• Mihails,
  • Miķelis,
  • Miks,
  • Mikus
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Kas tas tāds?! Plāno ieviest ugunsdrošības stāvokļa pašdeklarēšanās sistēmu

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 19:22, 15.08.2020 1

Nākotnē Latvijā iecerēts ieviest ugunsdrošības stāvokļa pašdeklarēšanās sistēmu, izriet no Iekšlietu ministrijas (IeM) sagatavotā informatīvā ziņojuma, kas tiks skatīts 18.augusta valdības sēdē.


Avots: Facebook

IeM ziņojumā norādīts, ka pašdeklarēšanas sistēma ir paredzēta kā integrēta ugunsdrošības stāvokļa novērtējuma un ugunsdrošības pārbaužu plānošanas analītiska atbalsta informācijas sistēma. Pašdeklarēšanas sistēmas izmantošanas mērķis ir ugunsdrošības stāvokļa novērtējuma veikšana atkarībā no normatīvajos aktos noteikto ugunsdrošības prasību izpildes, kā arī ugunsdrošības pārbaužu plānošanas procesa nodrošināšana.

Pašdeklarēšanas sistēmā tiks uzkrātas ziņas, piemēram, par objektu atbildīgajām personām, to iesniegtajām ugunsdrošības deklarācijām un deklarēto ugunsdrošības stāvokļa novērtējumu attiecīgajā objektā, kā arī informācija par pārbaudāmo objektu prioritātēm. Ziņas sistēmai tiešsaistes datu pārraides režīmā sniegs objektu atbildīgās personas, kurām saskaņā ar normatīvajiem aktiem tiks noteikts tiesisks pienākums deklarēt ugunsdrošības stāvokli attiecīgajā objektā. Attiecīgo objektu atbildīgās personas tiks definētas, izstrādājot nepieciešamos normatīvos aktus, lai izveidotu šādu valsts informācijas sistēmu.

Indikatīvi prognozējams, ka objektu atbildīgo personu skaits, kas lietos Pašdeklarēšanas sistēmu, pārsniegs 50 000. Paredzams, ka Pašdeklarēšanas sistēma darbotos tiešsaistes datu pārraides režīmā, izmantojot interneta risinājumu, līdz ar to Pašdeklarēšanas sistēmas izmantošanai nebūs nepieciešami speciāli informācijas tehnoloģiju risinājumi, tādējādi pieņemts, ka objektu atbildīgajām personām administratīvās izmaksas, kas rodas gada laikā, Pašdeklarēšanas sistēmā, deklarējot ugunsdrošības prasību izpildi, nepārsniegs 2000 eiro. Fiziskās personas, kas neveic komercdarbību, varēs brīvprātīgi reģistrēties Pašdeklarēšanas sistēmā un iesniegt ugunsdrošības deklarāciju, līdz ar to atsevišķi administratīvās izmaksas fiziskām personām netiek vērtētas.

Ziņas no Pašdeklarēšanas sistēmas tiešsaistes datu pārraides režīmā varēs saņemt VUGD amatpersonas un objektu atbildīgās personas. Objektu atbildīgo personu Pašdeklarēšanas sistēmas saskarnei tiks nodrošināta funkcionalitāte, kas saistīta ar ugunsdrošības deklarācijas veidlapas ģenerēšanu, aizpildīšanu, ugunsdrošības stāvokļa novērtējumu un paziņojumu saņemšanu, kā arī tiek paredzēta ierobežota statistikas un meklēšanas funkcionalitāte, jo Pašdeklarēšanas sistēma nav plānota kā publiski pieejama valsts informācijas sistēma un iesniegtās ugunsdrošības deklarācijas netiks publicētas.

Personām, kurām nebūs piekļuves Pašdeklarēsanas sistēmai, ziņas no minētās informācijas sistēmas varēs saņemt rakstiskā veidā kā atbildi uz pieprasījumu vai iesniegumu, ja personai ir subjektīvas tiesības saņemt pieprasīto informāciju.

Paredzams, ka Pašdeklarēšanas sistēmas ieviešana notiks sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, kas uztur valsts pārvaldes pakalpojumu portālu "latvija.lv", jo indikatīvi tiek paredzēts, ka ugunsdrošības deklarācija tiks integrēta valsts pārvaldes pakalpojumu portāla tīmekļvietnē "www.latvija.lv" sadaļā "Valsts institūciju pārbaudes".

Paredzēts, ka līdz 2023.gada 30.novembrim Ministru kabinetā tiks iesniegts jauns likumprojekts par ugunsdrošību un ugunsdzēsību, savukārt, augstāk paredzētais Ministru kabineta noteikumu projekts izsludināšanai Valsts sekretāru sanāksmē tiks iesniegts, kad likumprojekts Saeimā tiks izskatīts otrā lasījumā. Kad likumprojektu Saeimā izskatīs trešā lasījumā paredzētais Ministru kabineta noteikumu projektu tiks virzīts izskatīšanai Ministru kabinetā.

Kopā ar pašdeklarēšanās sistēmu iecerēts ieviest Uzraudzības darba organizēšanas sistēmu (UDOS). Tā ir paredzēta kā vairāku savstarpēji saistītu informācijas sistēmu integrēta pārvaldības sistēma, kas pieejama valsts ugunsdrošības darbā iesaistītajām VUGD amatpersonām efektīvākai valsts ugunsdrošības darba organizēšanai, vadībai un kontrolei. UDOS izmantošanas mērķis būtu nepieciešamās informācijas aprites nodrošināšana valsts ugunsdrošības uzraudzības un civilās aizsardzības darba veikšanai.

Risinājuma ieviešanai Iekšlietu ministrijas Informācijas centram 2025.gadā indikatīvi nepieciešams papildu finansējums 736 000 eiro apmērā, kā arī risinājuma ieviešanas laikā izstrādāto informācijas sistēmu turpmākai uzturēšanai un uzlabošanai Iekšlietu ministrijas Informācijas centram indikatīvi turpmākajos gados nepieciešams papildu finansējums 50 600 eiro apmērā.

Lasīt visus komentārus (1)

Lasiet arī

  • Pirktspēja 15.08.2020 22:05
    :) Vai uz tā pamata diktatori (politisko partiju elite) drīkstēs apdrošināt par minimālo iemaksu savus iegādātos graustus uz desmit un simtreiz lielākas vērtības kompensāciju?
    Сообщить редактору Ответить
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Kā ietaupīt uz apkures rēķina ilgtermiņā

Mēdz teikt, ka skopais maksā divreiz, tāpēc, ja gribi ietaupīt ilgtermiņā, ir vērts veikt apkures sistēmas modernizāciju un parūpēties par mājokļa siltumizolāciju. Lūk, tikai daži ieteikumi! Bet vairāk vērtīgu informāciju iegūsi no 2. līdz 4. oktobrim izstādē “ComforHome 2020” Ķīpsalā.

Sabiedrība Latviju oficiālajā vizītē apmeklēs Francijas prezidents ar kundzi

Oficiālā vizītē šodien Latvijā ieradīsies Francijas prezidents Emanuels Makrons ar kundzi Brižitu Makronu, aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejā.

Sabiedrība Rācenis: Nozarei nav gana finansējuma, bet pārvirzīt atalgojumu celšanai paredzētos līdzekļus nav godīgi
Rīga, 29.sept., LETA. Veselības aprūpes nozarei Latvijā nav gana finansējuma, tomēr pārvirzīt mediķu atalgojumu palielinājumam paredzētos līdzekļus pacientu vajadzībām nav godīgi, aģentūrai LETA pauda Latvijas Jauno ārst...
Sabiedrība Vidzemē nedaudz līst, Kurzemē gaiss atdzisis līdz +4 grādiem
Rīga, 29.sept., LETA. Otrdienas rītā Vidzemē saglabājas apmācies un dūmakains laiks, daudzviet līņā, gaisa temperatūra ir +10..+13 grādi, liecina meteoroloģiskā informācija. Arī Latgales un Zemgales lielākajā daļā mākoņ...

Lasiet arī

Sabiedrība Aizdomās par narkotisko vielu lietošanu Aizkrauklē uz slimnīcu nogādā 8 skolēnus

Šī gada 28. septembrī policisti sadarbībā ar kinologu un dienesta suni veica pārbaudi vienā Aizkraukles iecirkņa apkalpojamās teritorijas izglītības iestādē. Aizdomās par narkotisko un psihotropo vielu lietošanu uz medicīnas iestādi tika nogādāti 8 skolēni.

Ekonomika Latvijas Banka samazinājusi IKP krituma prognozi šim gadam

Latvijas Banka samazinājusi Latvijas iekšzemes kopprodukta (IKP) krituma prognozi šim gadam līdz 4,7% pretstatā jūnijā prognozētajam kritumam 7,5% apmērā, otrdien pavēstīja Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes vadītājs Uldis Rutkaste.

COVID-19 Latvijas zinātnieki atklāj SARS-CoV-2 genoma analīzes rezultātus

Līdz šim Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra zinātnieki Latvijā ir atklājuši 247 dažādas SARS-CoV-2 mutācijas, tomēr vienlaikus noskaidrots, ka vīrusa mainība ir lēna - jauna mutācija rodas vidēji reizi divās nedēļās, aģentūru LETA informēja centrā.