• Genoveva,
  • Madara
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Jelgavā skolotājiem būs iespējas saņemt 150 eiro dzīvokļa īres pabalstu

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 11:21, 13.07.2020

Lai piesaistītu skolotājus darbam Jelgavas pašvaldības izglītības iestādēs, pilsētā strādājošie pedagogi var pretendēt uz pašvaldības pabalstu īrētās dzīvojamās telpas apmaksai līdz 150 eiro mēnesī.


Avots: LETA

Jelgavas izglītības iestādēs pašlaik ir vairāk nekā 30 vakanču. Lai risinātu šo problēmu, pašvaldība ieviesusi jaunu pabalstu - to, veicot grozījumus saistošajos noteikumos "Jelgavas pilsētas pašvaldības pabalstu piešķiršanas noteikumi", domes sēdē atbalstīja deputāti.

Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes vadītājas vietniece Jeļena Laškova klāstīja, ka šis pabalsts pedagogiem tiek piešķirts bez ienākumu un materiālā stāvokļa izvērtēšanas uz sešiem mēnešiem vai uz īres līguma darbības periodu, ja tas ir īsāks par noteikto laiku, kamēr skolotājs strādā Jelgavas izglītības iestādē.

Pabalsts īres maksai speciālistam tiek piešķirts, ja viņš ir noslēdzis darba līgumu par pedagoģiskā darba veikšanu ar pašvaldības izglītības iestādi, ir noslēdzis īres līgumu par citas personas, izņemot pašvaldību, īpašumā esošas dzīvojamās telpas īri, kura atrodas pilsētas administratīvajā teritorijā, un faktiski dzīvo īrētajā dzīvojamajā telpā, speciālista īpašumā nav dzīvojamās telpas pašvaldības administratīvajā teritorijā.

"Būtisks nosacījums ir tas, ka uz šo pabalstu var pretendēt tie speciālisti, kuri sāk darbu Jelgavas pašvaldības izglītības iestādē pedagoga amatā, ja konkrētā vakance Nodarbinātības valsts aģentūrā bijusi reģistrēta ilgāk par trim mēnešiem, vai arī persona, kas apgūst otrā līmeņa profesionālo augstāko izglītību Latvijas Universitātē, Liepājas Universitātē vai Daugavpils Universitātē izglītības projekta "Mācītspēks" gaitā sadarbībā ar nodibinājumu "Iespējamā misija"," skaidroja Laškova.

Lai saņemtu pabalstu, speciālistam, uzrādot personu apliecinošu dokumentu, ar iesniegumu jāvēršas Jelgavas Sociālo lietu pārvaldē, tam pievienojot dokumentus, ar kuriem var apliecināt izglītības apguvi, darba līguma esamību un dzīvojamās telpas īrēšanas faktu.

Gatavojoties jaunajam mācību gadam, Jelgavas pilsētas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes un skolas aicina darbā pedagogus - pirmsskolas pedagogus un bērnudārzu tehniskos darbiniekus, dažādu mācību priekšmetu skolotājus, kā arī interešu pulciņu vadītājus -, piedāvājot gan pilnas, gan nepilnas slodzes darbu.

Tāpat, lai piesaistītu augsti kvalificētus jaunos speciālistus, pašvaldības izglītības iestāžu pedagogu bērni saskaņā ar saistošajiem noteikumiem uz vecāka darba tiesisko attiecību laiku pašvaldības bērnudārzos tiek uzņemti ārpus kārtas. Ārpus kārtas uz darba tiesisko attiecību laiku pašvaldības bērnudārzā tiek uzņemti arī attiecīgās pirmsskolas izglītības iestādes darbinieku bērni.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Saeima: Beirūtas traģēdija Latvijā neatkartosies

Nav pamata bažām, ka Latvijā par drošības jautājumiem atbildīgās iestādes būtu ko palaidušas garām amonija nitrāta glabātavu uzraudzībā, aģentūrai LETA sacīja Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Juris Rancāns (JKP).

Sabiedrība Rīgas peldvietās ūdens turpina uzsilt

Aizvadītajā diennaktī vairākās Rīgas oficiālajās peldvietās ūdens ir kļuvis par vienu vai diviem grādiem siltāks, bet Vakarbuļļos un Vecāķos tā temperatūra palikusi nemainīga, liecina Rīgas pašvaldības apkopotā informācija.

Sabiedrība Latvijā arī balso Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās

Latvijā dzīvojošie Baltkrievijas pilsoņi šodien var piedalīties kaimiņvalsts prezidenta vēlēšanās, no plkst.8 līdz plkst.20 dodoties balsot uz iecirkņiem Rīgā vai Daugavpilī, bet Liepājā un Ventspilī būs nodrošināta izbraukuma balsošana, noskaidroja aģentūra LETA.

Sabiedrība Gada laikā iedzīvotāju apmierinātība ar dzīvi palikusi teju nemainīga

Gada laikā iedzīvotāju apmierinātība ar savu dzīvi palikusi teju nemainīga, liecina pētījumu aģentūras SKDS veiktās aptaujas dati.

Lasiet arī

Pasaule Baltkrievijas prezidenta vēlēšanu dēļ pie vēstniecības Rīgā izveidojusies rinda

Šodien interese par nobalsošanu Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās Rīgā ir augstāka nekā iepriekšējās balsošanas dienās un pie Baltkrievijas vēstniecības Rīgā ir izveidojusies rinda, aģentūrai LETA pastāstīja vēstniecībā.

Sabiedrība Kopmītņu kaislības: vīrietis piekauts, jo skaļi klausījās mūziku

Vidzemes rajona tiesa piespriedusi naudas sodu trīs minimālo mēnešalgu jeb 1290 eiro apmērā kādam vīrietim par kopmītņu biedra piekaušanu, jo viņš savā dzimšanas dienā kopmītņu istabiņā skaļi klausījās mūziku.

Pasaule Baltkrievijā aizturēti septiņi Tihanovskas vēlēšanu štāba pārstāvji

Baltkrievijā aizturēti septiņi prezidenta amata kandidātes, opozicionāres Svetlanas Tihanovskas vēlēšanu štāba pārstāvji, svētdien pavēstīja Tihanovskas preses sekretāre Anna Krasuļina.