• Mihails,
  • Miķelis,
  • Miks,
  • Mikus
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Valdība lems par ceļu satiksmes negadījumu datu uzlabošanu

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 04:41, 11.08.2020
Rīga, 11.aug., LETA. Valdība šodien lems par grozījumiem noteikumos, kas paredz nodrošināt pilnvērtīgus un salīdzināmus datus par ceļu satiksmes negadījumiem un tajos smagi ievainotajiem. Patlaban spēkā esošā noteikumu ...
Rīga, 11.aug., LETA. Valdība šodien lems par grozījumiem noteikumos, kas paredz nodrošināt pilnvērtīgus un salīdzināmus datus par ceļu satiksmes negadījumiem un tajos smagi ievainotajiem.

Patlaban spēkā esošā noteikumu redakcija paredz, ka negadījumā ievainotās personas iedala smagi ievainotās personās. Tās ir personas, kuras ārstējušās stacionārā ilgāk par 24 stundām. Savukārt viegli ievainotās personas ir cilvēki, kuriem sniegta medicīniskā palīdzība.

Tādējādi, reģistrējot datus par negadījumos Latvijā ievainotajām personām, netiek ņemta vērā negadījumos gūto ievainojumu reālā smaguma pakāpe. Šie dati nav precīzi un salīdzināmi ar citu valstu datiem, kuri tiek uzkrāti, nosakot ievainojumu smaguma pakāpi atbilstoši starptautiski pieņemtajai Maksimāli saīsinātajai traumu klasifikācijai (MAIS).

Citās Eiropas Savienības valstīs personas, kuru gūtie ievainojumi klasificēti atbilstoši MAIS pirmajai un otrajai pakāpei, tiek uzskatītas par viegli ievainotām, bet personas, kuru gūtie ievainojumi klasificēti atbilstoši MAIS trešajai līdz sestajai pakāpei, tiek uzskatītas par smagi ievainotām.

Ņemot vērā minēto grozījumi paredz precizēt negadījumā smagi ievainotās personas un viegli ievainotās personas definīciju. Minētais nozīmē, ka smagi ievainots cilvēks ir persona, kurai vissmagākais negadījumā gūtais ievainojums atbilst MAIS trešajai vai augstākai pakāpei. Savukārt viegli ievainota persona ir persona, kurai vissmagākais negadījumā gūtais ievainojums atbilst MAIS pirmajai vai otrajai pakāpei.

Grozījumi paredz, ka Valsts policija ziņas par negadījumā cietušo personu ievainojumu smaguma pakāpi saskaņā ar MAIS aktualizēs atbilstoši ārstniecības iestāžu sniegtajiem datiem.

Grozījumi arī paredz, ka Ceļu policijas reģistrā netiek reģistrēti negadījumi, par kuriem negadījumā iesaistīto transportlīdzekļu vadītāji normatīvajos aktos ceļu satiksmes jomā noteiktajā kārtībā ir vienojušies par visiem būtiskajiem negadījuma apstākļiem un par negadījumu aizpildījuši saskaņoto paziņojumu;

Tāpat grozījumi paredz noteikt, ka Valsts policija minētajā reģistrā ievadītās ziņas par negadījuma iemesliem aktualizē atbilstoši institūciju nolēmumiem lietās par pārkāpumiem ceļu satiksmes jomā;

Grozījumi arī paredz papildināt negadījumu veidu klasifikāciju ar jaunu veidu - "uzbraukums elekroskrejriteņa vadītājam" un tā skaidrojumu. Grozījumi paredz, ka tas ir negadījums, kurā transportlīdzeklis uzbrauc skrejriteņa vadītājam, vai arī skrejriteņa vadītājs pats uzbrauc citam kustībā esošam transportlīdzeklim.

Šāda norma nepieciešama, jo pēdējā laikā Latvijā, līdzīgi kā citās Eiropas valstīs, populāri ir kļuvuši elektroskrejriteņi. Palielinoties elektroskrejriteņu skaitam, pieauguši arī riski satiksmes drošībai.

Ņemot vērā, ka Saeimā vēl nav pieņemti saistītie grozījumi Pacientu tiesību likumā paredzēts, ka negadījumos cietušo personu ievainojumu smaguma pakāpes reģistrēšana saskaņā ar MAIS, stāsies spēkā 2021.gada augustā.

Ņemot vērā, ka Saeimā vēl nav pieņemti saistītie grozījumi Ceļu satiksmes likumā, paredzēts, ka izmaiņas negadījumu veidu klasifikācijā stāsies spēkā vienlaikus ar grozījumiem minētajā likumā, kas noteiks elektroskrejriteņa izmantošanu ceļu satiksmē.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Kā ietaupīt uz apkures rēķina ilgtermiņā

Mēdz teikt, ka skopais maksā divreiz, tāpēc, ja gribi ietaupīt ilgtermiņā, ir vērts veikt apkures sistēmas modernizāciju un parūpēties par mājokļa siltumizolāciju. Lūk, tikai daži ieteikumi! Bet vairāk vērtīgu informāciju iegūsi no 2. līdz 4. oktobrim izstādē “ComforHome 2020” Ķīpsalā.

Sabiedrība Latviju oficiālajā vizītē apmeklēs Francijas prezidents ar kundzi

Oficiālā vizītē šodien Latvijā ieradīsies Francijas prezidents Emanuels Makrons ar kundzi Brižitu Makronu, aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejā.

Sabiedrība Rācenis: Nozarei nav gana finansējuma, bet pārvirzīt atalgojumu celšanai paredzētos līdzekļus nav godīgi
Rīga, 29.sept., LETA. Veselības aprūpes nozarei Latvijā nav gana finansējuma, tomēr pārvirzīt mediķu atalgojumu palielinājumam paredzētos līdzekļus pacientu vajadzībām nav godīgi, aģentūrai LETA pauda Latvijas Jauno ārst...
Sabiedrība Vidzemē nedaudz līst, Kurzemē gaiss atdzisis līdz +4 grādiem
Rīga, 29.sept., LETA. Otrdienas rītā Vidzemē saglabājas apmācies un dūmakains laiks, daudzviet līņā, gaisa temperatūra ir +10..+13 grādi, liecina meteoroloģiskā informācija. Arī Latgales un Zemgales lielākajā daļā mākoņ...

Lasiet arī

Sabiedrība Aizdomās par narkotisko vielu lietošanu Aizkrauklē uz slimnīcu nogādā 8 skolēnus

Šī gada 28. septembrī policisti sadarbībā ar kinologu un dienesta suni veica pārbaudi vienā Aizkraukles iecirkņa apkalpojamās teritorijas izglītības iestādē. Aizdomās par narkotisko un psihotropo vielu lietošanu uz medicīnas iestādi tika nogādāti 8 skolēni.

Ekonomika Latvijas Banka samazinājusi IKP krituma prognozi šim gadam

Latvijas Banka samazinājusi Latvijas iekšzemes kopprodukta (IKP) krituma prognozi šim gadam līdz 4,7% pretstatā jūnijā prognozētajam kritumam 7,5% apmērā, otrdien pavēstīja Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes vadītājs Uldis Rutkaste.

COVID-19 Latvijas zinātnieki atklāj SARS-CoV-2 genoma analīzes rezultātus

Līdz šim Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra zinātnieki Latvijā ir atklājuši 247 dažādas SARS-CoV-2 mutācijas, tomēr vienlaikus noskaidrots, ka vīrusa mainība ir lēna - jauna mutācija rodas vidēji reizi divās nedēļās, aģentūru LETA informēja centrā.