• Genoveva,
  • Madara
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Rāznas Nacionālajā parkā piedāvās aktivitātes dabas un kultūrvēstures izziņai

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 05:42, 11.07.2020

Rāznas Nacionālajā parkā (RNP) šodien piedāvās aktivitātes dabas un kultūrvēstures izziņai, informēja Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) Dabas izglītības centra "Rāzna" vadītāja.

Rāznas Nacionālajā parkā (RNP) šodien piedāvās aktivitātes dabas un kultūrvēstures izziņai, informēja Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) Dabas izglītības centra "Rāzna" vadītāja Regīna Indriķe.

Vietējie tūrisma pakalpojumu sniedzēji gaida individuālos ceļotājus, ceļotājus ģimenēs un nelielās grupās, lai vedinātu iepazīt dabu, atklāt mazāk pazīstamas vietas vai ieraudzīt sen zināmo citādām acīm.

Indriķe uzsvēra, ka, ņemot vērā Covid-19 ierobežošanai noteiktās prasības un sanitāro protokolu, paredzēts mazāks dalībnieku skaits un noteikta obligātā pieteikšanās apmeklējumiem un aktivitātēm. Lai neapdraudētu savu un līdzcilvēku veselību, apmeklētāji aicināti ievērot divu metru distanci, sapratīgā attālumā uzgaidīt un nedrūzmēties apskates objektos, kā arī neapmeklēt pasākumu, ja ir elpceļu saslimšanas pazīmes, noteikta karantīna vai pašizolācija. Pēc iespējas aicinām nodrošināties ar personiskajiem dezinfekcijas līdzekļiem, kā arī iespējami bieži mazgāt rokas, piebilda Indriķe.

RNP Ceļotāju dienā varēs izbaudīt izbraucienus ar buru laivu vai motorlaivu Rāznas ezerā, izmēģināt savas prasmes medus sviešanā vai māla kleķa ķieģeļu izgatavošanā, apmeklēt Andrupenes lauku sētu vai Kaunatas kandžas muzeju, apskatīt Latvijā bagātāko zvaniņu privātkolekciju, paviesoties Lūznavas muižā un izstaigāt Jaundomes muižas dabas taku.

Šogad dažādas aktivitātes piedāvās arī RNP Ceļotāju dienu jaunpienācēji. Piemēram, SIA "Rāznas priedēs" būs iespēja doties pa virvju trasēm kokos, bet ar "Rāznas brekšiem" doties izbraucienā ar laivām pa ezeru, izmantot copes gida pakalpojumus, kā arī aplūkot no Rāznas ezera niedrēm gatavotu pludiņu kolekciju, sacīja "Rāzna" vadītāja.

Visas dienas garumā izsalkušos ceļotājus gaidīs viesu māja "Rāznas pērle", kas, rūpējoties par gardēžiem, iekļaus ēdienkartē arī Latgales tradicionālos ēdienus guļbešnīkus, murcovkas, kartupeļu desas ar ķimenēm un kļockas.

Nozīmīgu vietu RNP kultūrainavā ieņem sakrālā arhitektūra - baznīcas, lūgšanu nami un krucifiksi. Tie norāda uz reliģijas nozīmi vietējo iedzīvotāju dzīvē un ir pievilcīgi ainavas elementi. Iepriekšējā RNP Ceļotāju dienā durvis apmeklētājiem vēra Zosnas Sv. Erceņģeļa Miķeļa Romas katoļu baznīcu, kas ir viena no mazākajām koka baznīcām Latgalē. Arī šogad tā būs atvērta un noteiktā laikā pieejama apmeklētājiem.

"Esam gandarīti par vietējo draudžu atsaucību un apmeklētājiem piedāvāto iespēju šī gada Ceļotāju dienā apskatīt arī Dukstigala Svētās Jaunavas Marijas Romas katoļu baznīcu un Bukmuižas (Ezernieku) Sv. Ludviga katoļu baznīcu. Savukārt pēcpusdienā no plkst.15- 19 iespējams ne tikai apskatīt Jaundomes Sv. Erceņģeļa Miķeļa Boltū kapelu, bet arī noklausīties muzikālus priekšnesumus," stāsta Indriķe.

Interesentiem būs atvērts arī dabas izglītības centrs "Rāzna" (Lipuškos), kurā tiks piedāvātas atraktīvas dabas izglītības nodarbības grupām līdz desmit cilvēkiem. Īpašs Ceļotāju dienas piedāvājums - plkst.10, 12, 14 izziņas brauciens dabā ar velosipēdu kopā ar dabas izglītības centra darbinieku.

Aktīvās atpūtas cienītāji aicināti doties aptuveni 15 kilometru (km) garā pārgājienā "Kaunatas loks", kuru vadīs ceļotājs, stāstnieks un ģeogrāfs Ivars Matisovs. Sākums plkst.10 pie Kaunatas pagasta pārvaldes, pieteikšanās pa tālruni 26 453 990 vai 26 337 449.

Visas dienas garumā būs iespējams izstaigāt Jaundomes dabas taku un gida pavadībā apmeklēt Jaundomes muižas vides izglītības centru.

Pārgājiens senatnē kopā ar Aleksandru Lubānu aizvedīs pa seniem Latgaļu pilskalniem un svētvietām. Sākums plkst.9 Andrupenes pagasta Kroma kolnā. Maršruta garums apmēram 18 km. Bērni līdz 18 gadu vecumam var piedalīties kopā ar vecākiem vai ar vecāku rakstisku atļauju. Pārgājienam ir jāpiesakās līdz 6.jūlijam, rakstot kromakolns@inbox.lv. Papildu informācija pa tālruni 26 352 522.

Velo braucēji aicināti doties ~25 km garā izbraucienā Ežezera apkārtnē kopā ar Dagdas tūrisma centra darbiniekiem. Tikšanās plkst.9 pie Jaundomes muižas vides izglītības centra.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Saeima: Beirūtas traģēdija Latvijā neatkartosies

Nav pamata bažām, ka Latvijā par drošības jautājumiem atbildīgās iestādes būtu ko palaidušas garām amonija nitrāta glabātavu uzraudzībā, aģentūrai LETA sacīja Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Juris Rancāns (JKP).

Sabiedrība Rīgas peldvietās ūdens turpina uzsilt

Aizvadītajā diennaktī vairākās Rīgas oficiālajās peldvietās ūdens ir kļuvis par vienu vai diviem grādiem siltāks, bet Vakarbuļļos un Vecāķos tā temperatūra palikusi nemainīga, liecina Rīgas pašvaldības apkopotā informācija.

Sabiedrība Latvijā arī balso Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās

Latvijā dzīvojošie Baltkrievijas pilsoņi šodien var piedalīties kaimiņvalsts prezidenta vēlēšanās, no plkst.8 līdz plkst.20 dodoties balsot uz iecirkņiem Rīgā vai Daugavpilī, bet Liepājā un Ventspilī būs nodrošināta izbraukuma balsošana, noskaidroja aģentūra LETA.

Sabiedrība Gada laikā iedzīvotāju apmierinātība ar dzīvi palikusi teju nemainīga

Gada laikā iedzīvotāju apmierinātība ar savu dzīvi palikusi teju nemainīga, liecina pētījumu aģentūras SKDS veiktās aptaujas dati.

Lasiet arī

Pasaule Baltkrievijas prezidenta vēlēšanu dēļ pie vēstniecības Rīgā izveidojusies rinda

Šodien interese par nobalsošanu Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās Rīgā ir augstāka nekā iepriekšējās balsošanas dienās un pie Baltkrievijas vēstniecības Rīgā ir izveidojusies rinda, aģentūrai LETA pastāstīja vēstniecībā.

Sabiedrība Kopmītņu kaislības: vīrietis piekauts, jo skaļi klausījās mūziku

Vidzemes rajona tiesa piespriedusi naudas sodu trīs minimālo mēnešalgu jeb 1290 eiro apmērā kādam vīrietim par kopmītņu biedra piekaušanu, jo viņš savā dzimšanas dienā kopmītņu istabiņā skaļi klausījās mūziku.

Pasaule Baltkrievijā aizturēti septiņi Tihanovskas vēlēšanu štāba pārstāvji

Baltkrievijā aizturēti septiņi prezidenta amata kandidātes, opozicionāres Svetlanas Tihanovskas vēlēšanu štāba pārstāvji, svētdien pavēstīja Tihanovskas preses sekretāre Anna Krasuļina.