• Genoveva,
  • Madara
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


PVD: Āfrikas cūku mēri šogad mežacūkām lielākoties konstatē Kurzemes pusē

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 11:44, 01.08.2020

Āfrikas cūku mēri šogad mežacūkām Latvijā lielākoties konstatē Kurzemes pusē, lai gan tas joprojām tiek atklāts arī citos Latvijas reģionos, liecina informācija Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) mājaslapā.


Avots: LETA

Dienestā norāda, lai arī Āfrikas cūku mēra vīruss nav bīstams cilvēkiem, slimības izplatīšanās novēršanas nolūkā cilvēki aicināti ievērot piesardzības pasākumus un neaiztikt atrastos mežacūku līķus, kā arī nomazgāt apavus pēc atgriešanās mājās.

PVD arī vērš uzmanību, ka mežacūku līķos ilgstoši saglabājas inficēt spējīgs Āfrikas cūku mēra vīruss, tāpēc līķi kalpo par slimības rezervuāru dabā. Viens no efektīviem pasākumiem mežacūku populācijas atveseļošanai ir aktīva līķu meklēšana un iznīcināšana. Papildus tam mežacūkas jāmedī, lai nepieļautu to populācijas pieaugumu.

Minētā kontekstā PVD joprojām aicina ikvienu ogotāju, sēņotāju, mednieku, darba veicēju, sportotāju vai dabā gājēju par atrastu beigtu mežacūku ziņot dienesta teritoriālajai struktūrvienībai vai vietējai pašvaldībai, kuras teritorijā mežacūka atrasta.

PVD par atrastajām beigtajām mežacūkām var informēt pa tālruni 29394696. Atradējiem uz šo numuru tālākai saziņai jāpaziņo savu kontaktinformāciju, kā arī, izmantojot "WhatsApp" aplikāciju, jāpievieno fotogrāfijas un jānosūta GPS koordinātes.

Dienestā atgādināja, ka 23 eiro un 10 centu samaksu jeb 30 eiro pirms iedzīvotāju ienākuma nodokļa nomaksas saņems ikviens ziņotājs, kura sniegtā informācija ar precīzi uzrādītu beigtās mežacūkas atrašanās vietu apstiprināsies. Samaksa tiks veikta ar pārskaitījumu nākamā mēneša laikā. Attiecīgās izmaksas sedz Āfrikas cūku mēra apkarošanas programmas, kuru līdzfinansē Eiropas Komisija.

PVD inspektori no mežacūkas līķa paņems paraugu laboratoriskai izmeklēšanai uz Āfrikas cūku mēri un, sadarbībā ar pašvaldību, organizēs mežacūkas līķa savākšanu un iznīcināšanu.

LETA jau vēstīja, ka Āfrikas cūku mērisLatvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, un mājas cūku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks.

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Saeima: Beirūtas traģēdija Latvijā neatkartosies

Nav pamata bažām, ka Latvijā par drošības jautājumiem atbildīgās iestādes būtu ko palaidušas garām amonija nitrāta glabātavu uzraudzībā, aģentūrai LETA sacīja Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Juris Rancāns (JKP).

Sabiedrība Rīgas peldvietās ūdens turpina uzsilt

Aizvadītajā diennaktī vairākās Rīgas oficiālajās peldvietās ūdens ir kļuvis par vienu vai diviem grādiem siltāks, bet Vakarbuļļos un Vecāķos tā temperatūra palikusi nemainīga, liecina Rīgas pašvaldības apkopotā informācija.

Sabiedrība Latvijā arī balso Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās

Latvijā dzīvojošie Baltkrievijas pilsoņi šodien var piedalīties kaimiņvalsts prezidenta vēlēšanās, no plkst.8 līdz plkst.20 dodoties balsot uz iecirkņiem Rīgā vai Daugavpilī, bet Liepājā un Ventspilī būs nodrošināta izbraukuma balsošana, noskaidroja aģentūra LETA.

Sabiedrība Gada laikā iedzīvotāju apmierinātība ar dzīvi palikusi teju nemainīga

Gada laikā iedzīvotāju apmierinātība ar savu dzīvi palikusi teju nemainīga, liecina pētījumu aģentūras SKDS veiktās aptaujas dati.

Lasiet arī

Pasaule Baltkrievijas prezidenta vēlēšanu dēļ pie vēstniecības Rīgā izveidojusies rinda

Šodien interese par nobalsošanu Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās Rīgā ir augstāka nekā iepriekšējās balsošanas dienās un pie Baltkrievijas vēstniecības Rīgā ir izveidojusies rinda, aģentūrai LETA pastāstīja vēstniecībā.

Sabiedrība Kopmītņu kaislības: vīrietis piekauts, jo skaļi klausījās mūziku

Vidzemes rajona tiesa piespriedusi naudas sodu trīs minimālo mēnešalgu jeb 1290 eiro apmērā kādam vīrietim par kopmītņu biedra piekaušanu, jo viņš savā dzimšanas dienā kopmītņu istabiņā skaļi klausījās mūziku.

Pasaule Baltkrievijā aizturēti septiņi Tihanovskas vēlēšanu štāba pārstāvji

Baltkrievijā aizturēti septiņi prezidenta amata kandidātes, opozicionāres Svetlanas Tihanovskas vēlēšanu štāba pārstāvji, svētdien pavēstīja Tihanovskas preses sekretāre Anna Krasuļina.