• Genoveva,
  • Madara
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


RTU ir gatavi jauno mācību semestri sākt attālinātā režīmā

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 14:02, 16.07.2020

Ja būs nepieciešams, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) ir gatava jauno mācību semestri sākt attālinātā režīmā, klātienē organizējot daļu laboratorijas darbu, aģentūrai LETA apgalvoja RTU Starptautiskās sadarbības un ārzemju studentu departamenta direktors Igors Tipāns.


Avots: LETA

RTU pārstāvis skaidroja, ka stāvoklis patlaban ir ļoti neskaidrs, tomēr nepieciešamības gadījumā universitāte ir apņēmusies turpināt nodrošināt studiju procesu attālinātā režīmā. Klātienē varētu tikt rīkota daļa laboratorijas darbu un praktiskie darbi, jo tos neklātienē esot ļoti grūti īstenot.

Runājot par ārvalstu studentiem, Tipāns stāstīja, ka universitāte pagaidām vēro, kas Eiropas Savienībā notiks ar robežām ar trešajām valstīm. Kamēr robežas būs ciet, RTU plāno mācības noturēt attālināti.

Tipāns uzsvēra, ka bieži trešajām valstīm šīs mācības attālināti neesot pieļaujamas, jo to valstu Izglītības un zinātnes ministrijas to nepieļauj. Tāpat viņš akcentēja, ka ir trešās valstis, kas prasa, lai students Eiropā studētu pilna laika klātienes studijās, citādi viņus iesauc obligātajā karadienestā.

"Attālinātās mācības nav īsti tas, ko ārzemju studenti vēlās, jo viņi grib izbaudīt to Eiropas pieredzi. Ja būs jāpiedāvā attālinātas mācības, studentu skaits no trešajām valstīm varētu samazināties," uzskata Tipāns, uzsverot, ka īpaši tas varētu būt gaidāms inženierzinātņu programmās, kur ir svarīgas konsultācijas un tieša sadarbība.

Vienlaikus RTU pārstāvis minēja, ka liela daļa studentu no trešajām valstīm tā arī neaizbrauca mājās, kad sākās ārkārtējā situācija, bet palika Latvijā un turpina studijas. Tipāns arī minēja, ka šogad RTU gaidot lielu studentu grupu no Francijas, tāpēc universitātē uzmanīgi seko līdzi informācijai par robežām un kumulatīvajiem rādītājiem, lai ieceļojušajiem studentiem nebūtu jāievēro pašizolācija.

Galīgais lēmums par studiju gada norisi būs gaidāms vēlāk, vērojot kopējo situāciju Eiropā, atklāja Tipāns.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Saeima: Beirūtas traģēdija Latvijā neatkartosies

Nav pamata bažām, ka Latvijā par drošības jautājumiem atbildīgās iestādes būtu ko palaidušas garām amonija nitrāta glabātavu uzraudzībā, aģentūrai LETA sacīja Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Juris Rancāns (JKP).

Sabiedrība Rīgas peldvietās ūdens turpina uzsilt

Aizvadītajā diennaktī vairākās Rīgas oficiālajās peldvietās ūdens ir kļuvis par vienu vai diviem grādiem siltāks, bet Vakarbuļļos un Vecāķos tā temperatūra palikusi nemainīga, liecina Rīgas pašvaldības apkopotā informācija.

Sabiedrība Latvijā arī balso Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās

Latvijā dzīvojošie Baltkrievijas pilsoņi šodien var piedalīties kaimiņvalsts prezidenta vēlēšanās, no plkst.8 līdz plkst.20 dodoties balsot uz iecirkņiem Rīgā vai Daugavpilī, bet Liepājā un Ventspilī būs nodrošināta izbraukuma balsošana, noskaidroja aģentūra LETA.

Sabiedrība Gada laikā iedzīvotāju apmierinātība ar dzīvi palikusi teju nemainīga

Gada laikā iedzīvotāju apmierinātība ar savu dzīvi palikusi teju nemainīga, liecina pētījumu aģentūras SKDS veiktās aptaujas dati.

Lasiet arī

Pasaule Baltkrievijas prezidenta vēlēšanu dēļ pie vēstniecības Rīgā izveidojusies rinda

Šodien interese par nobalsošanu Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās Rīgā ir augstāka nekā iepriekšējās balsošanas dienās un pie Baltkrievijas vēstniecības Rīgā ir izveidojusies rinda, aģentūrai LETA pastāstīja vēstniecībā.

Sabiedrība Kopmītņu kaislības: vīrietis piekauts, jo skaļi klausījās mūziku

Vidzemes rajona tiesa piespriedusi naudas sodu trīs minimālo mēnešalgu jeb 1290 eiro apmērā kādam vīrietim par kopmītņu biedra piekaušanu, jo viņš savā dzimšanas dienā kopmītņu istabiņā skaļi klausījās mūziku.

Pasaule Baltkrievijā aizturēti septiņi Tihanovskas vēlēšanu štāba pārstāvji

Baltkrievijā aizturēti septiņi prezidenta amata kandidātes, opozicionāres Svetlanas Tihanovskas vēlēšanu štāba pārstāvji, svētdien pavēstīja Tihanovskas preses sekretāre Anna Krasuļina.