• Lāsma,
  • Zanda,
  • Zandis
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Par interešu konfliktu soda Latgales ceļu policisti

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 10:12, 06.08.2020

Apelācijas instances tiesa atstājusi negrozītu naudas sodu un liegumu ieņemt amatu Latgales ceļu policistei, kura, būdama interešu konflikta situācijā, nelikumīgi piedalījās ar pašas brāli saistīta ceļu satiksmes negadījuma apstākļu noskaidrošanā.


Avots: LETA

31.jūlijā stājies spēkā Latgales apgabaltiesas spriedums, ar kuru atstāts negrozīts KNAB lēmums administratīvi sodīt Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas vecāko inspektori Jeļenu Kozeri par amatpersonas amata funkciju īstenošanu interešu konflikta situācijā attiecībā uz radinieku, kā arī citu amatpersonu ietekmēšanu, aģentūru LETA informēja KNAB.

2019.gada 21.novembrī KNAB pieņēma lēmumu administratīvi sodīt Kozeri, kura 2018.gada 5.novembrī notikušā ceļu satiksmes negadījuma apstākļu noskaidrošanā un fiksēšanā pārkāpa likumu "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā".

KNAB konstatēja, ka Kozere savā brīvajā laikā saņēma zvanu par satiksmes negadījumu, kurā iesaistīts viņas brālis. Pēc zvana saņemšanas vecākā inspektore devās uz negadījuma vietu, kur aktīvi piedalījās negadījuma apstākļu noskaidrošanā un fiksēšanā, diktējot tekstu, ko radiniekam rakstīt paskaidrojumā, un veicot nekorektu alkohola koncentrācijas noteikšanas pārbaudi.

Papildus Kozere pieņēma pārējo negadījumā iesaistīto personu paskaidrojumus, kā arī veica citas darbības un deva norādes policistiem, kas piedalījās negadījuma apstākļu noskaidrošanā.

Par interešu konflikta pārkāpumu KNAB piemēroja Kozerei 350 eiro naudas sodu, kā arī papildsodu - liegumu divus gadus ieņemt noteiktus valsts amatpersonas amatus. Sodītā amatpersona KNAB lēmumu pārsūdzēja Daugavpils tiesā, kas Kozeres pārsūdzību apmierināja daļā, atceļot amatu ieņemšanas liegumu.

Abas puses tiesas spriedumu pārsūdzēja Latgales apgabaltiesā, kas pilnībā atstāja spēkā KNAB pieņemto lēmumu. Apelācijas instances tiesa norādījusi, ka "Kozere ar savām darbībām ne tikai degradēja valsts policijas prestižu un darbu, bet arī citiem valsts policijas darbiniekiem ir radījusi paļāvību, ka par tik būtiskiem pārkāpumiem tiesa aprobežojas ar naudas sodu".

KNAB priekšnieka vietniece izmeklēšanas darbību jautājumos Ineta Cīrule norāda, ka KNAB pieņemtais lēmums un tiesas spriedums ir nepārprotams atgādinājums ikvienai amatpersonai izmantot tai uzticētās pilnvaras godprātīgā un taisnīgā veidā.

Gadījumi, kad amatpersonas pilnvaras krustojas ar personīgajām interesēm un radu un draugu būšanu, nav pieņemami un ir sodāmi ar pilnu likuma bardzību - gan naudas sodu, gan terminētu liegumu ieņemt noteiktus amatus, norāda Cīrule, piebilstot, ka tikai nepārprotami disciplinējoši mēri var kalpot kā mācība gan pašiem pārkāpējiem, gan citām amatpersonām.

Latgales apgabaltiesas 29.jūlija spriedums nav pārsūdzams un stājies spēkā 31.jūlijā.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Rīgas ZOO nonākuši tīģeri, Grevi zebras, Garneta galago un mundžaks (+FOTO)

Pirms nedēļas Rīgas Zooloģiskajā dārza ekspozīcijā nonākušas Grevi zebras, Garneta galago un Ķīnas mundžaks, kas līdz šim zoodārzā pastāvīgi nebija apskatāmi, informēja Rīgas Zooloģiskā dārza informācijas dienests. Arī divi Amūras tīģeri.

Sabiedrība Valsts kontrole izskaidro, kāpēc pret vecuma pensiju saņējiem rīkojas netaisnīgi

Izdienas pensiju politika Latvijā nav sakārtota, tā neatbilst pensiju politikas būtībai un ir netaisnīga pret vecuma pensiju saņēmējiem, revīzijā par valsts saimnieciskā gada pārskatu secinājusi Valsts kontrole (VK), kas aplēsusi, ka desmit gadu laikā izdienas pensijām izmaksājamā summa gandrīz dubultojusies un augusi par 32,5 miljoniem eiro.

Sabiedrība Latvijas debesis pārklājusi dūmaka. Bet kāds laiks gaidāms piektdien?

Ceturtdien Latvijas debesis klāj dūmaka - mākoņu augstumā ir liels daudzums suspendētu cieto daļiņu jeb putekļu, kas daļēji aiztur saules starus un pasauli iekrāso viegli dzeltenīgos toņos, liecina meteoroloģiskā informācija.

Sabiedrība IZM tērētie līdzekļi attālināto mācību nodrošināšanai neesot lietoti ekonomiski

Nav pietiekamas pārliecības, vai Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) rīcība ar valsts budžeta līdzekļiem attālinātā mācību procesa nodrošināšanā visos gadījumos ir bijusi ekonomiska un efektīva, revīzijā par attālinātā mācību procesa nodrošināšanu ārkārtējās situācijas laikā secinājusi Valsts kontrole (VK).

Lasiet arī

Sabiedrība Ķekavā pusaudzis nodedzinājis celtniecības vagoniņu. Kas viņam prātā?

Valsts policija aizturējusi pusaudzi par celtniecības vagoniņa nodedzināšanu Ķekavā, aģentūru LETA informēja Valsts policija.

Sabiedrība Covid-19 skar arī Dinamo ceturtdienas pretiniekus Minskas hokejistus

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komandā Minskas "Dinamo", ierodoties Latvijā uz cīņu ceturtdien ar Rīgas "Dinamo", vairākiem komandas dalībniekiem konstatēta saslimšana ar Covid-19, ziņots Minskas kluba tīmekļa vietnē.

Sabiedrība Covid-19 dēļ Kuldīgas 2.vidusskolā mācības 2 nedēļas notiks attālināti

Covid-19 izplatības dēļ Kuldīgas 2.vidusskolā mācības divas nedēļas notiks attālināti, noskaidroja aģentūrai LETA.