• Mihails,
  • Miķelis,
  • Miks,
  • Mikus
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


"ABLV Bank" likvidators: Banka tiesībsargājošajām iestādēm nepieciešamo informāciju var nodot arī ērtākā veidā, nekā kratīšanās

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 06:49, 07.08.2020
Rīga, 7.aug., LETA. Likvidējamā "ABLV Bank" tiesībsargājošajām iestādēm nepieciešamo informāciju var nodot arī ērtākā veidā, nekā kratīšanās, intervijā aģentūrai LETA sacīja bankas likvidators Andris Kovaļčuks. Viņš nor...
Rīga, 7.aug., LETA. Likvidējamā "ABLV Bank" tiesībsargājošajām iestādēm nepieciešamo informāciju var nodot arī ērtākā veidā, nekā kratīšanās, intervijā aģentūrai LETA sacīja bankas likvidators Andris Kovaļčuks.

Viņš norādīja, ka tiesībsargājošo iestāžu veiktās procesuālās darbības bankas likvidācijas procesu tiešā veidā neietekmē, jo šīs izmeklējošās darbības netiek veiktas par likvidāciju, bet gan par notikumiem pirms likvidācijas. "Taču emocionāli tas, protams, ietekmē. Skaidrs, ka nekāds prieks nerodas, ja darba diena tiek pārtraukta ar šādu viesu ierašanos. Kolektīvā mēs šo emocionālo nospiedumu jūtam vēl vairākas nedēļas pēc tam," pauda Kovaļčuks.

Viņš arī atzīmēja, banka būtībā tiesībsargājošo iestāžu pārstāvjiem izsniedz to pašu informāciju, kura tiek izsniegta pēc rakstiskiem pieprasījumiem. "Mainījās tikai tas, ka šajā gadījumā informācijas saņēmēji stāvēja mums tepat blakām," piebilda bankas likvidators. 

Jautāts, vai tiek sagaidīts, ka šādas kratīšanas varētu notikt arī turpmāk, Kovaļčuks atbildēja :"Es to labāk gribētu nesagaidīt".

Viņš arī norādīja, ka banka tiesībsargājošajām iestādēm nepieciešamo informāciju var izsniegt pēc pieprasījuma, kas ir ērtāks veids, nekā kratīšanas. 

"Esmu pārliecināts, ka mēs to [nepieciešamo informāciju] varam nodot arī vienkāršākā un visiem ērtākā veidā. Pietiek ar pieprasījumu, kā tas arī notiek lielākajā daļā gadījumu. Ja mērām visu informācijas apmēru, kas šo divu likvidācijas gadu laikā ir izsniegts, tad apjoms, kas ir izsniegts pēc pieprasījumiem, ir neizmērojami lielāks, nekā tas, kas iegūts šādās kratīšanās. Es arī neesmu pārliecināts, cik šī ierašanās birojā ir efektīvs veids darbā ar mūsdienu bankām, jo visa informācija ir elektroniska un glabājas bankas sistēmās. Uz galda jau nekas nestāv. Informāciju var iegūt tikai no datubāzēm un to tāpat var izdarīt tikai tie cilvēki, kuri ar šīm sistēmām strādā, nevis kāds no malas," sacīja Kovaļčuks.

Jautāts, vai tiesībsargājošo iestāžu vizītēs ir izņemti, piemēram, kādi datu nesēji, kas pēc tam apgrūtina darbu, bankas likvidators atbildēja noliedzoši. "Tā kā mēs tiesībsargājošajām institūcijām informāciju vienmēr esam gatavojuši paši, tad esam spējuši arī konstruktīvi vienoties, ka arī mums tā pati informācija paliek. Mēs neesam redzējuši policijas vēlmi kaut kā apgrūtināt mūsu darbu," teica Kovaļčuks.

Viņš arī atzina, ka sadarbība ar tiesībsargājošajām iestādēm notiek visu laiku un arī notiks, kamēr netiks rastas atbildes uz jautājumiem, kas īsti bija pamatā ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas tīkla (FinCEN) paziņojumiem. "Līdz tam ne Latvijas institūcijas var aizmirst šo lietu, ne mēs, jo arī mums ir svarīgi, lai visas izmeklējošās darbības tiek veiktas līdz galam un ir skaidrs, kas ir noticis. Strādāšana spekulāciju gaisotnē nepalīdz nevienam," pauda Kovaļčuks, piebilstot, ka pieteikumus policijai, noskaidrot FinCEN pārmetumus, rakstīja pati banka, un tas notika vēl 2018.gada februārī.

Tajā pašā laikā jautāts, cik liela summa "ABLV Bank" klientu līdzekļu pašlaik ir iesaldēti kā iespējami noziedzīgi iegūti līdzekļi, Kovaļčuks norādīja, ka šādu informāciju nevar atklāt.

Viņš arī atzīmēja, ka naudas līdzekļu iesaldēšana ir tikai viens solis darbību ķēdē ar visaugstāko šaubu līmeni. "Lai līdzekļus iesaldētu, pietiek ar diezgan vāju juridisko pamatojumu. Tas arī ir normāli, jo iesaldēšanas jēga ir uz laiku līdz 50 dienām apturēt līdzekļu kustību, lai dotu laiku Finanšu izlūkošanas dienestam (FID) novērtēt, kas notiek. Attiecīgi, vai nu aizdomas tiek kliedētas un nauda atbrīvota, vai nu tiek gūti spēcīgāki pierādījumi un iesaistīta policija. Līdz ar to daudz svarīgāk būs tas, cik lielas summas izies visu ceļu līdz tiesai," teica Kovaļčuks.

Bankas likvidators piebilda, ka jau tagad ir redzams, ka ne visām summām, kuras ir iesaldētas, tālāk tiek uzlikts arests, un ne visas summas, kurām piemērots arests, tiek nodotas izskatīšanai tiesā. "Šajos divos gados mēs esam redzējuši gan summas, kuras tiek atbrīvotas pēc iesaldēšanas, gan summas, kuras tiek atbrīvotas pēc aresta piemērošanas. Tiesas procesi vēl nav bijuši. Lai tiešām pavilktu svītru un pateiktu, kas te īsti bija noticis, būs nepieciešams pagaidīt, lai visas institūcijas izdara savu darbu," sacīja Kovaļčuks.

Pilnu interviju lasiet: https://leta.lv/plus/DA17394D-8A1E-4C43-9D41-1F3611937020/

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Aizdomās par narkotisko vielu lietošanu Aizkrauklē uz slimnīcu nogādā 8 skolēnus

Šī gada 28. septembrī policisti sadarbībā ar kinologu un dienesta suni veica pārbaudi vienā Aizkraukles iecirkņa apkalpojamās teritorijas izglītības iestādē. Aizdomās par narkotisko un psihotropo vielu lietošanu uz medicīnas iestādi tika nogādāti 8 skolēni.

Sabiedrība Skaidros, vai "Latvenergo" darījumos bijusi labvēlīga attieksme pret Martinsonu

AS "Latvenergo" padome nolēmusi sākt pārbaudi, vai uzņēmumam pēdējos gados ir bijusi labvēlīga attieksme pret uzņēmēju Māri Martinsonu, kā arī ar viņu saistītiem uzņēmumiem un personām, aģentūrai LETA pavēstīja "Latvenergo" padomes priekšsēdētājs Ivars Golsts. Vienlaikus, neitralitātes nodrošināšanai, "Latvenergo" valdes priekšsēdētājs Āris Žīgurs līdz 30.oktobrim dosies ikgadējā atvaļinājumā.

Sabiedrība Kā ietaupīt uz apkures rēķina ilgtermiņā

Mēdz teikt, ka skopais maksā divreiz, tāpēc, ja gribi ietaupīt ilgtermiņā, ir vērts veikt apkures sistēmas modernizāciju un parūpēties par mājokļa siltumizolāciju. Lūk, tikai daži ieteikumi! Bet vairāk vērtīgu informāciju iegūsi no 2. līdz 4. oktobrim izstādē “ComforHome 2020” Ķīpsalā.

Sabiedrība Latviju oficiālajā vizītē apmeklēs Francijas prezidents ar kundzi

Oficiālā vizītē šodien Latvijā ieradīsies Francijas prezidents Emanuels Makrons ar kundzi Brižitu Makronu, aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejā.

Lasiet arī

Sabiedrība Rīt Latvijā atkal būs silts laiks

Trešdienas, 30.septembra, rītā gaisa temperatūra Latvijā pazemināsies līdz +2..+9 grādiem, prognozē sinoptiķi.

COVID-19 Arī Covid-19 slimnieku kontaktpersonas karantīnā varēs pavadīt tikai 10 dienas

Valdība šodien nolēma Covid-19 slimnieku kontaktpersonām samazināt mājas karantīnas ilgumu no 14 līdz desmit dienām, ja ne agrāk kā desmitajā dienā pēc kontakta ar infekcijas avotu veiktais Covid-19 tests ir negatīvs.

Sabiedrība Kas šogad jāzina par pensiju indeksāciju

Latvijā katru gadu rudenī – 1. oktobrī - tiek pārskatīts pensiju apmērs, veicot pensiju indeksāciju. To nosaka likums “Par valsts pensijām”. Kas tad ir pensiju indeksācija? Pensiju indeksācijas mērķis ir nodrošināt piešķirto pensiju aizsardzību pret pirktspējas krišanos un panākt to vērtības nezaudēšanu. Jautājumi, kas skar pensijas, ir ļoti jutīgi un ne vienmēr vienkārši saprotami. Tāpēc Labklājības ministrija sagatavojusi atbildes uz visbiežāk uzdotajiem jautājumiem par šo tematu.