdes datumu, kamēr vēl nav notikusi tiesas uzdotā balsu pieskaitīšana, apstiprināti gaidāmie jaunie rezultāti un veiktas pārējās normatīvajos aktos uzdotās procedūras. Reizē viņš uzsvēra, ka Rīgas Vēlēšanu komisija nekavēsies ar sēdes sasaukšanu.

No Kokina paustā secināms, ka, ja pēc 17.septembra vakarā gaidāmās neapzīmogoto aplokšņu zīmju rezultātu pieskaitīšanas Rīgas pilsētas Vēlēšanu komisija jaunos rezultātus varēs apstiprināt 18.septembrī, tad 29.septembris varētu būt pirmā diena, kad likums ļautu sasaukt domes pirmo sēdi.

Tomēr pašlaik nav droši nav zināms, kurā diena būs pirmais likumā atļautais datums Rīgas domes sēdes sasaukšanai, jo tas varētu būt atkarīgs gan no tā, kad Rīgas pilsētas Vēlēšanu komisija varēs lemt par rezultātu apstiprināšanu, gan no tā, kā tieši tiks rēķināta likuma norma, ka sēde sasaucama ne agrāk kā desmit dienas pēc rezultātu paziņošanas, gan, iespējams, citiem aspektiem. Tāpat saskaņā ar likumu sēde sasaucama ne vēlāk kā 20 dienas pēc rezultātu paziņošanas, kas pie iepriekš minētajiem nosacījumiem nozīmētu, ka, iespējams, sēdi būs jāsasauc ne vēlāk kā 8.oktobrī.

"Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumā" noteikts, ka ne agrāk kā desmit dienas un ne vēlāk kā 20 dienas pēc vēlēšanu rezultātu paziņošanas republikas pilsētas vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs uzaicina jaunievēlētos deputātus uz pirmo domes sēdi. Kokins norādīja, ka Rīgas domes pirmā sēde tiks sasaukta saskaņā ar šo normu.

Vaicāts par citu normu likumā, kas gadījumā, ja tiesa nebūtu grozījusi vēlēšanu komisijas lēmumu par vēlēšanu rezultātu apstiprināšanu, ļautu sēdi sasaukt agrāk, Kokins akcentēja, ka tiesa ir atcēlusi Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) lēmumu, līdz ar to ir grozīts vēlēšanu komisijas lēmums un šī norma nav piemērojama. Rīgas Vēlēšanu komisijas vadītājs uzsvēra, ka ir jāievēro likuma nosacījumi, jo, ja tiktu lemts par Rīgas domes sēdes sasaukšanu agrāk, nekā likumā paredzēts, šādu lēmumu arī varētu apstrīdēt tiesā.

Tiesas un CVK uzdoto neapzīmogoto aplokšņu zīmju pieskaitīšanu rezultātiem paredzēts organizēt 17.septembrī pēc ierastā darba laika. Kokins vērsa uzmanību, ka vēlēšanu iecirkņu darbiniekiem tiesiskās attiecības ar Rīgas Vēlēšanu komisiju ir beigušās un ka viņi pašlaik strādā citos darbos. Lai veiktu neapzīmogoto aplokšņu zīmju pieskaitīšanu rezultātiem, trīs vēlēšanu iecirkņu komisijām katrai jābūt kvorumam. Lai būtu lielāka drošība, ka uz balsu skaitīšanu ieradīsies kvorumam nepieciešamais vēlēšanu iecirkņu darbinieku skaits, balsu pieskaitīšana tiek organizēta nevis 16., bet 17.septembrī, skaidroja Rīgas Vēlēšanu komisijas vadītājs.

Tāpat jāņem vērā, ka balsu skaitīšana ir tehniski jāsagatavo, uzstādot datortehniku un nodrošinot nepieciešamās datorprogrammas darbību, norādīja Kokins, kurš pieļāva, ka balsu skaitīšana varētu ilgt līdz pusnaktij. Galīgie vēlēšanu rezultāti, ņemot vērā pieskaitītās balsis, varētu būt zināmi nākamajā dienā, 18.septembrī. Vaicāts, vai vēlēšanu rezultāti varētu būt pieejami piemēram, 18.septembrī plkst.1 vai 2 naktī, Rīgas Vēlēšanu komisijas vadītājs pauda, ka nevar to solīt. Kad rezultāti būs apkopoti, tie tiks publicēti CVK uzturētajā mājaslapā.

Kā ziņots, CVK šodien nolēma, ka Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās neapzīmogoto aplokšņu zīmju pieskaitīšana rezultātiem trīs Rīgas vēlēšanu iecirkņos jāveic līdz ceturtdienai, 17.septembrim. Paredzēts, ka balsu skaitīšana notiks Rīgas Kongresu namā un tai varēs sekot līdzi mediju pārstāvji, kā arī līdz diviem pārstāvjiem no katra kandidātu saraksta.

Šāds lēmums pieņemts atbilstoši Administratīvās apgabaltiesas spriedumam, kurā uzdots veikt Rīgas domes vēlēšanu balsu pārskaitīšanu trīs Rīgas vēlēšanu iecirkņos, pieskaitot šajos iecirkņos par nederīgām atzītās vēlēšanu aploksnes.

Pēc neapzīmogoto aplokšņu zīmju pieskaitīšanas rezultātiem Rīgas pilsētas Vēlēšanu komisijai un tās priekšsēdētājam Jurim Kokinam būtu jālemj par Rīgas domes pirmās sēdes sasaukšanu 21.septembrī plkst.10, šādu viedokli CVK komisijas sēdē pauda CVK loceklis Valdis Verners.

CVK priekšsēdētāja Kristīne Bērziņa aģentūrai LETA pēc sēdes norādīja, ka juristiem atšķiras viedokļi, cik ilgā laikā pēc Rīgas Vēlēšanu komisijas gaidāmā lēmuma par rezultātu apstiprināšanu jāsanāk jaunievēlētajai Rīgas domei. CVK vadītāja norādīja, ka juristi, ar kuriem CVK konsultējas, uzskata, ka pirmā domes sēde būs jāsauc ne agrāk kā desmit dienas un ne vēlāk kā 20 dienas pēc vēlēšanu rezultātu gaidāmās paziņošanas. Bērziņa atzina, ka Rīgas Vēlēšanu komisija nepieciešamības gadījumā šajā jautājumā var konsultēties ar Rīgas domes un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas juristiem.

CVK pārstāve Laura Zaharova aģentūru LETA informēja, ka pēc balsu pārskaitīšanas Rīgas pilsētas vēlēšanu komisijai būs jāpieņem jauns lēmums par Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu rezultātu apstiprināšanu. Minētais lēmums nebūs apstrīdams, jo tas tiks pieņemts atbilstoši tiesas spriedumam. Šo lēmumu arī nevarēs pārsūdzēt tiesā, aģentūrai LETA pavēstīja Administratīvajā apgabaltiesā.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Arī deputāte Evija Papule nolēmusi pamest Saskaņas Saeimas frakciju

Arī Saeimas deputāte Evija Papule nolēmusi pamest partijas "Saskaņa" frakciju, to politiķe raksta sociālajā tīklā "Facebook".

Sabiedrība Ideāli būtu, ar mediķiem vienoties par mazāku algu pieaugumu, paziņo Viņķele

Optimāli būtu, ja ar mediķiem varētu vienoties par mazāku algu pieaugumu, to Latvijas Televīzijas raidījumam "de facto" norādīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Sabiedrība Policija brīdina: Aktivizējušies GPS un monitoru iekārtu zagļi no tehnikas

16.septembrī Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja darbinieki sadarbībā ar vairākām VP struktūrvienībām aizdomās par sērijveida globālo pozicionēšanas sistēmu (GPS) un monitoru iekārtu zādzībām no lauksaimniecības tehnikas Zemgalē aizturēja divus vīriešus, kuriem piemērots drošības līdzeklis - apcietinājums.

Sabiedrība Atklāts Rebenoka slepkavības lietā cietušais; viņam - smagi miesas bojājumi

Advokāta Pāvela Rebenoka slepkavības lietā cietis viņa biznesa partneris Ingus Balandins, apstiprināja Rebenoka kolēģis, jurists Mārtiņš Krieķis.

Lasiet arī

Sabiedrība Visi gribam kā Ādažos! Daudzbērnu ģimenēm izmaksās pabalstu par katru bērnu

Ādažu novadā daudzbērnu ģimenes var pieteikties ikgadējam pabalstam, ziņo pašvaldība.

Pasaule Nopludināti FinCEN dokumenti: Pasaulē lielāko banku aizdomīgie darījumi

No ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas tīkla (FinCEN) nopludinātie dokumenti atklājuši, kā vairākas no pasaulē lielākajām bankām pieļāvušas, ka noziedznieki veic netīras naudas darījumus un krievu oligarhi izmanto banku pakalpojumus, lai izvairītos no sankcijām.

Sabiedrība Arī deputāte Evija Papule nolēmusi pamest Saskaņas Saeimas frakciju

Arī Saeimas deputāte Evija Papule nolēmusi pamest partijas "Saskaņa" frakciju, to politiķe raksta sociālajā tīklā "Facebook".