• Genoveva,
 • Madara
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


19 gados piedzima septītais bērns... Un tā ir skumjā realitāte tepat Rīgā!

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
lat.bb.lv 12:07, 29.07.2020 13

Kamēr daudzas Eiropas valstis, tostarp arī Igaunija, noteiktām sociālām grupām apmaksā kontracepciju, pie mums šis jautājums iesprūdis darba grupās un ierēdņu sanāksmēs, vēsta izdevums "Mājas Viesis".Sociālā darbiniece Dace Augustiņa šajā kontekstā izdevumam atklājusi šokējošu stāstu:

"Atnāk uz sociālo dienestu 19 gadus veca mamma, kurai tikko piedzimis septītais bērniņš, skatās manī tukšām acīm, fiziski un garīgi izsmelta, un cer uz palīdzību."

Pirmais bērns meitenei nācis pasaulē 12 gadu vecumā, pāris gadu viņa dzemdējusi divas reizes. Astotā atvase nesekoja, jo sociālais dienests palīdzēja ar kontracepcijas implantu - efektīvu ilgas iedarbības līdzekli, kas ne visām pa kabatai, jo maksā ap 200 eiro.

Astoņu gadu darbā Rīgas pašvaldībā ar šo problēmu Augustiņai nācies saskarties vai ik dienas.

"Esmu vai sausu muti izrunājusi, ka ir vajadzīga kontracepcijas kompensēšana - un ne tikai nepilngadīgajām, bet arī sievietēm ar garīga rakstura traucējumiem, sociālā riska klientēm, atkarīgajām personām un, vēlams, arī maznodrošinātām personām," sociālā darbiniece nosauc, kam, viņasprāt, valstij jāpalīdz ar kontracepcijas līdzekļiem.

Un kaut gan pirms pāris gadiem ar Ministru kabineta rīkojumu tika apstiprināts mātes un bērna veselības uzlabošanas plāns 2018.-2020. gadam, kurā pirmo reizi Latvijas veselības aprūpes vēsturē paredzēts kompensēt ģimenes plānošanas metodes sievietēm, kas atrodas sociālās atstumtības riska grupās, apņemšanās pagaidām iestrēgusi tikai uz papīra.

Arī divās sanāksmēs ar valsts un pašvaldību iestāžu, profesionālo asociāciju un biedrības "Papardes zieds" pārstāvju piedalīšanos, jo dalībnieki nespēja vienoties par konkrētām sociālajām grupām, kurām būtu jāpiešķir valsts apmaksāta kontracepcija. Trešā sapulce neesot notikusi, jo uznāca kovids...

Lasīt visus komentārus (13)

Lasiet arī

 • Korektors 02.08.2020 14:12
  Tur cilvēkam ir garīga rakstura traucējumi.. un atbildīgajām iestādēm vienkārši ir jāveic konkrētās personas sterilizācija.. pluss kur ir tēviņi? Elementāri noskaidrot.. ja pilngadīgie, arī sterilizēt.. lai nevairojas..
  Сообщить редактору Ответить
 • 777 02.08.2020 10:31
  Pie trešā bērna nepilngadigai ieteiktu sterilizāciju, pretejā gadījumā ar šo problēmu galā netiks.
  Сообщить редактору Ответить
 • ome 01.08.2020 17:14
  kur ir tas tēviiņš kurš 12 gad. bērnam pagādāja bērnu ? Vai turpina dzīvot laimīgi brīvībā ?
  Сообщить редактору Ответить
 • Interesanti 01.08.2020 14:41
  vai tā 19-gadīgā 7 bērnu "māmulīte" citu kaut ko arī prot darīt?
  Сообщить редактору Ответить
 • vards 31.07.2020 12:10
  Pārtrauciet maucību sludināšanu pamatskolā, tas stāvokli uzlabos. Tagad meitene, kura nav jāta līdz 12 gadu vecumam jau skaitās trula vecmeita.
  Сообщить редактору Ответить
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Saeima: Beirūtas traģēdija Latvijā neatkartosies

Nav pamata bažām, ka Latvijā par drošības jautājumiem atbildīgās iestādes būtu ko palaidušas garām amonija nitrāta glabātavu uzraudzībā, aģentūrai LETA sacīja Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Juris Rancāns (JKP).

Sabiedrība Rīgas peldvietās ūdens turpina uzsilt

Aizvadītajā diennaktī vairākās Rīgas oficiālajās peldvietās ūdens ir kļuvis par vienu vai diviem grādiem siltāks, bet Vakarbuļļos un Vecāķos tā temperatūra palikusi nemainīga, liecina Rīgas pašvaldības apkopotā informācija.

Sabiedrība Latvijā arī balso Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās

Latvijā dzīvojošie Baltkrievijas pilsoņi šodien var piedalīties kaimiņvalsts prezidenta vēlēšanās, no plkst.8 līdz plkst.20 dodoties balsot uz iecirkņiem Rīgā vai Daugavpilī, bet Liepājā un Ventspilī būs nodrošināta izbraukuma balsošana, noskaidroja aģentūra LETA.

Sabiedrība Gada laikā iedzīvotāju apmierinātība ar dzīvi palikusi teju nemainīga

Gada laikā iedzīvotāju apmierinātība ar savu dzīvi palikusi teju nemainīga, liecina pētījumu aģentūras SKDS veiktās aptaujas dati.

Lasiet arī

Pasaule Baltkrievijas prezidenta vēlēšanu dēļ pie vēstniecības Rīgā izveidojusies rinda

Šodien interese par nobalsošanu Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās Rīgā ir augstāka nekā iepriekšējās balsošanas dienās un pie Baltkrievijas vēstniecības Rīgā ir izveidojusies rinda, aģentūrai LETA pastāstīja vēstniecībā.

Sabiedrība Kopmītņu kaislības: vīrietis piekauts, jo skaļi klausījās mūziku

Vidzemes rajona tiesa piespriedusi naudas sodu trīs minimālo mēnešalgu jeb 1290 eiro apmērā kādam vīrietim par kopmītņu biedra piekaušanu, jo viņš savā dzimšanas dienā kopmītņu istabiņā skaļi klausījās mūziku.

Pasaule Baltkrievijā aizturēti septiņi Tihanovskas vēlēšanu štāba pārstāvji

Baltkrievijā aizturēti septiņi prezidenta amata kandidātes, opozicionāres Svetlanas Tihanovskas vēlēšanu štāba pārstāvji, svētdien pavēstīja Tihanovskas preses sekretāre Anna Krasuļina.